Jump to content
FAS Goran
ivan73

Win 10 / Win 7

Recommended Posts

Kako skinuti čiste instalacije sa Microsoft sajta pa onda samo primeniti neki od kms lepa tema za pročitati i primeniti na benchmark forumu dovoljno zadnjih desetak postova

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?383329-Tutorijal-kako-legalno-skinuti-instalacione-iso-e-svih-verzija-Windowsa-i-Office-a

 

 

Edited by neshaoct
sređen link

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, Pluto said:

...mogu da uploadujem i okačim ovde fail ako dozvoli @neshaoct

Uradi upload gde hoćeš, samo nemoj link jednostavno ''zalepiti'' u svoj post na Forumu, nego ga stavi u ''Code''. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tvoj problem mora da se reinstalira ceo operativni sistem, nema drugog resenja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sam i mislio:rant:,to ja kao da vozim auto sa dva cilindra,a nisam ni znao dok mi momak sto sam kupio od njega memoriju nije rekao

Share this post


Link to post
Share on other sites

@silenci

 

Sve što si stoji na particiji (delu) hard diska gde ti je Windows, ili prebaci na onaj drugi deo diska, ili na neki USB, jer sve će to biti prebrisano kad uradiš instalaciju novog Windows-a. Ako tu nemaš ništa što ti treba, onda ne moraš ništa da prebacuješ nigde, briši sve. :D Sve programe ćeš morati ponovo da instaliraš, od browser-a, pa dalje. 

 

Kad sve to zavšiš i proradi kako treba, obriši stari Windows kako bi oslobodio mesta na C (pretpostavljam da ti tu stoji Windows), ali se ne briše kao svaki drugi fajl, nego ovako:

https://www.cnet.com/how-to/how-to-delete-the-windows-old-folder-from-windows-10/

Share this post


Link to post
Share on other sites

a imam eksterni hard disk,pa cu u njega sve,al nemam nesto pun,nesto slika i filmova i nesto dokumenata,pa cu onda da krenem

Share this post


Link to post
Share on other sites

@silenci

 

Odlično, sve što ti treba sa C prebaci na taj eksterni. Možeš da pogledaš programe koje sad imaš na kompu, pa napraviš njihovu listu kako bi ti lakše bilo da ih instaliraš ponovo. Možeš ih odavde verovatno sve pokupiti:

https://filehippo.com/

 

Možeš i sada, dok nisi ništa još počeo, da poskidaš sve poslednje verzije programa koje imaš, napakuješ i njih na eksterni, pa onda samo redom instaliraš sve na novom Windows-u.

Neće ti biti problem oko Win instalacije videćeš, uglavnom je sve samo klik na ''Next'' i ''Agree''. :D Malo će te smarati Cortana oko podešavanja, ali nije ništa strašno... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ono što se uvek previdi, šifre iz browsera za forume mejlove i td, prebaciti

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte da skidate i instalirate aktivirane Win10 sa torrenta ili bilo odakle. Sve to ima definisane bitcoin miner snippete i slične stvari koji će vam ojaditi resurse kompa. Win10 samo i isključivo treba skinuti sa Microsoft sajta. Sve drugo je besmisleno.

Sad, kako to dobiti za Dž stvarno ne znam. Ja sam kupio USB Win10 Home licenciran...

Edited by OmenVeritas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pravis butabilan fles preko Rufusa on ti u novim verzijama ima podesavanje samo za UEFI. 

U zavisnosti od toga kako pravis butabilan fles dal UEFI ili Legacy, moraces drugacije da setujes BIOS.

Eo link kako da aktiviras Windows10, aktivacija radili ali zna nakon odredjenog vremena pukne. Onda ga ponovo aktiviraj.

Neces imati problem kao sa raznim generatorima koje Defender prepoznaje...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e konacno resen windows,nisam mogao nikako sam,zahvaljujem presedniku i drugu clanu Nocni koji je odradio instalaciju windowsa

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/1/2019 at 7:51 PM, Pluto said:

https://gofile.io/?c=ADOkfV

 

Takođe može i licenca za Office

Fale ti fajoovi, verovatno ti je antivirus sklonio pre neko sto si zapakovao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fale ti fajoovi, verovatno ti je antivirus sklonio pre neko sto si zapakovao. 
Glupi defender, ubacujem sutra novi link

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od najvećih problema sa Defenderom kod W10 je nemogućnost isključenja istog, odnosno da bi se isključio Defender u potpunosti potrebno je proći nekoliko zahtevnih setovanja, a što je znatno komplikovanije nego kod prethodnih operativnih sistema. Takođe, i pored potpunog isključenja Defendera dešava se da se nakon spontanog (da ga tako nazovem) apdejta neki delovi istog ponovo aktiviraju, tako da je potrebna stalna kontrola da li je Defender isključen. To je jedan od glavnih razloga što se neki programi ne mogu instalirati, jednostavno Defender ih prepoznaje kao opasnost i odmah ih odstranjuje.

Edited by Nebek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Microsoft konačno menja ikonice iz ere Windowsa 95

 

windows01.jpg

 

Microsoft se priprema da konačno osveži svoje ikonice koje potiču još iz ere operativnog sistema Windows 95. Softverski gigant je polako unapređivao ikonice koje koristi za Windows 10, a to je deo ''vizuelnog podmlađivanja'' planiranog za ovu godinu. Niz novih sistemskih ikonica smo videli u martu, a među njima su ikonice File Explorera, Foldera, Recycle Bina, ikonice diskova i slično. Microsoft sada planira osvežiti ikonice iz ere Windowsa 95 koje su takođe deo Windowsa 10.

 

windows02.jpg

 

Deo fajla shell32.dd u Windowsu 10 su nove ikonice za memoriju, floppy i networking. DLL je ključni deo Windows Shall-a, koji prikazuje ikonice u različitim prozorima operativnog sistema. Sve promene su deo velikog osvežavanja dizajna kodnog imena ''Sun Valley''. Vizuelne promene dolaze sa Windows 10 21H2 nadogradnjom koja se očekuje u oktobru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...