Jump to content
FAS Goran
ivan73

Win 10 / Win 7

Recommended Posts

Koji deo nece? Je l' si probao desni klik pa compatibility mode i u stavis windows 7 npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece kad treba da se izmeni serijski broj hard diska...da bi prosao program kao legalan tj.registrovan...To je ta verzija multiecuscan koja se vrti po netu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi izmeni obroj moras da ides desni klik pa "run as administrator" kada ukucas ona 8 broja, tj kada ih izmenis, uzmi restartuj računar i nakon toga udji u program i ukucaj "licence key" ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi win 10 super al drajvere za zvuk nikako da uklopim... I prosli put me zezali i sad...

Sent from my Lenovo A1000 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma skidao sam i sa tog sajta drajvere i sa drugih sajtova i starije i novije i ne vredi :D Sve je u redu dok ne pocnem da gledam neki video...onda ode zvuk svojim putem,neko vreme a onda mi i zamrzne sliku... Resio sam problem tako sto sam zvucnike nakacio na slusalice (na usb su i cita ih kao jos jednu zvucnu)...

Procesor intel pentium E5500 2.80GHz dual

Ploca Gigabyte g41mt-es2l

integrisana zvucna

Ne nervira me puno,dok nadjem vremena vratim na 7 i cao :)

Nisam probao jos samo 8.1

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Djuk85 said:

Ma skidao sam i sa tog sajta drajvere i sa drugih sajtova i starije i novije i ne vredi :D Sve je u redu dok ne pocnem da gledam neki video...onda ode zvuk svojim putem,neko vreme a onda mi i zamrzne sliku... Resio sam problem tako sto sam zvucnike nakacio na slusalice (na usb su i cita ih kao jos jednu zvucnu)...

Procesor intel pentium E5500 2.80GHz dual

Ploca Gigabyte g41mt-es2l

integrisana zvucna

Ne nervira me puno,dok nadjem vremena vratim na 7 i cao :)

Nisam probao jos samo 8.1

 

Koliko imaš ram memorije, pretpostavljam da si mi dao konfiguraciju za računar ? Ako si usnimio drajvere realtek-a, postoje dve mogućnosti. 1) Da trebaš proveriti podešavanje zvuka na računaru 2) Da ti je otišla zvučna kartica... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 giga rama... sad bas videh kad ste me pitali za plocu da vise od 4 giga i ne moze... da me niste pitali tacno bi se zeznuo i kupio ram da ne pogledam uopste :D

Ma na win 7 radi sve kako treba...ne stima mu 10. A sa mojom kolicinom koriscenja kompjutera mi nije toliko ni bitno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Martinnis13

 

Ne kažem da ne bi, nisam poseban poznavalac. :) 

Win7 sam zamenio sa Win10 pre svega jer više nije htela da radi ok, punila mi onaj winsxs\ManifestCache, ako se dobro sećam došlo do preko 50 GB, i ništa nije pomagalo da se obriše.

Zabagovao mi i update, na svakom gašenju prijavljivao da ima nešto da instalira, i na svakom paljenju kompa prijavi da to nije uspo da instalira...i tako u krug... :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Windows 7 više nije suvereni vladar PC, ukidaju mu podršku

 

win7 02.jpg

 

Windows 7 je godinama bio suvereni vladar na PC platformi i pored novijih verzija ovog operativnog sistema. Ovaj operativni sistem je izgubio titulu, nakon godina na vrhu popularnosti. Microsoft ima mnogo razloga za slavlje jer je za kompaniju protekla godina bila još jedna profitabilna u nizu, ali je pored toga ostvarena još jedna važna pobeda. Kako prenosi ''Net Applications'', operativni sistem Windows 10 je konačno prestigao Windows 7. Kako stvari stoje, Windows 10 je u decembru 2018. držao 39.22 odsto OS tržišta, dok je Windows 7 sada na drugom mestu sa 36.9 odsto. Interesantno je da je ''desetki'' trebalo tri ipo godine da prestigne do skoro neprikosnovenu ''sedmicu''. To samo potvrđuje neverovatnu popularnost koju i dalje ima Windows 7 iako je izašao pre 10 godina. Microsoft je bio veoma pozitivan u trenutku lansiranja Windows 10 operativnog sistema pre četiri godine. Kompanija je računala da će ovaj OS biti prisutan na milijardu uređaja do 2018. godine, što se očigledno nije desilo. Glavni razlog je, pored popularnosti Windows 7, (ne)očekivana propast Windows Phone projekta, što ne znači da je Microsoft propao, naprotiv.

 

win7 01.jpg

 

Windows 10 se trenutno nalazi na preko 700 miliona uređaja, našavši svoje mesto na PC platformi, tabletima, telefonima i Xbox One konzolama. I pored odličnih ocena koje je dobila ''desetka'' (ako izuzmemo problematična ažuriranja), ''sedmica'' je toliko bila popularna da je počela da smeta. Microsoft je čak ponudio i besplatni upgrade za korisnike ''sedmice'', u želji da ih nagovori da koriste novu Windows verziju. Iako korisnici i dalje nisu masovno migrirali na novu verziju, Windows 10 je ipak na kraju postao najrasprotratranjeniji dekstop operativni sistem. To je dobra vest za Microsoft koji planira da prestane sa podrškom za Windows 7 14. januara 2020. godine. 

Sedmica je i dalje izuzetno popularna, jer mnogi smatraju da je i najbolja Windows verzija.

 

preuzeto sa - b92.net

 

==========

 

Evo kako izgleda statistika FLCS Foruma poslednje 2 godine, prvih 5 najčešćih verzija Windows-a:

 

- Cela 2017. godina:

  1. Win 7 - 55.60% korisnika    
  2. Win 10 - 26.71%
  3. Win XP - 10.64%
  4. Win 8.1 - 5.88%
  5. Win 8 - 0.69%

- Cela 2018. godina:

  1. Win 7 - 52.7% korisnika
  2. Win 10 - 33.6%
  3. Win XP - 7.1%
  4. Win 8.1 - 4.9%
  5. Win Vista - 1.1%

Screenshot_8.jpg Screenshot_7.jpg

 

Ipak na prostoru bivše Jugoslavije (oko 94% svih posetilaca FLCS Foruma), Windows 7 i dalje vlada. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, dach@ said:

Kad bi morao da menjam sistem opet bi pre instalirao Windows 8.1 nego 10-ku . Windows 7 radi extra 

ovo je kotradiktorno, win 8 ima start screen uradjen u metro stilu i kao naslednik 7ice dozivljen je kao eksperiment. win 10 je "duhovni" naslednik 7ice..

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Zan Batist said:

ovo je kotradiktorno, win 8 ima start screen uradjen u metro stilu i kao naslednik 7ice dozivljen je kao eksperiment. win 10 je "duhovni" naslednik 7ice..

Druze 8-ca radi ok naspram 10-ke koja još ima tikove,zato sam pre za 8-cu trenutno je stabilnija i bolje radi nego 10-ka. Tako je bar bilo do pre godinu dana kad sam se zadnji put zezao sa 10-kom sada ne znam ali dok 7-ca radi nemenjam ništa. Start screen je nebitan imaš program da 8-ca izgleda potpuno isto kao 7-ca ako je to nekom bitno

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...