Jump to content
FAS Goran
nemanjas

Fiat Stilo - naknadna ugradnja senzora za kišu?

Recommended Posts

kupio sam senzor za kisu od stila misleci da imam vec pripremljen konektor u plafonjeri ali nemam.

zna li neko kako to sad moze da se poveze? na senzoru ima dzek sa tri pina

 

c6c652b4a2c9_1920x1080.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec napisah Makiju, imas semu u elearn pa pogledaj, senzor je tu najmanja stavka, treba ti njegov nosac koji se nalazi na soferci i to mozda sa neke polomljene uspes da skines ali ne znam kako ces pricvrstiti za tvoju posto mora biti bas jak, nosi senzor i retrovizor. Inace treba ti onda i drugaciji retrovizor, i maskice za senzor da to sve bude lepo uklopljeno, pa ti onda treba drugi ablender koji na levoj rucici ima slovo A zbog auto svetala...... Nije neizvodljivo ali bas dosta zezanja za nesto sto realno nije bas ni neophodno. Istina kad se naviknes razmazis se totalno pa kad sednes u drugi auto mrzi te da stelujes brisace...

Imao bi bas dobru svrhu kad bi ukinuli kod nas svetla po danu, onda zaboravi i na to stavis na slovo A i podesis osetljivost i on sam pali-gasi svetla po potrebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja bas pre neki dan na skupu pricao sa makijem o tome al nije mi nist javio povodom toga pa rekoh ajd da pitam ovde,ma ja bih samo taj senzor zalepio na soferku bez ikakvog nosaca.

a znaci mora da se menja i ta leva rucica ne moze da se nakaci na ove njegove pa da pali po potrebi kao na ovom snimku

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopste nije bas tako jednostavno kako mislite, okaci senzor i vozi, postavicu vam semu iz ELearn. Moguce cak i da se varijante Body Compa razlikuju, ali nisam siguran.

Ne znam sto se bakcete sa tim (da ne kazem nesto drugo), sta god sam vozio sa senzorima je cisto sr*nje i nikad ne odrade onako kako meni treba. Ili kasne (ako ti neko ide u susret po vlaznom kolovozu ti ces vec unapred upaliti brisace, a ne cekati da te ovaj iz suprotnog smera zase*e da ne vidis nista dok se brisaci ukljuce i slicne situacije) ili rade prebrzo da smetaju...

Evo imam ih i na Xsari (Exclusive oprema, pored svih gadgeta i senzori za kisu i svetlo) cisto sam par puta upalio da vidim kako reaguje i vise ih ne koristim. Svetla moraju da su stalno upaljena tako da vam senzor za svetlo i ne treba. Cisto moje misljenje, videcu da vam nadjem semu iz ELearn kad ugrabim malo vremena. Ili sam ja mozda stara garda i volim da uzivam voznji i da mi je sve pod mojom kontrolom (mrzim tempomate, automatske menjace, Hill Holdere, Start-Stop sisteme i sl. :) ).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma bio mi povoljno taj senzor a rece mi taj decko imas sigurno dzek u plafonjeri i samo udzekas i ja reko ajd da uzmem i to nek ima jos jednu opremu vise.

Al eto ja volim tu opremu da je ima cak sta vise obozavam automatske menjace mnogo bih voleo kad bi mogao u mog stila ubaciti selespeed menjac od abarta,mozda to i moze u praksi ali je verovatno mnogo skupo.

ajd vidi kad stignes ti okaci tu semu iz Elearn jer ja i ne znam da udjem u to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

a rece mi taj decko imas sigurno dzek u plafonjeri i samo udzekas

Hahahaha, jao majko moja, sve sami strucnjaci. Generalno pricam, 'ajde sto ne znaju dunsteri po otpadima, najjace mi je kad u servisu, pa jos ovlascenom pocnu da prosipaju gluposti pa ih samo lepo poklopis.

 

Evo seme senzora za kisu, kao i celog sistema:

 

sensor.jpg

 

Senzor za kisu je oznacen sa K85. Vezan je na napon preko svog pina 1, na pin 19 kontrolne jedinice B2 i zasticen osiguracem F49 od 7,5A.

Radi tako sto salje automatski signal na pin 2 A konektora na PROSIRENOM ablenderu (kao sto ti je Kuvalja vec rekao), koji je oznacen sa H5. Komunikacija ide preko A-BUS linije Body Compa (koji je oznacen sa M1) i to preko pina 7 njegovog D konektora i pina 25 B konektora (na Body-ju). Zato kazem da je moguce da se i Body razlikuje, ne mora da znaci.

Sa N15 je oznacen motor brisaca, sa N22 pumpa za tecnost.

 

Eto, mozes da preneses prodavcu da "jedino" to treba da se udzeka :D .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemanja ma oni to samo kazu (na otpadima) da uvale robu. svaka navigacija za stila je ista spolja a pokusaj da prebacis laser ili nesto drugo , ima gde mozes i gde da se poklopi , a imas gde ne moze , zbog razlicitih ploca -- imas razlicite prikljucke unutra (otvarao moju i kumovu i ubod za laser nije isti kod mene i njega npr.) , cisto kazem jer i ja sam mislio da je to sve isto ali nazalost nije , a pogotovo ta dodatna oprema. to je malo zajeb da se namesti ko ne zna. javi ako nesto namestis -  :welcome: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Eto, mozes da preneses prodavcu da "jedino" to treba da se udzeka :D

a dobro nema puno da se prepravi samo koja zica da se prespoji i preveze i ima da radi to hahahahhah :D majko moja pa ovo je spansko selo za mene nema sanse da cu to da radim a pogotovo sto nemam potrebe za tim.

hvala ti ivane na trudu 

i hvala svima

Kakva je Lybra po pitanju pripreme?

Skoro sam primetio da imam ovo na unutrasnjem retrovizoru. Ne znam za sta je.

e pa ovo kod tebe je verovatno za senzor kise,taman tebi da prodam ovaj moj senzor :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

a dobro nema puno da se prepravi samo koja zica da se prespoji i preveze i ima da radi to hahahahhah :D majko moja pa ovo je spansko selo za mene nema sanse da cu to da radim a pogotovo sto nemam potrebe za tim.

hvala ti ivane na trudu 

i hvala svima

Nema na cemu, brzo ja to iskopam. Vidi, sve moze da se uradi, ali treba ti jos ablender sa automatikom, nocas senzora (retrovizor), dodatni osigurac, razvlacenje instalacije kroz krov i A stub... Pod uslovom da postoje i svi ovi konektori na Body Compu.

Previse zaje*ancije ni za sta, veruj mi. Pa imam to fabricki u drugom autu i uopste ne koristim.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah... jel se samo prikaci? Koliko si platio?

ma brate samo ustekas i ima da fercera ko ludo :D 

 

 

 

Previse zaje*ancije ni za sta, veruj mi. Pa imam to fabricki u drugom autu i uopste ne koristim.

 

da skontao sam da je to previse smaranja oko toga a i nema neku ulogu nego ajd da mozes da navedes da ima senzor za kisu :D,e a bio sam ubedjen da je to pi*kin dim uraditi

Đorajte se. Ti njemu ELM on tebi senzor, meni pivo što sam dao predlog :D

ne treba mi elm imao sam to malo g*vno pa sam prodao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve vec poznato, ali evo ako nekome zatreba i lokacija komponenti. Danas skinuo, a zaboravio da okacim:

 

sensor2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je raspored zica na konektoru za svetlo i kisu? Pukao mi je konektor, a ne znam raspored. Ako gledam shemu iznad, cini mi se da se moje zice razlikuju po boji oznaka.

20210129_161047.jpg

Edited by sibonios

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...