Jump to content
FAS Goran
Gagad

K: menjač za Stila 1.4 sa 6 brzina

Recommended Posts

Potreban ceo menjač za Stila, 1.4 benzinac, 2006. godište, sa šest brzina ...

Bilo koja info je poželjna ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj predlog ti je da se raspitaš koji još menjač može da se ubaci i koja kola imaju menjač kao tvoj.

 

500L, 500, Bravo, Punto, Linea, GP,.. svi oni su nosili 1.4 16v motor tako da računam da bi trebao i menjač  da bude isti. Ako ne nađeš ništa onda se raspitaj o onom iz 1.6 i 1.2 16v da li bi mogli da se ubudže.

 

Čak ima i projekata gde ljudi ubacuju menjač iz jtd 80ks u benzinca zbog potrošnje (jedan takav projekat je i kolega Martini izveo na Lybri koliko se sećam).

 

Pozovi i ove momke iz Inđije, imaju sijaset delova na stanju uvek:

063/ 8419-572

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da pase sa Punta mk2b 1,4 16v,isto tako od Punta mk2a jtd 59kw pase na Stila jtd od 59kw samo se onaj gornji deo kao teg skine i stavi na drugi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je što je menjač sa 6 brzina. Malo je redak, pa ga nigde nema. Preturio sam sijaset brojeva koje sam našao po oglasima, niko ga nigde nema. Jedan jedini sam našao, 200 eurića se traži, ali bez ikakve garancije - namesti pa ako radi-radi.

Problem sa menjačem je najverovatnije diferencijal. Nisam ga otvarao. Promenio sam ulje, kao neki najjeftiniji pokušaj da vidim da se nešto neće promeniti, ali nije uspelo. Kako se manifestuje - u svakoj brzini se čuje da melje. Naročito ako pustim da motor sam koči.

Nema mnogo zainteresovanih da se upuste u problematiku popravke, jer nisu sigurni da će imati odgovarajuće delove a i nekolicina se izjasnila da je neki pokušaj štelovanja poprilično problematičan.

Svi saveti se svode na zamenu celog menjača. I tu je nastao problem veći nego što sam mogao i očekivati - menjača nema. Čak sam povukao i neke ljude po Italiji koje sam znao da probaju da nađu, ali su mi i oni da linegativan odgovor.

Igor0511 - hvala za brojeve telefona, zvaću ih sutra da proverim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel pase sa sportinga 1.2 16v ?

Kapiram da je to isti menjac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto je ovo oglas i jednom će biti skinut sa foruma, a u njemu je ipak bilo opštekorisnih informacija, kako se i one ne bi izgubile brisanjem oglasa jednog dana, deo je izdvojen i prebačen u temu oko menjača na Stilu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38123-stilo-problem-sa-menjačem/?p=1249555

 

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...