Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Chrysler Srbija - Letnja akcija besplatne provere vozila

Recommended Posts

Nešto kao "voda". Kakav švrakopis!


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod stojanova pregled traje pola sata max.Uocene greske (letva volana i obe spone imaju lufta,zadnja desna guma ima jaje,airbeg,ventilator hladnjaka 1 i jos nesto sto nemogu da procitam sta pise kad pise kao nogama)E sad za letvu volana sam znao jos kada sam ga uzeo ali su mi majstori(kod Gorana) rekli da nije potrebno odma menjati nego gledati kako se ponasa.Gume svakako cekaju zimu za zamenu sve cetiri,airbeg je onaj ispod suvozacevog sedista,ovo oko hladnjaka je nesto novo uoceno pa cemo videti sta je tacno i spone da se rese.Ovo poslednje nemogu da procitam kakvo zagrevanje pa ako je neko strucniji neka prevede :laughing:

20150715_095737.jpg

Da, i ja bih rekao da je modul zagrevanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super akcija, samo umalo da me otkače. Nazvao sam da zakažem na 011/7155573, momak mi prvo reče da Lancia nije uključena u akciju. Međutim kada sam ga pitao kako se zove, reče sačekaj da provjerim pa ću ti javiti. I stvarno, javlja mi na mob nakon par minuta da mogu da zakažem. Juhuu! Mada mi je malo bezveze jer sam bio pre 2 godine, previše su skupi. Tad je bila kugla u pitanju, mjenja se komplet viljuška plus ruke, takođe akcija ali izađe 250e, uh! Završio sam to sa remontovanom iz KG za 50e. Odradio bih neku sitniju stvar ako bude OK cifra i kod njih, ali baš su skupi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam shvatio akcija je besplatna, ne moraš ništa da popravljaš kod njih.


Kod stojanova pregled traje pola sata max.Uocene greske (letva volana i obe spone imaju lufta,zadnja desna guma ima jaje,airbeg,ventilator hladnjaka 1 i jos nesto sto nemogu da procitam sta pise kad pise kao nogama)E sad za letvu volana sam znao jos kada sam ga uzeo ali su mi majstori(kod Gorana) rekli da nije potrebno odma menjati nego gledati kako se ponasa.Gume svakako cekaju zimu za zamenu sve cetiri,airbeg je onaj ispod suvozacevog sedista,ovo oko hladnjaka je nesto novo uoceno pa cemo videti sta je tacno i spone da se rese.Ovo poslednje nemogu da procitam kakvo zagrevanje pa ako je neko strucniji neka prevede :laughing:

20150715_095737.jpg

Pošto sam i ja iz NS-a i planiram ići u stojanov na ovu proveru. Jesu ti ovo utisci sa ove provere ili neke od prethodnih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam shvatio akcija je besplatna, ne moraš ništa da popravljaš kod njih...

Da:

 

U slučaju konstatovanja kvara, vlasnici vozila imaju 10% popusta na rad i 10% popusta na originalne rezervne delove ukoliko se odluče za otklanjanje detektovanog kvara.

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robija-ovo su utisci sa ove letnje akcije.isao sam ja i zimus i ranije sa puntom.da zaboravio sam reci da sam isao kasnije do mog vulkanizera koji je primetio da je za zamenu prednji desni silen.cuo se on kada prelazim preko onih kanala na parkingu sto stoje umesto ivicnjaka lepo se culo tup.a i da kazem gledali su svetlosnu grupu samo da liradi ali nisu nastelovali farove i gledali su da liima i da lisu dobre metlice brisaca a nisu videli da zadnji brisac stoji na pola i da neradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim dijagnostike, ostalo su gluposti koje oni "gledaju".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto se na ovom forumu trudimo da pišemo korisne stvari ;), onda evo predloga:

 

- napiši ovde stavke koje bi želeo da ti pregledaju besplatno.

Slobodno, uzmi i napiši šta ti smatraš da ne vređa inteligenciju, tj. koje sve stavke bi ti želeo da se provere besplatno. :thumbup:

 

Molio bih da prilikom tog nabrajanja imaš u vidu slične akcije drugih brendova po SRB, ili u bilo kojoj drugoj državi. Lako je internetom pogledati šta sve obuhvataju slične akcije kod nas, i po Evropi.

Dakle, pošto na ovom forumu ne gajimo ''jalovi hejt'', nego želimo da predložimo konkretno, onda izvoli...napiši šta smatraš da treba besplatno da se proverava u servisima, imajući u vidu opremu sa kojom servisi raspolažu, vreme koje treba da potroše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dan ranije bio u servisu i pitao za akciju. Kao nešto su čuli?!? Ali neznaju šta sve obuhvata?!? To mi rekao jedan od vlasnika servisa.

Zakažem pregled kada njima odgovara tj u subotu oko 12 sati ali da za svaki slučaj prethodno nazovem. Naravno nazovem i kažu mi da dođem u 12 h.

U 12 naravno dođem da otvorim nalog i kažu mi ono što sam i znao. Velika je gužva (jeste zaista je! Auto je na autu) i da ne mogu nikako danas nego sutra? Podsetim ih da je sutra nedelja i da nedeljom ne rade. Kaže onda da nazovem ili dođem u ponedeljak. Podsetim ih da sam zakazao dan ranije i zvao telefonom sat vremena ranije i da su reki da mogu da dođem. Zamolili me da sačekam da dođe netko iz servisa. Čekam,čekam i nakon tačno 28 minuta dođe čovek i kaže mi da ostavim ključeve od auta i da će ako ikako mogu da ga pregledaju do pola 5 i da tada dođem po auto. Dakle da šećem po gradu bez auta 4,5 sata na 40 stepeni. Podsetim opet čoveka da sam prešao 15 km da dođem na zakazan servis... Zahtevam razgovor sa nekim od vlasnika. Jedan od vlasnika kod koga sam prethodni dan zakazao je odsutan i u gužvi u servisu nađem drugog i sve mu ponovim. Odgovor mu je bio identičan tj da ostavim auto pa AKO BUDU MOGLI pregledat će ga i da dođem u pola pet po njega. Dakle još samo 3,5 sata (pošto je već 13h umesto 12 kada sam došao) da čekam..gde?

Pukne mi film i čoveku sve ponovim i zahtevam da mi da napismeno zašto ne može da me primi. Kaže mi da on nema vremena nego da ja napišem šta hoću i da će on potpisati i udariti pečat. Na zidu ja napišem sve kako je teklo i dam mu da potpiše on pogleda i dopiše da mi je rekao da sačekam 15 minuta što sam ja odbio. Potpiše i odem da udare fiat pečat što su i uradili.

U 13.45 izlazim iz servisa neobavljenog posla,mokar od znoja i naživciran.

Sreća moja da sam imao drugog posla i da nisam džabe dolazio i da mi je auto u top formi ali to isto bi se desilo bilo kom drugom.

Neću da kažem koji je ovlašteni servis u pitanju ali ću taj papir poslati FASu pa me baš zanima da li i šta će mi odgovoriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakazao pregled...otisao u zakazano vreme odmah su me primili desetak min papirlogija i dva sata cekanja da se zavrsi pregled.

Sad da su mi dva sata pregledali punta cisto sumljam ali odradjen pregled i sve ok kazu.

Od tih 11 stavki stoji i provera akumulatora a moj je na izdisaju i do zime ga moram menjati a po njihovom je ok :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam od početka znao sta će biti pa sam zbog toga i zakazao. Inače kod njih sve može odmah samo kada dođeš na red a na red dođeš samo ako ćeš par dana spavati u autu. Servis ubija kako radi!

Inače taj servis postoji mnoooogo godina- porodična firma u kojoj su sinovi nastavili posao samo mi nije jasno šra im je pored toga i Fiat trebao? Kupili plac napravili montažni objekat da udovolje standardima i dobiju licencu posle u tom objektu rade sve i svašta. Inače tokom sezone im dovoze pokvarene aute sa autoputa i tu zarađuju da nije normalno a oni što rade rade za minimalac!

Nikakav problem ne bi bio da su mi rekli nemoguća gužva,dođi,pitaj,nazovi za par,nedelju,mesec dana...pa će mo videti. Nego kao što sam na početku rekao sve može! Uradili bi oni to možda do noći a šta da ja za to vreme radim? Ako nisam kraj auta neće nikada uraditi.

Kao što rekoh došao sam jer sam imao drugog posla i zanimalo me je kako oni misle da će uraditi nešto za šta jednostavno nemaju kapaciteta i ljudstva! Utrka za profitom koja bi ih mogla koštati.

Ponavljam sve može ali samo ako i kada stigneš na red a na red ćeš stići samo ako si u autu i guraš se! Kada napokon dođeš na red onda ti treba još koji sat da uspeš izaći iz servisa jer je zakrčen!

Ponavljam. Odbij mušteriju,reci nemože odmah nego za par sati,dana. Neke stvari zakaži i napravi dnevni raspored a ne ovako. Sve može odmah samo ako dođeš na red nakom par sati i ako im ne prođe radno vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio u petak u Radulovicu. Sve zavrseno za pola sata. Nista nisu nasli osim desnog stabilizatora. Nude sve varijante za zamenu.. Original, zamenski i da ja donesem deo.. Inace deluju mi jako profesionalno.. Uzeh jelensku, tecnost za soferku i osvezivac da ne bude da je bas za dzabe.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U subotu odrađenja provera, u Kompresoru. Sve OK  :guitar:  :guitar:  :guitar:

Sve pohvale  :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odem ja danas pre podne u šabački centar za FIAT, Lancia, Alfa Romeo vozila i pitam za akciju besplatnog pregleda vozila...

Dobar dan - dobar dan, da li je akcija aktuelna?

Jeste, ali... samo za FIAT vozila... Ja imam Lancia Lybra...

Nastavlja mehaničar dalje, to je samo za FIAT, a Lančiju ne radimo niti ćemo je ikad raditi, nemamo nameru.... Za to mora da se bude ovlašćen, dozvole...

Ja gledam i slušam i suzdržavam se da se ne zasmejem do suza...

Razmišljam nešto u sebi, mehaničar je baš dobro upoznat sa strateškim planovima i aktivnostima firme za koju radi, pa tačno zna sve planove i namere...

 

Dobro, hvala do viđenja... i odem do mog majstora koji radi i Lancia vozila i zamenim prednji levi stabilizator...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji ta podela kod ovlašćenih dilera i servisera po brendovima. Zaista ne rade svi objekti po automatizmu sve brendove.

Npr. imaš one koji prodaju samo Fiat i Fiat Professional (privredna vozila). Imaš one koji rade Fiat, Lanciu, ali ne i Alfu. A, opet imaš one koji rade sva tri brenda. 

Konkretno, ne znam za AKS Automotive iz Šapca, ali možemo da pitamo za šta oni imaju ''papir''.

Opet, kad je konkretna servisna akcija u pitanju, pošto nije ništa posebno naznačeno oko toga, onda bi trebali svi da rade sve. 

Ako i ne rade inače tokom godine, kad je akcija bi trebali da provere sva vozila, u skladu sa napisanim u akciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce zakazao, kasnije sms-om potvrdio i danas bio na pregledu u Kompresoru.

Osoblje ljubazno, ali:

Posle pregleda, u kabini mi nesto zvecka, kao novcici...gledao i ne mogu da provalim sta je.Ne znam ni sta su oni gledali da bih video da li su nesto slabo zasrafili i sl.

Skinuli su mi bez pitanja nosace tablica i stavili svoja, sto me je totalno izbacilo iz takta. Mogli su da pitaju, nisu smeli nista da menjaju na kolima, pa ni nosace tablica.Zar ne?Video sam i da su cupanjem neke i polomili i sada mogu da ih bacim.

I na kraju...Koji je to problem sa tim servisima kada ne mozes da vidis kako ti rade auto?Ovako samo radjaju sumnju da lose rade ili da nesto muljace.Idite kod Vlajkovica, pa da vidite sta je profesionalnost.

I sada, na kraju, kao sto vidite, sami problemi na kolima su otisli u drugi plan.Po meni nije vredno sto je dzabe.

Bolje dati 1000 dinara ili koliko kosta da majstor u koga imas poverenja proveri periodicno auto i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Skinuli su mi bez pitanja nosace tablica i stavili svoja, sto me je totalno izbacilo iz takta. Mogli su da pitaju, nisu smeli nista da menjaju na kolima, pa ni nosace tablica.Zar ne?

 

 

To vole da rade, ako ne proveris odmah,cao,adio.

Znam dosta njih koji izadju sa njihovim okvirima a npr platili su dobro one prethodne.  :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam odmah primetio i odreagovao...decko napravio facu, kao jebi ga, sta ces...ponudio da vrati, ali i moj letimican pogled na stare nosace je bio dovoljan da vidim da je negde nepaznjom polomljen.

Ono sto me jos cima je papir koji mi decko daje i na kome je sve skoro super.Drugi mi ne daje i ja mu trazim da ga iskopira, sto on i ucini.Na kraju vidim da na tom papiru ima jos toga sto bi se trebalo srediti.O zvanicnoj ponudi sa popustom ni rec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo Svima,

 

Bio sam u petak u Akkompresor, ja sam bash zadovoljan. Bili su vrlo ljubazni prilikom zakazivanja, azurni i informativni. Pitao sam ih da li rade 

 

Kontrola centrale ubrizgavanja – Examinerom-WYTECH;

 

jer to mi je bilo najinteresantnije, rekli su mi da ce me nazvati, zvali su za desetak miuta i rekli da rade, zakazao sam, posle tamo na onom papiru vidim da su cekirali da je uradjeno i da je ispravno a skrenuo sam im paznju i kada sam dosao na to, nisu se pravili da ne znaju o cemu pricam naprotiv potvrdili su mi josh jednom.

 

Takodje, skrenuo sam im paznju  na trap specijalno na prednji desni tocak jer mi tu ponesto nekad lupne, oko sat vremena je auto bio na dizalici i u onoj sali, sve su pregledali i nisu ustanovili da je bilo sta u kvaru, kada su zavrsili, josh jednom sam ih zamolio da pogledaju to jer sam siguran da lupne ponekad iz tog pravca, ponudili su mi da idem i na probnu voznju sa majstorom, dizali su ga na dizalicu, pa stavljali na centriranje trapa, pricao sam i sa sefom servisa i nasli su kaze on vrlo mali luft u kugli koji kako on kaze je josh uvek jako jako daleko od toga da treba popravljati.

 

Dakle, moje iskustvo je bilo jako pozitivno, nisam stekao utisak da je ona varijanta da mora da je nesto u kvaru da bi popravljali, cak i kad sam ih terao da provere josh jednom i josh pola sata je bio auto u servisu i gledao sam kroz ono prozorce sta rade, nisu bili u fazonu da kazu " e jeste, nasli smo, to mora hitno da se radi i kosta 10k.. " dakle po meni jako korektan odnos, i ipak mora da se naglasi sve to je besplatno i bilo je bukvalno posle kraja radnog vremena su ostali i niko nije bio nervozan zbog toga a proveo sam skoro dva sata tamo i povremeno gledao sta rade oko kola kroz prozor :-)

 

Recimo prosli put u Radulovicu je ovaj isti pregled bio, ista akcija samo zimska cini mi se, pregledali su auto deset minuta kao dva kruga da su obisli oko njega, nisu ga priklucivali na examiner niti na bilo koji racunar i kada sam pitao rekao mi je majstor to se prikljucuje samo kad prijavi gresku na bordu (glupost) i nasli su mi da su mi dva zadnja amortizera za zamenu i naplasili me tamo kako mi to lupa (a ne lupa nista ) i kako mora da se menja, ja posle bio kod tri majstora zakljucno sa ovim pregledam sada gde sam i njima rekao da pogledaju zadnje amortizere i niko nije pronasao nista ne ispravno, i da napomenem i dalje nista pozadi ne lupa :-) Plus sada kada sam bio u Akkompresoru ja prvo decko izasao samnom da pregleda cela kola vizuelno na prijemu kako ulaze u servis da se vidi gde su ogrebana, da li fali nesto itd i to sam potpisao da se ne bi nesto desilo u servisu pa da bude jel tako usao u servis ili ne, dok to ovima u Radulovicu na pamet nije palo...

 

Sto se tice iskustva iz prethodnog posta, ne znam sta da kazem, za takvo nesto cujem prvi put u zivotu, pogotovu u zvanicnim servisima gde se bash sve radi po PS i jako se pazi na te stvari, bash mi je cudno da se to desilo, meni niko nista dirao nije. Mozda su slucajno polomili pa su hteli da rese to.. ne znam.. 

 

A sto se tice necijeg kometara zasto ne moze da se gleda servis i da se bude tu, to je prosto praksa i pravilo, svugde u svetu i u svim zvanicnim servisima, ima mnogo razloga za to da ne ulazim sada zasto i kako u pricu, ja mislim da je to u redu mada ne kazem da i ja ne bih voleo da gledam sta rade pa cak i da ucestvujem :) al to prosto nije moguce kazem iz mnogo opravdanih razloga, jadan od prvih je bezbednost klijeta...

 

Eto, posto sam ovde saznao za akciju, red je i da napisem moja iskustva i hvala svima na prethodnim postovima koji su mi pomogli da se ja odlucim gde da idem pa se nadam da ce i moj post pomoci nekome!

pozz


..da dodam, dobio sam sve potrebne papire iz servisa i sa testa, i njihov interni i ovaj od akcije, sve su mi lepo iskopirali nista nisam morao da trazim a ponudu za sevis tj popust mi nisu da liistina niti sam ja trazio ali kod mene nista za servis nije ni bilo pa je valjda to zato tako proslo.

 

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

i nasli su mi da su mi dva zadnja amortizera za zamenu i naplasili me tamo kako mi to lupa (a ne lupa nista ) i kako mora da se menja, ja posle bio kod tri majstora zakljucno sa ovim pregledam sada gde sam i njima rekao da pogledaju zadnje amortizere i niko nije pronasao nista ne ispravno

 

Pretpostavljam da su sva 4 servisa testirali amortizere na treskalici (a verovatno citaj - nisu), kad tako samouvereno daju ocene da li su za zamenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam malo pre bio. Vrlo ljubazno osoblje. Posto im je otkazao neki klijent servis pitali me da li hocu odmah da mi pregledaju kola...i da, nisu mi zamenili ramove :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...