Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Chrysler Srbija - Letnja akcija besplatne provere vozila

Recommended Posts

Pozivamo vlasnike vozila svih naših brendova (Fiat/Fiat Professional/Alfa Romeo/Lancia/Chrysler/Jeep) da dođu u ovlašćeni servis na besplatnu letnju proveru vozila

 

leto2015.jpg

 

Akcija važi i za vozila van garantnog roka. Servisna akcija traje do 31.08.2015.
 
Besplatna letnja provera vozila podrazumeva proveru vozila u 11 tačaka:
 
- Kontrola centrale ubrizgavanja – Examinerom-WYTECH;
- Provera stanja pneumatika;
- Provera akumulatora;
- Provera ventilacionog (rashladnog) sistema, rashladne tečnosti;
- Provera nivoa ulja u motoru;
- Provera kočionog sistema (nivo ulja, vizuelni pregled prednjih kočnica);
- Kontrola metlica brisača;
- Kontrola prednje svetlosne grupe i signalizacije;
- Kontrola trapa (prednjeg, zadnjeg);
- Kontrola upravljačkog sistema
- Vizuelni pregled vozila;
 
 U slučaju konstatovanja kvara, vlasnici vozila imaju 10% popusta na rad i 10% popusta na originalne rezervne delove ukoliko se odluče za otklanjanje detektovanog kvara.
Spisak svih ovlašćenih servisa je ovde:
http://www.fiatsrbija.rs/servisi-i-usluge/servisna-mreza.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

- Provera kočionog sistema (nivo ulja, vizuelni pregled prednjih kočnica);

 

 

zna li se zasto samo prednjih kocnica?  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htedoh isto da pitam! Verovatno zbog toga što kod ovih sa dobošima nema lake provere pa da se onda u startu ograde. Kad imaš diskove smo kroz felnu baci pogled i gotovo...

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

S jedne strane, ovo je lepo, da neko nešto besplatno ponudi. Probaću da neđem vremena da odem.

 

S druge strane, ovo može dovesti u zabludu neiskusnog vozača, kome će na proveri da kažu "sve je u redu", pa će on, nesrećnik da krene na put misleći da su mu stručnjaci proverili kompletan auto, da mu je auto u top stanju i da može bez brige da putuje. 

 

Lično mislim da stavka "provera metlica brisača" vređa inteligenciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa trebalo bi :) Meni su da lionaj papir o izvrsenom pregledu i uocenim nedostatcima. Greska za egr i airbag (jer je blindiran, sto znaci da je odradjena dijagnostika) , nemam zadnju metlicu brisaca i to je to. Nov auto :D

E sad sto tada nisu videli lose amortizere, losu remenicu alternatora, zadnje silene, da je vlazilo ulje iz menjaca.. nema veze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobih ovo malopre na mejl, većina ovih provera stvarno vređa inteligenciju jer sve to sem provere trapa, kontrole ubrizgavanja i akumulatora možemo i sami da proverimo! A vizuelni pregled vozila i kontrola metlica brisača su bobedili!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ponuda je super, samo sto pojedini setviseri ne rade svoj posao kako treba to je problem. Inace , sa strane Fiat-a je stvarno ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ću otići.i onako mi auto kad pustim gas pobrljavi i izbacuje gomilu grešaka i ugasi se u sred vožnje.sumnjam na neku neispravnost prilikom ubrizgavanja,pa kad već mogu besplatno da proverim to,što da ne,ako je uopšte do toga.

jel treba nešto da se napomene kad se ode tamo,tipa da sam video na forumu za akciju,da ne bude kao džabe a ja prećutim de sam video za akciju pa mi je na kraju i naplate?

Edited by bulmil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobih ovo malopre na mejl, većina ovih provera stvarno vređa inteligenciju...

 

Pošto se na ovom forumu trudimo da pišemo korisne stvari ;), onda evo predloga:

 

- napiši ovde stavke koje bi želeo da ti pregledaju besplatno.

Slobodno, uzmi i napiši šta ti smatraš da ne vređa inteligenciju, tj. koje sve stavke bi ti želeo da se provere besplatno. :thumbup:

 

Molio bih da prilikom tog nabrajanja imaš u vidu slične akcije drugih brendova po SRB, ili u bilo kojoj drugoj državi. Lako je internetom pogledati šta sve obuhvataju slične akcije kod nas, i po Evropi.

Dakle, pošto na ovom forumu ne gajimo ''jalovi hejt'', nego želimo da predložimo konkretno, onda izvoli...napiši šta smatraš da treba besplatno da se proverava u servisima, imajući u vidu opremu sa kojom servisi raspolažu, vreme koje treba da potroše.

E sad sto tada nisu videli lose amortizere, losu remenicu alternatora, zadnje silene, da je vlazilo ulje iz menjaca.. nema veze :D

 

Ne zaboravite da se posle provere dobija papir. Onaj ko izdaje papir, ima i odgovornost za napisano.

Zbog toga nema odokativnih provera, nema šac-šac metoda, nego se ili proverava sve po PS-u, ili uopšte ne piše da se to gleda.

 

Na šta bi ličilo da piše npr. ''provera amortizera'', a provera bude tako što serviser zaljulja auto i onda kao kaže kakvi su... :D

Kontrola amortizera se radi preko tzv. ''treskalice''. Dobije se papir, dijagram stanja amortizera. Jedino tako se proverava njihovo stanje.

Ni u ranijim akcijama, ni u ovoj nije napisano da se ta kontrola vrši. Naravno, može svako da ljulja auto i onda onako ''ošacuje'' kakvi su amorti na bilo kom autu, ali kada se izdaje papir o pregledu, onda ne može tako da se radi.

 

itd, itd...

Edited by neshaoct
skinut deo da ne bude preopširan post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moracu da prosetam do servisa,cisto neka bace pogled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su prosle godine proverili stvar koja nije bila na spisku..Zamolio sam ih lepo i ljudi mi izasli u susret i naglasili nije problem provericemo sve sto budes hteo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Direktore, nisi bas u pravu. Evo npr ja ne znam nista oko auta i vidim akciju i procitam sta sve podrazumeva i vidim za proveru trapa, a sta su amortizeri ako ne deo trapa? Sta su sileni ako ne deo trapa? Onda treba da pise da se radi delimicni pregled trapa i sistema za upravljanje :)

Vizuelni pregled, ok, ali eto, mogla je da mi se skrene paznja na to da mi vlazi ulje iz menjaca, zar ne? Vidi se, vizuelno :D Ok je npr za remenicu, mada se ona i cuje ali nije bitno, nije navedena kao stavka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka neko napiše iskustvo posle tog pregleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo iskustvo? Pregled ti traje oko sat vremena, zakazes ranije, uzmu ti auto, ti sedis u salonu, pijes sok, kafu. Kad zavrse donesu ti listu gde pise sta su nasli da ne valja, informises se o cenama i zdravo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O izveštaju sa pregleda.


Ipak nisu svi servisi isti, zar ne?!


Mene od svih kontrolnih tačaka zanima samo prva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino da pogledam sutra sta mi sve pise na onoj listi. Mislim da pisu samo greske koje su uocili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino da pogledam sutra sta mi sve pise na onoj listi. Mislim da pisu samo greske koje su uocili.

A ti si već bio na pregledu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ljudi .....  :D  Bio sam na predhodnoj proveri i Rakovici, i mogu samo da pohvalim akciju   :clap: (nije loše da se sazna šta valja a šta nevalja) Sada ću zakazati ponovo. Pre dve nedelje bila provera u AMSS-u. Tako da kada se spoje (te besplatne provera). Ljudi .... nije baš ništa.

Normalno kome se ne sviđa kod majstora na dobar dan od 1000 pa naviše DINDŽI (taman za brisače.... :o )

SVAKA POHVALA  :clap:  :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod stojanova pregled traje pola sata max.Uocene greske (letva volana i obe spone imaju lufta,zadnja desna guma ima jaje,airbeg,ventilator hladnjaka 1 i jos nesto sto nemogu da procitam sta pise kad pise kao nogama)E sad za letvu volana sam znao jos kada sam ga uzeo ali su mi majstori(kod Gorana) rekli da nije potrebno odma menjati nego gledati kako se ponasa.Gume svakako cekaju zimu za zamenu sve cetiri,airbeg je onaj ispod suvozacevog sedista,ovo oko hladnjaka je nesto novo uoceno pa cemo videti sta je tacno i spone da se rese.Ovo poslednje nemogu da procitam kakvo zagrevanje pa ako je neko strucniji neka prevede :laughing:

20150715_095737.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...