Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
rodnigm

Fiat Grande Punto - naknadna ugradnja digitalne (automatske) klime

Recommended Posts

Imam grande punta sa manuelnom klimom, pa me zanima da li bih mogao da ugradim automatsku klimu..? Da li bih mogao jednostavno da kupim na otpadu displej od automatske klime i da ga ugradim..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kad bi bilo tako jednostavno.... :D Posao je toliko slozen i skup da se vise isplati prodati auto sa manuelnim AC i kupiti drugi sa digitalnim AC... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam punta dvojku(van) sa najprostijom instrument  tablom. Otisao na otpad, kupio tablu sa pokazivacem temperature i broja obrtaja, zamenio sam. Sve funkcionisalo. Pa onda kontam mozda moze tako i automatska klima da se ubaci.  :smoke:   :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/13/2015 at 2:34 AM, Dante Bg said:

Paaa...ima logike :laughing:

cxcv8701.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari sve je to prostije nego sto izgleda.

Moderni automobili imaju slozenu tehniku, ali su osmislljeni tako da se jos u fabrici sto jednostavnije i brze pravi veci broj konfiguracija. Kao racunar-ista maticna ploca pa ubacujes komponente i pravis konfiguraciju koju hoces.

 

Sto posto sam siguran da u auto sa manuelnom klimom moze da se ugradi automatska bez ikakvih dodatnih budzenja. Skines delove od manuelne i "udzekas" delove od automatske. Normalno da za ovo treba iskustvo, ali nije nikakva nauka. Ko se iole razume u majstorluk a recimo radi na auto otpadu sigurno moze da odradi ovo bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš li senzor na vrhu table ?

Odšrafi komande i videćeš dve sajle. Tako plug & play neće da može.

Share this post


Link to post
Share on other sites

objasnjavao je jedan decko na facebook grupi,ima svoj otpad pa je za nekh osam sati prepakovao automatsku klimu kod sebe pominjao je,da je cinimi se cak i kompresor klime menjao jer navodo nije isto.

Sto znaci kompletna instalacija od auto klime ti treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne moze samo Plug&Play... Gde su motorici, klapne, senzori koje manuelna klima ne poseduje. Ljudi obicno vide jedino displej i komande na instrument tabli i to je za njih digitalna klima.

Jedan jedini motoric je, npr. na Stilu na klapni recirkulacije. Sto kaze imenjak, ostalo su sajle i cista mehanika.

Jedino da se pakuje cela klima sa donora, sto je po meni sulud posao, ako ti vec treba juris auto koji je ima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sto posto sam siguran da u auto sa manuelnom klimom moze da se ugradi automatska bez ikakvih dodatnih budzenja. Skines delove od manuelne i "udzekas" delove od automatske. Normalno da za ovo treba iskustvo, ali nije nikakva nauka. Ko se iole razume u majstorluk a recimo radi na auto otpadu sigurno moze da odradi ovo bez problema.

 

Jeste, iskustvo džekiranja koje se stiče na časovima opštetehničkog obrazovanja.

A što se tiče otpada, koliko god da je veliki posao ako se dogovorite oko cene sigurno će odraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ne bi trebalo da bude previse komplikacija. razlika izmedju digitalne i manuelne klime je u dva termostata i elektronskoj regulaciji klapni ventilacije.

klima kao klima je u sustini ista sem sto digitalna meri temperaturu u kabini i spolja i tako pali i gasi kompresor po potrebi. kod manuelne kompresor radi pa radi.

ventilacija je verovatno kompletno drugacija, tebalo bi vaditi kompltnu tablu napolje i menjati ventilacionu jedinicu jer se na manuelnu ne mogu samo dodati motori.

Ako gresim neka me neko ispravi.


e da digitalna klima ima jedan ventil vise da vi mogla i da greje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde ćeš prostije od ovoga, izvadiš staru sa sajlama / staviš novu sa el. komandama i to je to. Dva poteza i uživanje u dvozonskoj klimatizaciji.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje GA

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ne bi trebalo da bude previse komplikacija. razlika izmedju digitalne i manuelne klime je u dva termostata i elektronskoj regulaciji klapni ventilacije.

I kućištu same klime, klapnama, ožičenju......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sama kutija je drugačija , + GP pored zasebne regulacije tmperature ima i zasebnu regulaciju smera duvanja. Tako da tu ima puno toga, osim kompresora / uglavnom su isti.

 

Dscf1807.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez ljutnje drugari, hajde da uprostimo celu ovu pricu. Da li je neko radio nesto ovako ili da li zna nekog ko je konkretno radio ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:up:

 

objasnjavao je jedan decko na facebook grupi,ima svoj otpad pa je za nekh osam sati prepakovao automatsku klimu kod sebe

 

:secret::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom skidao automatsku klimu i kada sam video koliki je to posao da se prebaci na drugi auto jednostavno odustao i 5 godina uživao u znoju svom.  :thumbdown:

Pitanje kakva je razlika kod Fiat Crome (moguće i ostali opeli) jer koliko vidim nema sajle već samo džekove i vodi se kao elektronska komanda.

 

 

fiat_croma_2007_l%EF%BF%BD%EF%BF%BDmp%EF  fiat_croma_2007_l%EF%BF%BD%EF%BF%BDmp%EF

 

 

vs

 

 

$_57.JPG

 

$_57.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,zanima me da li je moguce zameniti konzolu sa mauelnom klimom za konzolu sa digitalnom. Fizicki je moguce ali koliko prepravki treba da se uradi da bi bila u funkciji. U pitanju je grande punto 1.3 mjet 2007g?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije u pitanju samo promena konzole, mora da se menja sve i ispod table sto se ventilacije tice (klapne su tu najveci problem jer cesto stradaju a da bi se promenile, mora da se vadi citava tabla).  Posto sam naknadno ugradjivao klimu, vise ljudi mi je skrenulo paznju na te klapne i kako se vise isplati ugraditi manuelnu klimu. Nisam siguran da li treba menjati i body jer digitalna klima poseduje dosta senzora...Siguran sam da je sve to izvodljivo ako se pazljivo radi, samo je pitanje para i znanja. Po meni je najbolje naci automobil-donator koji ima automatsku klimu, parkirati tvoj auto pored i sve prebaciti odjednom (kod mene u temi imas slike kako to izgleda).

Share this post


Link to post
Share on other sites

digitalna klima ima nekoliko senzora u kabini dakle pored svega navedenog problem će biti i instalacija. Ja volim da se igram sa žicama ali bez komplet donorskog auta ne bih se usudio na takav zahvat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudima se desavalo da imaju problem s klapnama, tako da onda duva na jednoj strani toplo, a na drugoj hladno, onda opet rasturaj sve ... ja bih ipak ostavio manuelnu klimu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem popraviti postojecu, nego instalirati sve od 0.

Senzori, motori, ozicenje, klapne, mozda i razlicit Body (za dosta ljudi digitalna klima je samo panel na konzoli).

Vec smo dosta puta pisali na ovu temu, naravno nije nemoguce, ali zakljucak je da je mnogo bezbolnija ocija uzeti auto sa takvom klimom, ako je to vec zelja.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...