Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Formula 1 gubi publiku...

Recommended Posts

Eklston: Formula 1 sada podseća na Starbaks

 

Rezultat slika za eccleston bernie pics'

 

Legendarni Berni Eklston rekao je u intervjuu za nemački ''Velt sport'' da novi vlasnici Formule 1 pokušavaju da promene neke stvari koje ne treba menjati, kao i da su previše dostupni, ali da im njegovi saveti nisu potrebni. Eklston je obeležio pola veka u Formuli 1. Njegova era okončana je u januaru, kada su mu novi vlasnici - američka kompanija ''Liberti medija'' uručili otkaz, iako je u septembru najavljeno da će voditi Formulu 1 još tri godine. nOd Eklstonovog odlaska, novi čelnici, posebno njegov naslednik Čejs Keri, izneli su niz kritika na njegov račun. Upitan kako se nosi sa tim kritikama, Eklston kaže: ''Možda je čovek koji je pola veka vukao konce morao drugačije da radi svoj posao? Možda je mišljenje Amerikanaca da sve moraju da izmene iz korena pravi način? Uvek sam Formulu 1 vodio tako da svi akcionari profitiraju, a to nije bilo malo. Zbog toga su akcije Formule 1 vrlo vredne. Verujem da ih je zbog toga korporacija Liberti Medija i otkupila, a oni ih sigurno ne bi kupili da ja svoj posao nisam radio kako treba. To je to''.

 

Eklston ističe da sa Kerijem nije u sjajnim odnosima. ''Nisam mu potreban. On zna šta radi, bar tako kaže. Pored toga, okružen je ljudima koji takođe tvrde da znaju šta rade'', rekao je Eklston i dodao da mu je potpuno stran pristup poslu njegovih američih kolega. ''Oni trenutno rade stvari koje nikada nisam, niti bih uradio. Provode mnogo vremena i troše mnogo para baveći se društvenim mrežama. Nikada nisam bio pobornik tog vida komunikacije i ne mislim da to na pravi način može da doprinese Formuli 1. Pored toga, mnoge televizijske stanice su zbog toga ljute i razočarane. Mi imamo vrlo ekskluzivan ugovor sa njima, a trenutno izgleda da mnogi Formulu 1 mogu da gledaju besplatno kod kuće''. nPosao koji je nekada Eklston sâm vodio sada obavljaju trojica ljudi - Keri, Ros Bron i Šon Brečes. ''Pretpostavljam da postoji uverenje da je potrebno nekoliko ljudi da bi se odradio posao koji sam nekada sâm radio. Potpuno je drugačiji sistem mišljenja i kultura rada kojom Amerikanci pristupaju poslu'', naglasio je Eklston.

 

Jedini član trija koji ga je nasledio, a koji ima iskustva sa Formulom 1 je Bron, nekadašnji šef Ferarija i Mercedesa. Evo o čemu se radi kada je Ros u pitanju - on nikada nije učestvovao u stvarima koje sam ja, ili mi, kao komercijalan menadžment pokrenuli. Bron je kao inženjer radio u Benetonu sa Flaviom Brijatoreom, da bi odatle prešao u Ferari. Ne želim da govorim o tome kako je svoj tim oformio i vodio. Činjenica je da Ros nema dovoljno iskustva i znanja o političkim i komercijalnim procedurama u Formuli 1'', istakao je 86-godišnji Britanac. Ipak, kada je upitan da pojasni da li smatra da će stvari pod vođstvom novih vlasnika u nekom trenutku doći na svoje mesto, Eklston je istakao da nije siguran. ''To što novi čelnici rade je slično poslovnom modelu Starbaksa - uvek je neko tu da sipa mleko u kafu, u svakoj prilici nekoga možete nešto da pitate, iako su stvari oduvek tako funkcionisale. Čovek ispravlja stvari za koje veruje da mogu da budu bolje, to bi trebalo da pokušaju da urade''. Na pitanje da li bi, kao neko ko je u poslu proveo decenije, dao savet naslednicima sa neuporedivo manje iskustva, Berni kaže: ''Zašto bih savetovao bilo šta? Oni žele da rade stvari na potpuno drugi način''.

 

To mu, kaže, ne smeta, iako je Formula 1 je njegovo životno delo. ''Jedino želim da Formula 1 nastavi da raste poslovno. Radujem se jer sam postao prijatelj sa mnogim ljudima sa kojima sam godinama sarađivao. Mi smo zajedničkim snagama osmislili i bazirali sistem za koji smo verovali da će funksionisati. Vrlo me raduje to što sam sa ljudima za koje me toliko toga vezuje i dalje povezan'', otkriva Eklston. Bez obzira na to što više nije prvi čovek Formule 1, ona i dalje čini Bernijev život. ''Decenijama sam povezan sa Formulom 1, poslovno i emotivno. Postoji toliko neverovatnih priča koje sam doživeo kroz ovaj sport - dobrih, manje dobrih ili tužnih. One su me oblikovale. Zbog toga verujem da je normalno to što i danas mislim o Formuli 1 i o tome šta čovek može da uradi da bi joj pomogao da nastavi da cveta. Skoro ceo život sam proveo u njoj, od kada sam imao 16 godina. Bio sam trkač i to sam i dalje'', naglašava Eklston.

 

Trke sada posećuje kao privatno lice, ali bez obzira na to, napetost ne jenjava. ''Oduvek sam bio toliko bio upleten u trke, da sam znao tačno šta se zaista dešava, a šta ne. Danas nije ništa drugačije. Znam kada se nešto odvija u dobrom pravcu, a kada ne i zbog toga sam i dalje napet kao i ranije'', istakao je Eklston i dodao: ''Pratim trke ukoliko sam u prilici da to učinim. Postoji mnogo stvari kojima se bavim. Ranije sam bio prisiljen da uvrstim obaveze u svoj raspored. Danas je sve mnogo opuštenije. Ipak, često se desi da imam hitnije i bitnije stvari kojima se bavim''. Nekadašnji direktor Ferarija Luca di Montecemolo se, kada je trke pratio od kuće, zatvarao u sobu da bi svoje emocije proživeo sasvim sâm. Kada Ferariju nije dobro išlo, znao je da izbaci televizor kroz prozor. ''To nikada ne bih uradio'', istakao je Eklston, koji je dodao da favoritima za ovogodišnju titulu smatra Mercedes i Luisa Hamiltona.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Formula 1 ustvari nije sport

 

Max Chilton.jpg

 

Britanski vozač Maks Čilton, nekadašnji član tima Marusije u Formuli 1, govorio je o iskustvu u najbržem cirkusu na svetu, a istakao je neke od problema sa kojima se suočava čuveno takmičenje. Čilton je 2013. i 2014. godine u timu sada rasformirane Marusije u F1 vozio na 35 trka, a posle ne baš zapaženih uspeha, preselio se u američki Indikar, gde je i danas. 26-godišnji Britanac smatra da je veliki problem u F1 prevelika razlika između onih ekipa na vrhu i onih slabijih, kao i da je na drugoj strani kompetitivnost više timova ono što ima Indikar.

''Problem koji Formula 1 ima trenutno je što postoji praznina od četiri sekunde između onog tima koji vodi i onih na kraju, a to nije sport u stvari. Sport bi trebalo da bude ujednačeno polje, ili barem da bude približno. Motosport nikada neće biti takav, to je nemoguće, ali će Indikar biti nešto što se tome približava. Svi imaju isti aero paket i između motora je mala razlika. Nadmetanje će sledeće godine biti veoma ujednačeno'', rekao je Čilton. Maks Čilton je za dve godine u Indikaru vozio na 33 trke, a u timu Čip Ganasi nije ostvario nijedan podijum, ali je na ovogodišnjem čuvenom Indijanapolisu 500 ostvario sjajno četvrto mesto.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

U skladu sa promenama: Formula 1 dobila pesmu

 

f1 logo.jpg

 

Najbrži cirkus na svetu, koji počinje predstojećeg vikenda u Australiji, konstantno pokušava da se menja u želji da bude prijemčiviji i gledljiviji. Formula 1 će tako dobiti i novu pesmu. Novu pesmu Formule 1 komponovao je Brajan Tajler koji je poznat po tome da je pravio muziku za filmove ''Osvetnici: Godina ultrona'', ''Paklene ulice 7'', ''Ajron men 3''. Tajler je za potrebe tih filmova dirigovao Londonskom filharmonijom i Holivudskim simfonijskim studiom. Ovo je jedna u nizu promena koja ima za cilj da popularizuje Formulu 1. Promena koja nas takođe čeka već prvog vikenda u Australiji je grid. Na njemu više neće biti grid devojaka već će Formula na njihova mesta staviti grid klince.

Prvu trku u Melburnu možete da pratite u nedelju u 7 i 10 na Sport Klubu 1, dok su u petak i subotu treninzi odnosno kvalifikacije.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Bolidi u Formuli 1 su previše široki za preticanje''

 

177345-rikardo.jpg

 

Navijači Formule 1 često se žale da su trke izgubile na atraktivnosti, pošto je sve manje preticanja na stazama. Vozač Red Bula Danijel Rikardo smatra da je velika prepreka u prevazilaženju tog problema širina bolida. Bolidi najbržeg cirkusa na svetu su od 2017. godine nešto širi, a statistika od te sezone beleži i novi pad u broju preticanja, dok je na startu ove sezone na stazi ''Albert park'' u Melburnu posle prvog kruga viđeno samo pet kompletnih preticanja. Na bolide je dodat i ''oreol'' koji štiti vozače od mogućih povreda u slučaju udesa i od delova vozila koji mogu da im povrede glavu ako se nađu na stazi. Ipak, Australijanac Danijel Rikardo smatra da je veći ''problem'' širina bolida.

''Sa širim gumama i bolidima zauzeto je previše mesta na stazi. Teško je naći slobodan prostor, mislim da će zbog toga čak i neke staze biti oštećene. Mislim da su uži bolidi sjajni. Oni su kao motocikli, oni su takvi da uvek ima mesta za preticanje. A njihov krug je 30 sekundi sporiji od našeg'', rekao je Rikardo i istakao da su bolidi korišćeni u periodu od 2009. do 2016. godine bili bolji u smislu preticanja. ''Za naše standarde su bili sporiji, ali gledaocima to nije bilo toliko bitno'', dodao je Rikardo, koji je na prvoj trci u sezoni bio četvrti. Sledeća trka u Formuli 1 je na programu 8. aprila u Bahreinu, a kao i do sada kompletnu akciju možete pratiti na kanalima Sport Kluba. 

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revolucija u Formuli 1: Kako vam se sviđa najnoviji predlog za kvalifikacije?

 

176795-fetel f1.jpg

 

Formula 1 je jedan od najgledanijih i najunosnijih sportova, a čelni ljudi žele da dodatno privuku publiku jer su se pojavili problemi.

Naime, kvalifikacije za trke više nisu zanimljive publici kao pre, njihova gledanost je pala, a samim tim i profit. Prema modelu koji se ozbiljno razmatra je - sprint na 100 kilometara. Takmičari ne bi imali ograničenja na gorivo i gume, a morali bi da voze pomenutu distancu i tako non stop budu na stazi za vreme preliminarne borbe. Smatra se da bi to vratilo publiku na tribine. Predlog je dostavljen svim ekipama i one će imati priliku da se izjasne o ovom njemu. Ako ova ideja bude usvojena biće primenjivana od 2021. godine.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bron razočaran: Očekivao sam manje razlike između timova

 

ros b.jpg

 

Jedan od čelnika F1 Ros Bron priznao je da je očekivao mnogo manje razlike između timova i da ponekad ima utisak da gleda ''dve različite trke''. U Bahreinu, prvi je bio Sebastijan Fetel, a iza njega dva Mercedesa, Valteri Botas i Luis Hamilton. Iako su se u timu radovali kao da je pobedio, realnost je da je četvrtoplasirani Pjer Gasli bio daleko, daleko iza prve trojke. ''Iskreno, nisam očekivao da će biti ovolika razlika. U Bahreinu, imao sam osećaj kao da gledam dve različite trke. Ispadanjem bolida Red Bula, jednu su vozili Mercedes i Ferari, drugu su vozili svi ostali. Previše je da Gasli bude 55 sekundi iza Hamiltona''. Bron ne vidi da će se ova situacija uskoro promeniti. ''Ne znam šta da vam kažem. Možda je najbolji podatak da je prethodni put kada neko van trija Mercedes - Red Bul - Ferari bio na podijumu u Azerbejdžanu prošle godine, kada je Lens Strol uspeo da se dokopa podijuma. Ovo je samo dokaz da moramo da uradimo nešto budite sigurni da ćemo dati sve od sebe da učinimo ovaj sport zanimljivijim''.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alonso: Svaka trka je novo slavlje

 

183017-alonso.jpg

 

Bivši svetski šampion Fernando Alonso ističe da Formula 1 mora da se menja, te da nije jedini on koji kritikuje već da to čini ceo svet. Vozač Meklarena napustiće najbrži karavan sveta na kraju sezone.

''Od momenta u kome sam odlučio da završim sa Formulom 1, svaka trka je mala proslava. Jedva čekam da odem u Ostin, da još malo provozam bolid tamo. Možda nismo najbrži, ali svaki krug mi je fantastičan. Nisam prestao da volim Formulu 1. Prestajem jer imam 37 godina i ostvario sam sve svoje snove'', kazao je Španac i dodao: ''Ovaj sport mora ponovo da bude zanimljiv. Postavio sam nedavno video iz 2005. godine i dobio sam preko 3000 komentara u kojima piše da je to zapravo Formula 1. Ne kritikujem ja, već ceo svet. Jedan od najboljih šest vozača može da počne kao poslednji, a da završi na vrhu. Nema uzbuđenja.''

Pred Alonsom su još četiri trke. Naredna će se voziti u Ostinu 21. oktobra, uz prenos na Sport Klubu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kad su promenjeni vlasnici F1 ima određenih pozitivnih stvari, pre svega u načinu kako se rade TV prenosi, kako se više materijala kači na YouTube kanal F1, intervjui sa vozačima odmah nakon što izađu iz bolida od strane ljudi koji znaju da postave prava pitanja...

Ali, ima i stvari za koje smatram da nisu ok, ne koriste ničemu, nemaju veze sa F1...kao da o njima odlučuju ljudi koji ne razumeju F1. Evo danas, posle proglašenja pobednika trke u Meksiku...dolazi Max da kao pusti neku muziku gde se na silu pokušava napraviti neka ultra-mega-giga vesela atmosfera. Koga bre briga za bilo kog DJ-a kada dođeš na trku F1...ono, znamo svi ko je Armin van Buuren u svetu te vrste muzike, ali šta će on tu sa bilo kakvom ulogom osim običnog gledaoca...

 

Sa druge strane, gledam WRC iz Španije na kojem je pobedio Loeb (odvozao posle dugo vremena jedan WRC događaj), i tamo se publici dozvoljava da uđe u boks, odnosno pred njima se u prostoru predviđenom za to obavljaju servisi, popravke automobila. Možeš na 5 metara od sebe da vidiš diferencijal, ili kočnice jednog WRC automobila, kako izgleda kad se skine difuzor, možeš sve da snimiš telefonom... Klinci oduševljeno gledaju, roditelji ih stavljaju na ramena kako bi bolje videli. Tako se "usađuje" ljubav, tako se podiže zainteresovanost.

Razumem pojačanu potrebu u F1 da se ne stavi sve na izvol'te konkurenciji, ali ništa se ne otkriva skidanjem točka ili nekog panela...

 

Kada bi oni iz F1 skinuli točak pobedničkom bolidu, ili bočni panel da se vide hladnjaci, ili poklopac motora...šta god...to bi uradilo mnogo više za F1 nego nastup 'ebenog Armin van Buurena... :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa recenim, ali nekako nisam iznenadjen mnogo time, licno sam oduvek F1 dozivljavao kao neki "jet-set", sport za bogate, stvar prestiza, pomalo "pozerski", a WRC kao "narodski" odnosno manje "pozerski" sport, ako tako mogu da kazem. Ovim uopste ne govorim o vozacima i uspesima i izazovima, nego samo o nacinu na koji je sam sport organizovan. Iako u zadnje vreme i u WRC pocinje aerodinamika da igra ulogu, mislim da je to i dalje dalekooo manje bitno nego sto je u F1... Otuda mozda malo ta 'suzdrzanost' od pokazivanja delova pred publikom. A sto se tice DJ nastupa, tu se slazem, mislim njegov nastup ni malo ne doprinosi automobilskom entuzijazmu, po meni, bolje da su za te pare "palili gume" pred publikom svi redom... :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka oni dovode DJ-a, neka bude festa pre i posle trke, meni je to okej. Ono sto nije okej je prevelika razlika u odnosu na timove. Tipa imas 6 vozaca i to je to, ovi ostali nisu ni zanimljivi. To mora da se promeni inace ce da im opada gledanost. Jos jedna stvar koja meni jako smeta je taj uticaj guma. Npr juce Kimija obilaze Rikardo i Hamilton kao da stoji covek, a Ferrari je imao juce mozda i najjaci setup. Koliko se secam to ranije nije bilo, naravno zavisilo je, ali vozaci su mogli da pruze nekakav otpor bez obzira na starost guma i vrstu. Meni je to stvar koja najvise smeta. Mada generalno, popularnost mogu podici samo ako se npr desi da jedan Ocon ili tipa neko iz Renoa dodje do podijuma par puta u sezoni. To bi bas dosta ucinilo formulu zanimljivom.

Jos jedna stvar koje sam se setio su ove timske naredbe, gde se Botas sklanja npr stalno. To treba ukinuti na tipa 2,3 puta u toku sezone, ljudi hoce da vide kako se trkaju a ne kako se sklanjaju vozaci jedni drugima. Najsmesnije je bilo kad je fors indija napadala mucrnog Eriksona i nisu mogli da ga obidju, bas smesno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok je klađenja biće i nameštanja

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/29/2018 at 9:30 AM, knezevic76 said:

6, slovima ŠEST, prvoplasiranih na poslednjoj trci F1 su bili u ISTOM KRUGU!
I ti iz tri tima!
Ostali su kaskali za jedan i dva kruga za njima!
Svaka priča dalje je suvišna!

Od kada gledam F1, uvek su bila 2 vozača dominantna, uvek je bio rivalitet. Sezone u kojima se tri (ili više) vozača takmiči ravnopravno za titulu su...blago rečeno retke. Isto je i u šampionatu timova (konstruktora).

Senna i Prost, posle Hill i Schumacher, pa Hakkinen i Schumacher, Alonso i Hamilton, sada Vettel i Hamilton. Titule Rosberga ili Buttona su anomalija. :D Rosberga usralo i zato se brže bolje odmah povukao jer zna da nema vozački kvalitet da se takmiči na tom nivou godinama, a Button u sezoni kada je imao ubedljivo najbolji bolid. 

Isto je i sa timovima. Nekada je McLaren vedrio i oblačio, pa onda Williams, pa Benetton, onda opet McLaren, Ferrari, Renault, Red Bull...i sada Mercedes. Uvek se u F1 znalo ko kosi, a ko vodu nosi, nije sadašnji trenutak izuzetak. Nego, Meksiko je kratak krug, pa izgleda očiglednije ono što na svakoj trci postoji, samo je obično 1 krug zaostatka. :D 

 

Ne mislim da je dobro da se nekako na silu napravi ujednačen šampionat po pitanju bolida (imali su to ''preko bare'' i suštinski je propalo)...to kao ista šasija, isti motor, pa da se onda vidi čist vozački kvalitet. 

Uvedeni limiti (u smislu koliko trka mora da se koristi isti motor, isti menjač, do kad mogu da se koriste vazdušni tuneli i primenjuju izmene u aerodinamici) rade posao, jer bez toga Ferrari (i ne samo oni) bi za svaku trku mogao da isfinansira sve novo. Sa tim limitima se i ostali timovi stavljaju u ravnu (''ravniju'' je ipak bolje rečeno) situaciju jer oni bogati ne mogu to svoje bogatstvo da iskoriste (zloupotrebe) u onim najvažnijim stavkama - aerodinamika, motor, menjač. Ono...nije da baš ne mogu, ali ne mogu onoliko koliko bi stvarno mogli. :D 

 

Problem obično nastane negde od pola sezone, jer tada manji timovi već počinju više da rade na bolidu za sledeću sezonu, a prestaju da se bave unapređivanjem postojećeg. Zato se dešavalo da manji timovi dobro krenu, ali ih već od pola sezone nema nigde više. Veliki timovi, sa druge strane, imaju ljudske i materijalne resurse da paralelno unapređuju postojeći i bave se spremanjem novog bolida, i zato drugi deo sezone obično bude brutalan u iskristalisanju (pokazivanju) ta dva, ili kao sada tri vodeća tima. Da pravila dozvoljavaju da eto neko dođe i bude najbolji ne zato što je imao najviše para, nego zato što je najbolje radio, pokazuje ona sezona kada je Brawn GP bio najbolji. 17 trka te jedine sezone (pre nego ih je kupio Mercedes) u kojoj su učestvovali, od toga 15 podijuma i njihov vozač osvojio titulu šampiona. Sigurno oni te godine nisu imali najveći budžet...i opet su osvojili sve. Očigledno je ipak do ljudi...izgleda da danas po tim malim timovima ne sedi neko kvaliteta Ross Brawn-a. Ko sedi? Ćerka slavnog Frenka kojoj je izgleda jedini kvalitet to što mu je ćerka, ili do skoro Vijay Mallya koji malo vodi tim/malo beži od zatvora. Jedini iz tih manjih timova koji zna svoj posao je Gene Haas, i to se videlo još u prvoj sezoni tog tima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa dobrim delom napisanog se slažem, ali koga boli uvo. Jel to znači da ako stavimo Okona u Mercedes da će biti šampion?
Najverovatnije.
Bilo bi onda poštenije da ostave 3,4 tima koja iole valjaju nešto i gotova priča.
Da ne davim mnogo.
F1 se trudi da bude popularna, da ne kažem atraktivna, kao motoGP.
Nekad je bila atraktivnija za gledanje , više nije. Nekad je bilo više preticanja, i to među vodećima. Više agresivne vožnje, više iznenađenja na podijumima, manje pravila koja vezuju ruke vozačima, da ne kažem "surovija".
Sad? Već par sezona unazad se zna, pogotovo na većini staza, koje se ne vode kao trkačke, ko izbije iz prve krivine na čelo, tu ostaje do poslednjeg kruga.
A i kad se desi neko iznenađenje, čeka se posle trke da se vidi kome će podeliti kazne jer je prešao preko pune!
Naravno, uvek je bilo, koliko para toliko muzike, ali sad se već preteruje. Ajde što su neki timovi prebogati, ali i ovi mali ne mogu da dišu od siknih pravilnika koji njima najviše štete.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, knezevic76 said:

Jel to znači da ako stavimo Okona u Mercedes da će biti šampion?
Najverovatnije.

Da, kao što je Button bio kad su ga stavili u tada najbolji bolid...samo što je on imao mnogo veću razliku u odnosu na ostale, nego što je danas Hamilton ima u odnosu na Vettela (barem ove sezone). :D 

 

Lakše preticanje među vodećima, rigidna i u dosta slučajeva nejednaka primena pravila, iz aviona vidljiva timska naređenja...to se sve slažem da danas ubija trkanje čak i između onih koji bi mogli međusobno još više da se trkaju.

Koliko znam najavili su dosta izmena koje idu baš tome u prilog, počev od izmene prednjeg krila baš kako bi se omogućilo onom iza da lakše prati onog ispred, a ne kao danas kada odmah potrče da ih posavetuju preko radio veze da budu sekundu ili dve iza kako bi mu aerodinamika i dalje radila posao (ako već nije uspeo iz prvog puta da pretekne onog ispred). 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Slučaj Alonsa vam pokazuje koliko je Formula 1 loša''

 

perez i alonso.jpg

 

Vozač ''Fors Indije'' Serhio Perez je poručio da će biti velika šteta što Fernando Alonso neće naredne sezone voziti u Formuli 1, kao i da je veliki problem takmičenja to što se dvostruki svetski šampion borio za bodove u timu Meklarena. Od kada je u Meklarenu Fernando Alonso konstantno ima probleme sa bolidom i veoma teško dolazi do bodova. Početkom ove sezone je delovalo da će Meklaren oživeti sa Renoovim agregatima, ali Alonso nije uspeo da bude bolji od pete pozicije. Poslednji put kada je bio bolje plasiran vozio je još za Ferari 2014. godine kada mu je pobedničko posotlje izmaklo u Singapuru. Sve to je navelo Meksikanca Serhija Pereza da govori o tome koliki jaz postoji među bolidima u Formuli 1 zbog čega ovaj svetski šampionat gubi na kvalitetu.

 

''To pokazuje koliko je Formula 1 loša. Imate jednog od najboljih vozača ikada koji se bori u sredini i pokušava da dođe do nekakvih poena svakog vikenda. Ako biste ga stavili u drugi bolid on bi bio šampion. Tu je u ovom trenutku Formula 1. Svi smo u istom sosu'', kaže Serhio Perez. ''Imao je sreće u karijeri da je imao veoma dobre bolide i mogao je da osvaja titule. Ima veliki talenat i zaslužuje uspehe koje je imao. Želim mu sve najbolje i ko zna možda se vrati jednog dana. On je sjajan vozač, sjajna osoba i veliki je karakter. Voli trkanje i mnoog ga poštujem i poštujem ono što je uradio u sportu kao i to što juri ostale titule. Šteta je što ga gubimo'', poručuje vozač ''Fors Indije''.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fetel o Formuli 1: Dosadno, zar ne?

 

189522-fetel hamilton.jpg

 

Vozač Ferarija Sebastijan Fetel na zanimljiv način je prokomentarisao šampionat Formule 1, posle četvrte trke u sezoni Velike nagrade Azerbejdžana. U Bakuu je slavio Valteri Botas u svom Mercedesu, drugi je trku završio njegov timski kolega Luis Hamilton, dok im se na podijumu pridružio Fetel u Ferariju.

 

''Dosadno, zar ne? Baš je dosadno. Ne govorim samo o ove četiri trke, tako je već četiri godine, možda i više'', rekao je Fetel. Ipak, 31-godišnji Nemac veruje da će Ferari već naredne sezone imati mnogo više potencijala da ugrozi Mercedes. ''Moramo da radimo mnogo, da radimo bolje. Sada dajemo sve od sebe, svi u timu. Takođe, moramo da odamo priznanje i sjajnom poslu koji obavlja tim Mercedesa. Njihovi bolidi su uvek na pravom mestu u pravo vreme, ta preciznost kod njihovih vozila je neverovatna'', objasnio je Fetel. Ipak, četvorostruki osvajač titule sa Red Bulom od 2010. do 2013. godine rekao je da veruje u Ferari. ''Prilično sam siguran da naš tim može mnogo da napreduje i to ćemo i pokazati. Imamo dobre bolide, samo još treba da ih iskoristimo na pravi način. Sve će se preokrenuti uskoro, videćete'', zaključio je Nemac.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore je sto je upravo on razlog za dosadu jer kvari i to malo zanimljivosti sto bi moglo da bude :D Da se on i timski kolega trkaju bez timskih naredbi, bilo bi zanimljivije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sajnc otvoreno i bez uvijanja: Formula jedan nije atraktivna

 

Sainz f1.jpg

 

Karlos Sajnc, Španac u kokpitu Meklarena, istakao je da je neophodna promena kako bi bio izbegnut dalji pad interesovanja navijača za ''najbrži cirkus na svetu''. Sajnc je u izjavi za ''Motorsport'' prokomentarisao mogućnost ispadanja staze u Kataloniji iz kalendara za sledeću godinu: ''Šteta bi bilo da ostanemo bez ove trke. Mislim da se svi slažu da je neophodno napraviti malo bolji šou, istakao je nakon što su navijači posetom razočarali, mada udela ima i to što više među takmičarima nema Fernanda Alonsa. Navijači neće da dolaze kako bi gledali uvek isti rezultat, iste pobednike. Moramo da promenimo nešto, da menjamo ljude na podijumu, pobednike, da bude atraktivnije, manje predvidivo. Pogotovo jer nigde, osim u Britaniji, ljudi nisu toliko zainteresovani i teško ih je motivisati da dođu na trku kad uvek isti ljudi pobeđuju. Već pre nego što počne trka, maltene znamo šta će se dešavati'', zaključio je Sajnc.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hamilton: Dosadno je? Ne krivite vozače za to

 

hamilton suz.jpg

 

Vozač Mercedesa Luis Hamilton smatra da će biti još bolji u nastavku sezone u Formuli 1. ''Znam da mnogi ne bi voleli ovo da čuju, ali verujem da ću u nastavku biti još bolji'', ocenio je Hamilton pošto je u Francuskoj zabeležio šesti pobedu ove godine. ''Ne mogu da verujem da je sezona već ovoliko dobara, a tek je početak. Osećao sam da se mučim u prvim trkama. U kvalifikacijama i na treninzima nisam mogao tačno da odredim gde sam i koliko mogu''. Britanac je zabeležio 79. pobedu u karijeri, te sada zaostaje 12 za rekordom Mihaela Šumahera. Aktuelni šampion sada u generalnom plasmanu ima 187 bodova, dok Valteri Botas ima 151. Sebastijan Fetel je u velikom zaostatku sa 111.

''Razumem ljude koji kažu da je postalo dosadno. Ali za to ne treba kriviti vozače, ne pišemo mi pravila. Stavite pritisak na ljude koji vode organizaciju, one koji donose pravila već godinama. Moj posao je da vozim najbolje što mogu'', pravdao se Hamilton. ''Pratio sam kako donose odluke. Nijednog momenta nisu pitale vozače šta misle o tome.'' Naredna trka voziće se u Austriji 30. juna.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...