Jump to content
FAS Goran
bojanchampion

Fiat Punto mk.2 1.2 8v - slabo prima gas na benzinu, na TNG-u radi ok

Recommended Posts

Pozdrav ljudi,
 
pre 4-5 dana poceo Puntic da tesko prima gas kada je na benzinu, posto imam ugradjen plin, samo se pali na benzinu i ne mogu da krenem, sve cekam da prebaci na plin.

Pomislio sam da su dizne, skinuo sam ih dana, ocistio, oprao nekoliko puta u ultrazvucnoj kabi, proverio svaka okida i propusta tecnost i opet isto, da je makar malo bolje, nista.

 

Da li mogu kablovi i svecice da zezaju, onda verovatno ne bi ni na plinu radio normalno? Prvo paljenje ujutru se obavezno ugasi 2-3 puta, upali na sekund-dve i ugasi. Na sta jos mogu da obratim paznju, na dijagnostici mi nista ne izbaca kao gresku, e sad ne znam dal bas kapiram sve parametre :) Pumpa je zamenjena pre mesec dana.
 
cxcv8621.jpg  cxcv8622.jpg  cxcv8623.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako u rezervoaru imas staro gorivo,normalno je da nece da radi na benzin,istoci staro pa sipaj novo i vidi tada sta ce biti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao sam pre 2-3 dana 10L novog, mada sad sam ga provozao, malo zisnuo i mnogo lepo sada radi i ide, ja sam ga danas posle sklapanja samo upalio, video da opet zatrokirao i pao sam u bedak :D Ali sad druga prica kad sam ga provozao. Videcu ujutru ako upali bez problema, posao uspesno obavljen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imalo manometar, sutra cu kod drugara da izmerim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pumpa izgleda da nije dobro uradjena, ili namestena

mehanicari su mi opisali da kad budem imao slicne simptome, bice krajnje vreme da menjam benzinsku pumpu.

ne mogu kablovi i svecice tek tako da budu losi, na gasu bi isto imao problema.

 

a najrealnije je da si sipao benzina za 1000din pre mese dana, toplo je vreme i auto do prvog semafora prebacuje na gas.

benzin izlapio i nema sta da pogoni motor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo kasnim sa kuckanjem, imam neke majstore oko kuce pa sa njima celi dan, tako da nisam imao puno vremena da se zanimam oko ovoga ( iako mi zivce pokida ), i dalje isto, lose prima gas, upalim ga pa sacekam da prebaci na plin, pa tek onda vozim, inace na benzinu nece da krene... Ovaj drugar sto ima fiat otpad na moru, pa nisam mogao da proverim pritisak pumpe, mada sam uzeo od njega druge dizne, kupio nove kablove, svecice ali nikako da izmenim. Ali sada sam kacio dijagnostiku i po prvi put uocim gresku P0170 - nesto oko goriva, Bank1, steta sto nisam slikao, ja je obrisao i sad nece ponovo da prikaze, tako da sam sada vec ubedjen da nesto oko pumpe ne valja  :2guns: A bas sam gledao ovaj kad je menjao, delovalo mi je da je sve ok, ne znam sada da li uopste da menjam dizne da probam sa drugima... Na sta ova greska moze da ukazuje?

 

Da napomenem i to da sam pre mesec-dva menjao pumpu, Bosch sam uzeo, malo posle toga je krenulo  :thumbdown:

 

Na knock senzoru ima razlike, ne znam da li treba tako: prva slika na benzinu, druga na gasu...

2015-07-24-164506.jpg

2015-07-24-164521.jpg

Edited by BojanChampion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ipak moguce da su dizne, vidim da dok radi na benzinu dosta se oseca benzin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ustanovljen problem: menjane sve 4 dizne, isto. Problem pumpa. Stavili drugu, radi sve super. A pumpa nova, pre mesec dana uzeta, Bosch, ali izgleda da nema vise kvaliteta... Najgore od svega sto nisam sacuvao racun pa da banem u Euro Auto, al jbg, vise u Euro Auto u Kraljevu ni sraf necu da kupim, sve neka fals roba i sve menjam po 2-3 puta... Odem lepo u Kit Komerc i biras koliko hoces proizvodjaca...

 

Kako su se pokazale Meet and Doria pumpe, vredi li to uzimat? Sta preporucujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti se Bosch pokazao ovako loše, onda verujem da će M&D završiti posao. Nije neka klasa ali ih odavno ima kod nas u ponudi.

Ako ništa, bar si našao šta je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se vodio logikom skuplje=boje, a zaboravio sam da je ovo Srbija  :mellow: Sta god da skinem originalno, posle toga stalno menjam, mala privreda... :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u M&D je Bosch pumpa u kutiji i u Hofferu takođe.Ako je Meat & Doria 76555 to je ok, ali ako je 76555/1(zemlja proizvodnje je kina).Na izgled ista pumpa.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigla danas druga pumpa, Hoffer, sutra montaza pa da vidimo sta ce ona da kaze :)

 

Samo ja ne vidim tu oznaku sto rece PuntoAbart  :help:

 

2015-07-28-184447.jpg

 

2015-07-28-174300.jpg

 

2015-07-28-174315.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sa novom pumpom isto posle par dana, nema pritiska, slikenm juce pumpu i vidim spala gumica sto dihtuje punpu na kuciste... Nike mi jasno zbog cega... Iglavnom stavio sam podmetac plasticni na pumpu i sad nema vise sanse da se svuce gumica, videcemo za nekoliko dana voznje kakvi su rezultati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sa novom pumpom isto posle par dana, nema pritiska, slikenm juce pumpu i vidim spala gumica sto dihtuje punpu na kuciste... Nike mi jasno zbog cega... Iglavnom stavio sam podmetac plasticni na pumpu i sad nema vise sanse da se svuce gumica, videcemo za nekoliko dana voznje kakvi su rezultati...

Kolko kosta pumpa?

Koliki je bio pritisak ubrizgavanja goriva na manometru sa pumpe sto si merio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pumpu Bosch sam platio oko 3000 din, posle sam uzeo neku hoffer, koju sam samo probao i prodao. Uglavnom, evo posle skoro dva meseca, i dalje radi bez problema, samo me gumica zezala sto je spadala, imam i slike kako sam odradio, okacicu... Nisam nigde u blizini nasao manometar, tako da nisam znao pritisak, ali nije ni mogla pumpa da napravi pritisak, cak mi je ubacala vazduh u sistem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...