Jump to content
FAS Euroauto Goran
Duskodux

Usisna grana kod 1.9 MJet 16v motora (150 KS) i 2.0 MJet 16v (165 KS) / vađenje klapni

Recommended Posts

Menjati plasticni granu sa metalnom nema svrhe ako na ovoj drugoj nisu skinuti flaps-ovi. Moze grana od 156ice, metalna, jer one nikada nisu imale flaps-ove. Ona nije ni skupa, pa mozda treba razmisljati u tom pravcu. Ja cu danas to da vidim, jer bi najzad trebao majstor da mi uzme auto u rad. Slikacu i objasniti detalje.

Ja sam na mojoj 159ki skinuo flapsove. Grana je tzv plasticna a flapsovi su u mentanom delu . Malo ih je tesko izbiti zbog silne garazi koje pravi egr ali je izvodljivo. Rupe koje nastaju se zatvore stafcicima sa navojem m8.  Ovo nije isto kao na metalnoj grani.  Posao je veliki, pa predlazem da se to uradi zajedno sa velikim servisom. Skida se i pumpa i svasta nesto jos. Nije posao za sam svoj majstor.  Po montazi ne prijavljuje nikakve greske na bordu. Ne primecujem neko odsustvo snage na nizim obrtajima.

Srecna Nova godina..! 

Posto u subotu nameravam da izvadim te klapne iz usisne grane, zanima me da li se mora kupovati druga grana ili postoji nacin da se samo skinu te klapne iz usisne grane, ali da ne ostanu rupe koje bi se posle morale zapusavati, nego da se samo skine taj deo koji moze otpasti, dakle same klapne, a ne ceo sklop...

Kontaktirao sam Bogunovic servis, oni su mi predlozili da mi stave novu usisnu granu bez klapni od 250€+10.000 dinara rad.. Malo je skupo- Sta ce mi nova usisna...?! 

Pozdrav,

Imam Fiat Bravo 1.9 16v 150 ks 2007 godiste.

Potreban mi je savet od forumasa za nekog dobrog majstora u Nisu, kako bih oterao auto i skinuo klapne sa usisa. 

Nasao sam koja mi je grana, plasticna sa motorom odozdo. Vec sam narucio čepove, koji su stigli samo trebam naci ko bi to uradio.

Da li je neko to vec radio u Nisu, i kakva su iskustva/cena?

Edited by Ivan
Spojeno

@M

Pitanje je spojeno sa postojecom temom o vadjenju klapni usisa.

Edit: O servisima u Nisu, mozes da pogledas pretragom i u ovoj temi:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/5125-fiatlanciaalfa-romeo-servisi-dileri-pozitivna-i-negativna-iskustva/

Edited by Ivan