Jump to content
FAS Goran
Duskodux

Usisna grana kod 1.9 MJet 16v motora (150 KS) i 2.0 MJet 16v (165 KS) / vađenje klapni

Recommended Posts

Katastrofa..

Kad se kupi auto, skinuti granu i vidjeti stanje leptira. Ako su limići labavi mjenjati granu.

To prihvatiš kao potrošni materijal i to je to.

Ili ne kupuješ dizela od 150 ks...

Nema potrebe za zamenom grane.

I ne mozes da pricas nekome da odustane od 1.9 150ks ako ne planira odmah da pljune 500e za novu granu. Onda niko ne bi uzimao.

Dovoljno je skinuti granu, povaditi klapnice kakve god bile i zatvoriti EGR.

Ko misli da tako ne valja, nek mi se javi da ga provozam.

Edited by Sava92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu uvek, kad vidim kako izlazis srecan i nasmejan iz auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Katastrofa..

Kad se kupi auto, skinuti granu i vidjeti stanje leptira. Ako su limići labavi mjenjati granu.

To prihvatiš kao potrošni materijal i to je to.

Ili ne kupuješ dizela od 150 ks...

Nema potrebe za zamenom grane.

I ne mozes da pricas nekome da odustane od 1.9 150ks ako ne planira odmah da pljune 500e za novu granu. Onda niko ne bi uzimao.

Dovoljno je skinuti granu, povaditi klapnice kakve god bile i zatvoriti EGR.

Ko misli da tako ne valja, nek mi se javi da ga provozam.

 

 

Ne mora odmah pljuniti 500 € za novu granu ako je dobra. A ako nije može za 500€ skinuti cijenu prodavaču.

 

Ako se želi maksimalna snaga na pri svim okretajima, bez toga ne ide. A i primjerena potrošnja.

 

Usput rečeno, Croma je iz nekog razloga koštala nova preko 25.000 €.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se malo osvezi tema ima li onih koji su menjali granu tj stavljali novu i dali je bilo nekih razlika u boljitku stara-nova ili je bilo isto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me iskustvo stavljanjem druge usisne grane nove naravno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nidza je na svojoj 159 kupio novu iz radnje i stavio, pa mozda njega da pitas.
Sa druge, drugar je skoro na bravu 150ks skoro povadio klapne i ako mu je u servisu receno da ce verovatno izgubiti malo snage na nizim obrtajima, on je cak naprotiv malo podivljao, nista bas primetno ali se oseti da auto lakse dise....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desila cudna stvar kada sam izvadio klapne na alfe, a bila je cela usisna u odlicnom stanju, nije bila mnogo garava itd.
Alfa je bukvalno podivljala, a bila je cipovana vec, sutradan se sama od sebe vratila na staro kao dok je imala klapne, ako ima razlike nisam uspeo da primetim.
Sta se desilo taj dan kad sam ju prvi put upalio bez klapni, mozda je trebalo ecu da se prilagodi, nauci, u svakom slucaju steta sto nije potrajalo.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima, kod 2.4 sve manje vise isto izgleda kao na 1.9 i radi na istim principima, samo je dodat peti cilindar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se podrazumeva, 2.4 od 200 i 210 ks imaju klapne, slabije varijante nemaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mislim da 2.4 sa 210ks ima dosta manje problema sa granom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cak za 1.9 16v cuo da ima sa plasticnim, metalnim klapnama, a navodno I neke serije bez klapni (mozda one od 136ks za holandsko trziste), al svakako treba pregledati na svim mjet motorima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno je da ima i sa metalnim i sa plasticnim sigurno provereno....bez ne znam mozda te redje serije nemaju ali je svakako drugacija mapa sa i bez...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege, pomoć.

Croma (1.9 16V 150KS) mi je već 20tak dana kod majstora, na usisnoj grani (plastičnoj) pojavila se rupa koju  kao da je neko autogenim aparatom istopio (fi 8mm). Tri klipa imaju otiske kao da ih je neko čekićem lupao. Pretpostavka mog majstora a i mene čitajući forum jeste da su famozni leptiri poodpadali i napravili harakiri. Mada za divno čudo četvrti klip je k'o nov. E sad, našao sam na par auto otpada aluminijumsku usisnu granu, pa me interesuje može li ona umesto ove plastične?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nkesic

 

Nisam imao prilike da ih uporedim, u principu trebalo bi da moze, ali treba videti da li imaju isti broj prikljucaka za vodu, metalna mislim da ima jedan...
Najbolje na otpadu da se uporede.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li moze, ali ne vidim zasto bi to radio, svakako je preporuka da ili izvadis leptire ili kupis novu sa kojom ces biti miran 100kkm.

Kod meme na 147fl je aluminijumska, a na 159 je plasticna mada mislim da je prvih par godina isla aluminijumska.
mislim da je zato plasticnu teze naci jer je novija.

Koju god polovnu da uzmes izvadi klapne obavezno, na plasticnoj grani moze majstor da ti izvadi dok aluminijumsku moras poslati kod nrkoga ko vari aluminijum, cubika u ns npr.

Nego sta je sa motorom, da li moraju da se menjaju ti klipovi I sta jos ima od stete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam istripovao da je bilo pitanje da se stavi grana koja fabricki nema klapne tipa sa 140ks.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko sam razumeo njemu je grana istopljena i mora da se menja.

Znam da je ECU drugaciji na plasticnoj grani, i pitanje je kako ce reagovati na drugi stariji aktuator, ili kako ce reagovati ako ga uopste nema.

Slazem se da je najjednostavnije skinuti je i uporediti sve na otpadu. Ili mozda da se nadje ista plasticna, da se iscupaju klapne i teraj do mile volje

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/29/2017 at 1:48 PM, vagenovac said:

Nego sta je sa motorom, da li moraju da se menjaju ti klipovi I sta jos ima od stete?

Klipovi bi trebalo da se menjaju, mada kako kaže majstor mogu da se izbruse, jer oštećenja su samo sa gornje strane, međutim, kako kaže, to bi uticalo na kompresiju. Tako da ću ih menjati. Već sam u potrazi za novim klipovima i usisnom granom... To je za sada to od stete. Glava je vec na ravnanju. Ako neko ima na prodaju klipove ili usis bilo bi ekstra da me kontakira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas 1.9 16v klipove po svim otpadima.. 30€ je bio komad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...