Jump to content
FAS Goran
Loon123

Evo ga i moj KAKANI Fiat 500L

Recommended Posts

Stavio je Zoran ajkulin rep.

Ja sam malo eksperimentiaso sa tim kratkim i zadržao se na karbonskoj. Nije idealna, ali verujem da je bolja od ajkule, a ulazi u garažu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo stigao pa samo da napravim mali rekapitulaciju.

Pre kretanja na godisni Kakani je imao 1020 km,otisao da mi doliju ulje u Stojanov(nesto oko 2 dcl je pojeo za to vreme) i zapalio do Grcke.

Do Grcke,po njoj i natrag kuci presao 3500 km,prosecna potrosnja po bordu 4,9 L(znam da sam vidjao na forumu kolege sa istim kolima imaju i dosta manje,ali meni je i ovo OK).Ulje mu je na MAX kao i kad sam krenuo posle dolivanja,Voznja je bila OK(od 1,3 nisam ni ocekivao ni neku ludacku snagu i ubrzanje),tempomat super odradjivao svoje,tj, sve OK.Jedino se žena zalila da je gepek mali  :wacko:  ,ali za nju bi bilo najbolje da menjam Kakankog za TAMica  :lol: .

E da,prosecna brzina 60km/h,znam da nije nesta,ali ja sam stizao svuda gde treba i kad treba  :p

Sve u svemu ja sam zadovoljan sa Kakanim  B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre mi stize SMS sa porukom da se javim u ovlasteni servis za update racunara motora.Zovem al se niko nejavlja na broj sa kojeg je poslato,da li je jos neko dobio ili vec odradio update

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaj prvo, naravno ako te interesuje, kakav update motornog računara rade.

 

Nemoj da je ono nešto kao za VW pa da ti smanje snagu i povećaju potrošnju ako su i oni varali na testu   :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

 

Šalim se, i ja čekam da me zovu za neki update na Cruze 2.0 dizelu pa se bojim da nije to   :thumbdown:  :2guns:

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loon, pise li koji servis? Ne zovi taj broj jel je najverovatnije uredjaj za sms ne telefon

tj zovi sutra tamo gde si kupio auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz Ljudi,

Znam da nisam dugo pisao u mojoj temi(od kad sam kupio Kakanog),ali večina stvari je bila OK.
Znam da sam više aktivan u temi funny-photos,ali ja idem logikom da je bolje da se nasmejem,nego da kukam(što sada moram da menjam),a ako mogu da pomognem(što se tiče automobila,jako malo) ja ću da pomognem.

Zamolio bi Vas,sve kolege sa foruma(naročito iz Novog Sada),da mi preporučite "krštenog/normalnog" mehaničara u Novom Sadu koji održava Fiat-e.
Nadam se da i u Novom Sadu ima neko kao Goran sa Altine/Zemuna(kojega 99% hvale koji idu kod njega),jer mi je daleko da idem kod njega na servis.

Pošto sam danas platio Stojanovu "njihov harač"(plus što sam registraciju platio karticom,a tek sutra posledpodne mogu doći po nalepnicu,što sam do sada imao isti dan).
Hoću da vam prikažem koliko me došao servis.

Ulje motorno SHELL 5W30 3.5 litara    4550,00
Filter ulja    1200,00
Filter vazduha    2200,00
Filter kabine    2450,00
Set lanca    13900,00
Pumpa vode 9930,00

Usluga 21600,00

UKUPNO = 55830,00

Produženje registracije iznosi 21000,00

Plus još nekih 600-700 din na novu saobraćajnu(što i nije strašno)

Ja lično mislim da su me "ošišali"(vesela budala bio,vesale budala ostao),ali to i nije toliki problem,nego što me nitko nije ni pitao da li imam još nekakvih problema sa kolima,što se doslovno žena koja radi na registracijama izderala na mene  jer nisam doneo keš(znam moja greška opet,a možda je i ona u PMS-u,iako po godinama teško da to ima-jbg opet sam papučar,ali i ona živi od mušterija kao što sam ja).

Zato bi opet zamolio,ako netko zna "normalnog" mehaničara u Novom Sadu(ne treba on da mi dolazi na slavi,pije cugu samnom itd..)već jednostavno da mi popravi/servisira kola,uhhh a možda i tražim previše u svetu kojem živimo.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko si prešao kad si već menjao lanac?
To piše u uputstvu na određenoj kilometraži, na 7 godina, ili je počeo da se čuje?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Loon123 said:

a i u Novom Sadu ima neko kao Goran sa Altine/Zemuna

Nema, i sam idem kod njega za ozbiljnije stvari.
Nekad je bio dezurni sa foruma koji je odrzavao kola nama par, a sada kako se ko snadje. 

Nakon njega sam evo na trecem majstoru, koji mi je pritom drugar. Za sada uglavnom sto je on radio, nemam zamerki, ono sto on nije radio vec neko za njega na to imam zamerki :) Mogu se dogovoriti sa njim sta i kako, mada imam osecaj da me bas ne saslusa uvek kako valja, ispao je nekorektan jednom, ali ne prema meni i to je...

Pre mene, delta je odrzavana kod Trive u Rumenci, cini mi se korektno. 
Problem je u tome sto vecina majstora sa kojima sam kontaktirao nisu poslovni i gledaju da te odrade, urade eventualno servis i to je to. Za svaku ozbiljniju defektazu  mora do BG kod Gorana ili tako nekog strucnog. 

 

Svi imaju dosta posla i onda im se j*be da se cimaju sa nekim stvarima. 

Pre neki dan sam radio servis klime kod Pilipovica u Vrsackoj, koliko sam video po recenzijama rade sve. E sad, ja bas i ne volim takve majstore, a usko specijalizovane za FLA grupaciju nema toliko. Ima na Klisi servis koji isto uradi ili vrhunski ili fusari najgore i mislim u Futogu da ima isto neki servis. 

Ali vecini njih je zajednicko da hoce da zbrzaju i "odrade".

Ja ne razumem to razmisljanje, odradice te za 10-20 eur, ti ces ga pljuvati, on ce ispasti u svojim ocima faca kao al sam ga odrao, a mogao je da ti uzima redovno na servisima, odrzavanju kroz godine stotine eur :/ a na kraju, meni nikad ne znaci da dam vise ali da znam da je uradjeno

Share this post


Link to post
Share on other sites




Nekad je bio dezurni sa foruma koji je odrzavao kola nama par, a sada kako se ko snadje. 




Verovao ili ne, ali ima ih koji i dalje idu kod njega na održavanje

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, totti said:


 

 


Verovao ili ne, ali ima ih koji i dalje idu kod njega na održavanje emoji846.png

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 

 

Jesam li to ja nesto zgresio?? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Loon123

Brt, ja sam 200 km dosao iz Uzica kod Gorana, resio mi problem covek za 15 min, da sam blize,  ne bi se razmisljao, tu bi odrzavao auto, a realno Ns-Bg 40 min lagane voznje, i zavrsis sta imas i mirna ti glava. Meni auto prosao 3 mehanicara, kod svakog po 2 nedelje bio, i kod jednog elektronicara, takodje 2 nedelje bio kod njega, (mislli da je crkao Ecu) auto vise bio po majstorima koji su nagadjali nego kod mene.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, totti said:

Koliko si prešao kad si već menjao lanac?
To piše u uputstvu na određenoj kilometraži, na 7 godina, ili je počeo da se čuje?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 

Izvini,na mobilnom mi preskočilo,pa nisam odmah video tvoj odgovor.Da sad je 7 godina(108900 km) pa ide zamena(zajedno sa pumpom za vodu),iako ga ja nisam čuo.

 

Pozdrav DEDI od PRADEDE( mislim da imam 10 više,godina,od tebe :D )

13 hours ago, Dragi0123 said:

@Loon123

Brt, ja sam 200 km dosao iz Uzica kod Gorana, resio mi problem covek za 15 min, da sam blize,  ne bi se razmisljao, tu bi odrzavao auto, a realno Ns-Bg 40 min lagane voznje, i zavrsis sta imas i mirna ti glava. Meni auto prosao 3 mehanicara, kod svakog po 2 nedelje bio, i kod jednog elektronicara, takodje 2 nedelje bio kod njega, (mislli da je crkao Ecu) auto vise bio po majstorima koji su nagadjali nego kod mene.

 

Kod Gorana onda,ili da Gorana preselimo  Novi Sad :rolleyes:

Siguran sam da će  @andreja.micovic da mi pomogne da ga preselimo :whistle:

Edited by Loon123

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, Loon123 said:

Izvini,na mobilnom mi preskočilo,pa nisam odmah video tvoj odgovor.Da sad je 7 godina(108900 km) pa ide zamena(zajedno sa pumpom za vodu),iako ga ja nisam čuo.

 

Pozdrav DEDI od PRADEDE( mislim da imam 10 više,godina,od tebe :D )

Kod Gorana onda,ili da Gorana preselimo  Novi Sad :rolleyes:

Siguran sam da će  @andreja.micovic da mi pomogne da ga preselimo :whistle:

Oteras i ne razmisljas,  ja sam cekao mesec dana jer su guzve, ali vredi. U zdravlju vozio 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nekako vise vezan za bg nego za ns pa mi prija, makar bila i Altina (doduse na altini je bio magacin firme u kojoj sam radio 5 godina tako da sam i tu vezan).

Iskreno, meni nije cimanje, oteram ujutru do 8h auto, svratim u GoodFood (iliti po novom Caldi) na pljesku/dorucak, ugovorim blabla nazad (sada ima i voz kao opcija za zeleznicke stanice Zemun do koje ima jedno pola h hoda) i stignem do 11 najkasnije u NS na posao. Za podizanje auta, uglavnom isto ugovorim blabla pa zamolim da prodje starim novosadskim i da me ostavi kod Kia centra na Altini, a Goran je odmah iza. I to gledam opet oko 8 da dodjem posto tada dosta njih ide kolima na posao u BG. 

Opet, kod Gorana sam isao za ozbiljnije stvari, kao sto su remenica radilice, motorici klime, zamajac... Planiram i veliki servis tamo da odradim, kad dodje na red. Za sitne stvari, stabilizator, mali servis i slicno, to mogu i po NS  da se snadjem, u krajnjem slucaju i sam da odradim.

 

Ako ces raditi samo veliki servis, to bi trebalo u danu da bude gotovo, odes, ostavis auto, imas na altini bazen na jedno 15 min hoda od Gorana i taman iskuliras dok auto ne bude gotov.
Ako padne kisa, onda je po Altini svuda bazen :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, andreja.micovic said:

na pljesku/dorucak

pljeskavica na ste srca.. :thumbup: najvazniji obrok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao da i za lanac vremenski uslovljavaju zamenu

A ja imam falš ličnu kartu, zato samo misliš da si stariji od mene

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...