Jump to content
FAS Goran
Peavey

Fiat Nuova Bravo ili Fiat Grande Punto?

Recommended Posts

Noviji bravo u emotion opremi nije ni prici onima do 2009/10-e.

Za 7k, kapiram da ciljas neko 2011 i 2012 god...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam tako mislio, ali kada sam uzimao auto za sebe gledao sam i Brava naravno.

Noviji u emotion opremi nemaju 17" koliko se secam, nemaju plisana sedista, imaju neku svetlo sivu instrument tablu...

To je nesto sto sam na prvu primetio. Ko zna sta jos nedostaje...

Mislim da je 2011 bila prelomna god za to...

Postoji mogucnost da su na placu lagali da su emotion, ali se nadam da u Balkanu to ne rade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sta ko da te laze, pise lepo na carinskom papiru.

Ima nekih razlika ali moze se naci dobar sa svim tim. Za 7000 moze sport paket da se nadje u odlicnom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko bi, prema nekoj proceni, ovaj primerak iz Nemačke koštao ovde, sa svim troškovima i zaradom nekog auto placa koji bi ga uvezao.

Kod nas gotovo da ne postoje ovakvi automobili u prodaji, a meni uopšte nije jasno zašto. Većinom su jednu do dve godine stariji i sa pravih nekoliko stotina hiljada km, neki bili službeni, neki farbani, neki sa desetak sitnijih oštećenja itd.

Zašto nema placeva koji uvoze aute stare dve do tri godine koji imaju manje od 50.000 km i nemaju nikakvo oštećenje, niti spolja niti iznutra? Da li je moguće da kod nas ne postoje kupci koji traže vrhunsko stanje automobila i spremni su da za to plate koliko treba?

Koliko sam uspeo da primetim, na placu NASCAR se prodaju vrlo dobro očuvani auti, ali opet i tamo ima puno belih, dostavnih itd, pa je izbor onih pravih sužen. Npr, sada nemaju niti jedan Bravo, a u prethodnih nekoliko godina je bilo dobrih primeraka. Siguran sam da svaki vlasnik auto placa može da nađe besprekoran Bravo npr. u Nemačkoj, u bojama koje svi najviše vole, ali mi nije jasno zašto to niko ne radi. Ako nov 1.6 mjet emotion košta 16.000 evra, pa valjda će biti neki kupac kod nas koji želi da kupi tri godine star u vrhunskom stanju za npr. 10.000 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto kad bi radio takva auta bio bi ne konkurentan i 90% ljudi bi te gledali ko budalu ( jer je na drugim placevima isti taj auto jeftiniji mnogo) a onih 10% bi razumelo o cemu se radi ali nisu kupci ili bi pre uzeli lupam Gp nov ili 500l za slicne pare :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iskreno mislim da nije bitno sto je to fiat i neka kosta 10K evra,nego nasi ljudi navikli na mecke iz 90tih,a cist primer ti je moj deda,za njega su nemci najbolji automobili,a onaj ko hoce fiata pa platice ga i 20k evra ali da bude dobar i ispravan,ja ponavljam ponovo, za 7000 evra mi je izbor veliki i gledao sam i skodu,mazdu,pezoa,alfu,seata ma sve sve sam gledao i opet sta god ja se vratim na fiata,znam da  njihovi motori jesi odlicni tu nema reci,a i ko ga nije vozio moze samo da ga pljuje,realno gledano omladinci danasnjice samo zapeli za BMW-a drug je dao 11 000 evra za BMW-a 520d i to 2006 god,pa ato je star 10 godina i ja mu kazem za te pare realno mogao je komotno uzeti auto 2010 god i da uziva,ali ono ne ne bmw je bmw i pitam ga pa da li on pusta toplu vodu? nas narod je 70% germanoistican i sami znate kakva je prica o alfi,a komsija ima 159ku presao sa njom boga oca kupio je polovnu a ona sad ima na satu 380 000km,ako je jos kupio sa pravom kilometrazom.... i onda izmisljaju price itd itd nadam se da me razumete sta hocu reci :)

Edited by Peavey

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko bi, prema nekoj proceni, ovaj primerak iz Nemačke koštao ovde, sa svim troškovima i zaradom nekog auto placa koji bi ga uvezao.

Kod nas gotovo da ne postoje ovakvi automobili u prodaji, a meni uopšte nije jasno zašto. Većinom su jednu do dve godine stariji i sa pravih nekoliko stotina hiljada km, neki bili službeni, neki farbani, neki sa desetak sitnijih oštećenja itd.

Zašto nema placeva koji uvoze aute stare dve do tri godine koji imaju manje od 50.000 km i nemaju nikakvo oštećenje, niti spolja niti iznutra? Da li je moguće da kod nas ne postoje kupci koji traže vrhunsko stanje automobila i spremni su da za to plate koliko treba?

Koliko sam uspeo da primetim, na placu NASCAR se prodaju vrlo dobro očuvani auti, ali opet i tamo ima puno belih, dostavnih itd, pa je izbor onih pravih sužen. Npr, sada nemaju niti jedan Bravo, a u prethodnih nekoliko godina je bilo dobrih primeraka. Siguran sam da svaki vlasnik auto placa može da nađe besprekoran Bravo npr. u Nemačkoj, u bojama koje svi najviše vole, ali mi nije jasno zašto to niko ne radi. Ako nov 1.6 mjet emotion košta 16.000 evra, pa valjda će biti neki kupac kod nas koji želi da kupi tri godine star u vrhunskom stanju za npr. 10.000 evra.

 

 

Imaš kod nas par autoplaceva koji mogu da ti uvezu auto po želji iz Nemačke i sl. tako da to nije nemoguće. Ono što ne treba očekivati je da oni uvezu samostalno auto koji bi bio skup svojim parama i da ga stave na plac i čekaju 100 godina da se pojavi adekvatan kupac za njega. Ako ti znaš šta bi, nije nikakav problem da ti to neko uveze, čak neće biti preskupo jer će biti umereni s maržom jer je auto unapred prodat, ali će taj auto svakako biti dosta skuplji nego prosečan srpski polovnjak na placu očukan i sa milion pređenih kilometara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje ekipo, uskoro bih trebao da uzmem neki gradski autic, pa se dvoumim izmedju Grande Punta 90ks i Brava 90 konja, koliko shvatam isti motori su u oba vozila (ukoliko gresim ispravite me)?
Citao sam i trazio po forumu, gde se iole zapocne tema oko modela, tj. "problema", relativno brzo se skrene sa teme, i tako u nedogled.

Znaci, formulu ne kupujem, svestan sam motora 1.4, mene interesuju razlike izmedju ova dva automobila, i za koji biste se Vi opredelili, i zasto? Samo vise takvih konkretnih poredjenja ili odgovora ce meni datii odgovor na moje pitanje i pomoci mi da resim dilemu. ;-)

 

P.S. Nije bitna razlika u ceni, planiram da izvojim do max 3600-3700 za auto, i jednih i drugih ima i jetfitnijih, pa imam prostora za predomisljanje.

Hvala unapred!

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, cupa_kg said:

...svestan sam motora 1.4, mene interesuju razlike izmedju ova dva automobila, i za koji biste se Vi opredelili, i zasto? Samo vise takvih konkretnih poredjenja ili odgovora ce meni datii odgovor na moje pitanje i pomoci mi da resim dilemu. ;-)

Subjektivna je stvar, tj. zavisi za šta ti treba auto. Pošto ne treba isti auto svima, tako će nekome savršeno odgovarati Grande, nekome Bravo...a, da to nije zbog samih auta, nego zbog ličnih potreba vlasnika.

Hoćeš li izlaziti iz grada sa tim autom, koliko često će biti vožnji na otvorenom putu?

Koliko ljudi će se uglavnom voziti u autu?

Treba li ti veći gepek?

Nije ti problem razlika u ceni održavanja? Veći auto (Bravo) sa istim motorom kao manji auto (Grande Punto), traži veće gume, veće kočnice...tj. malo je skuplji za redovno održavanje.

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa razlika prvenstveno je u gabaritima i klasi. Bravo je klasa iznad i samim tim js veci, komforniji , "luxuzniji" mada 1.4 su obicno najsiromasnije verzije tako da je malo teze naci ih sa boljom opremom ali nije nemoguce. Neke bitne razlike u ceni odrzavanja ne verujem da ima. Logicno bi bilo i da malo vise potrosi goriva u odnosu na Gp jer bi trebalo i da je tezi.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kao sto ste naveli, i sam sam imao u vidu da je veci i vise trosi, ruku na srce GP mi je nekako lepsi sa tim sportskim linijama, pogotovo u sport izdanju. Sto se voznje tice, 2x nedeljno medjugradska, ostalo gradska voznja, ocito ej to da bi mi GP vise lezao, ali reko da vidim ima li neke velike prednosti ili mane, kao sto rece administrator.

Recite mi, procitah da potencijalni problem moze biti 6-a brzina, tj. menjac? Jel ozbiljna boljka, ili nije obavezna? Cale inace vozi 1.2, i pored nekih sitnica oko dihtunga, uglavnom menja potrosne materiale, pritom vozi u taksiju to vozilo, ogroman broj kilometara predje, tako da se sve u svemu super pokazao autic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao razocarani vlasnik brava od pre mesec dana mogu da kazem da bravo nije nista konforniji od grande punta, jedino dimenzija u kojoj jeste je sirina i dosta veci gepek. Razocaran sam upravo prostorom unutra, mozda i zato sto sam pre njega vozio stila 5v. Imao sam kratko vreme i grandea, a i otisao sam pre neki dan na plac da pogledam jednog i sto posto sam siguran u ovo sto pricam. :) Cak je osecaj skucenosti u bravu vise izrazen zbog zaobljenog krova i malih prozora pozadi, a sa mojih 190cm i solidnim stomakom tesko mi je i napred da se smestim.  Kad podignem sediste gledam u krov i udaram nogama u volan. Ako ti treba auto pretezno za grad, voznja udji-izadji, grande je mozda bolji izbor. Bravo je definitivno bolji za van grada, kao auto ozbiljniji, bolje lezi, siri je, tezi, ali je i na oglasima skupji.

Sa tim motorm i menjacom nema problema niti bilo kakvih boljki :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, cupa_kg said:

P.S. Nije bitna razlika u ceni, planiram da izvojim do max 3600-3700 za auto, i jednih i drugih ima i jetfitnijih

Po meni kljucna stavka - za te pare, definitivno dobar i sto mladji GP. Dodatno ste se pikira 1.4 motor (koji u Bravu niti ima performanse, niti je stedljiv). Posto sam Sporta pazario prosle godine, odlicno sam u toku sta se nudi, u kakvom stanju i sa kakvom opremom. Tj. ako se uzme veci auto po ceni manjeg, velika je verovatnoca da ce se biti nezadovoljan dobijenim, uglavnom to bude neka klotarica sa pocetka produkcije, sa najslabijim motorom u ponudi, cesto u upitnom stanju. Uvek potenciram da je nesrazmerno mala razlika u novcu koju treba dodati da se uzme auto sa pravom motorizacijom, dobrom opremom, u kome ce se uzivati. I da je kod Fiata steta to ne iskoristiti.

Sto se menjaca tice, mislim da su ljudi naplaseni sa "zloglasnim" Opelovim M32 sestobrzincem koji je isao na neke benc turbake i dizelase i koji je kasnije izbacen iz ponude. Bilo sta da se uzima u obzir, u ePer se lako proveri sta ide u konkretnu verziju.

Cinjenica je da je Bravo tanak sa mestom pozadi i to uvek potenciram, danak placen dizajnu i padajucoj liniji krova. Ali opet ima skoro 10 cm vece medjuosovinsko od GP (kao razlika izmedju Brava i Delte, koja je pozadi kao soba npr.). A niko jos da izmeri i napise jedino merodavno sto se prostora tice - rastojanje izmedju pedala i zadnjeg naslona na GP, cisto da uporedimo, na nekoj od tema sam ostavio za Bravo. Za prostor unutra, manje je bitno sto je auto tacno 30 cm duzi i 11 cm siri.

Licno mi je sasvim suvisno porediti automobile iz dve razlicite klase, po bilo kom parametru. Pitanje je samo sta je kome od nas potrebno, tj. svodi se na licne potrebe i afinitete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao oba auta...

GP manji, sa tim motorom pun pogodak, u Evo verziji i sa prelepom tablom, uzdignutih od Brava pa lakše jašiš ivičnjake

Bravo lepši, komforniji, bolja izolacija i čini mi se maaalo mekši, veći gepek za preko 100 litara, bolja bezbednost, al sa tim 1.4 ko mrtav konj

Sve zavisi za šta ti treba!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako za te pare coveku ne treba veci auto, na Evo sam i mislio - novija i lepsa varijanta, moze da se gadja neko 2010-2011 god sa korektnom opremom. A i 1.4 motor ce se mnogo lakse nositi sa manjom karoserijom.

Pandan tome, neki Bravo sa pocetka produkcije, uglavnom klot oprema uz 90 KS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, novi sam član foruma, pa trebala bi mi pomoć vezana za odabir svog prvog auta.

Naime, odlučio sam se definitivno da će to biti Fiat, godište od 2011, ali jedino oko čega se ne mogu odlučiti jeste model. U igri su Bravo, model kojem lično više naginjem, mada sam video dosta modela Evo, takođe od 2011 godišta pa nadalje, koji mi se sviđa.

S obzirom da ću uskoro upisati master, pa sam samim time i dalje sam student, pitanje potrošnje, održavanja i drugo mi je od velikog značaja. Moram da napomenem da će najverovatnije biti benzinac u pitanju. 

Svaki vid pomoći je dobrodošao, na šta bih trebao da obratim pažnju prilikom pregleda automobila, saveti u vezi odabira motora, prednosti - mane pomenutih modela, slobodno pišite jer se ne razumem baš najbolje u tematiku, pa je svaka pomoć korisna.

Unapred zahvalan,

Markan98

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markan98

 

Pogledaj sada, nakon spajanja, sve ranije napisnao u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Takođe, baci pogled i ovde:

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...