Jump to content
FAS Goran
Peavey

Fiat Nuova Bravo ili Fiat Grande Punto?

Recommended Posts

Pozdrav svima

student sam,pa zbog dobrog proseka (da se pohvalim :) ) resio je cale da mi kupi kola do 7000e... e sada ja vozim caletovu Mareu,ali auto je krut,ali jako,jako krut,znaci osetis najsitniji kamencic na putu,ali ona je cuknuta pre 3 god,moj deda je imao udes sa njom udarili su ga od pozadi pri brzini od 150 u gradu i verujem da je zbog toga kruta toliko

ono sto mene licno zanima je vas savet. zagledao sam se u Fiata Grande Punta i Fiat bravo 2 i ne mogu se odluciti,cuo sam razne price kao nemoj ih kupovati to je FIAT itd itd kupi golfa,audija ne znam opela.. neka hvala .. Bravo gledam sa 1.9 motorom dok GP-a sa 1.3

 

E,sada, da li mi moze neko reci onako detaljno koje su boljke oba automobila,sta je najstrasnije sto se moze desiti i naravno da li je fiat stvarno tako krut auto da osetis sve na putu preko cega predjes ili je ipak moj fiat zbog udesa takav? svaka informacija mi je korisna i zahvaljujem se unapred svima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, moraću da ponovim frazu koja je X puta bila napisana: koristi pretragu. A sada bez ljutnje, imaš temu o kupovini i Grande Punta i novog Brava.

Razumem ja tebe, verovatno svi u okolini kenjaju da je fiat kanta itd, a nikada ga nisu vozili.

Pošto si student verovatno ti više odgovara Grande Punto, jer je manji. Paleta motora je pristojna, od kilavog 1.2 8v u GP, pa recimo do 2.0MJET ili 1.9MJET biturbo u Bravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je GP bolji izbor s obzirom da si student.

Manja potrosnja, jeftinija registracija...

 

Pošto si student verovatno ti više odgovara Grande Punto, jer je manji. Paleta motora je pristojna, od kilavog 1.2 8v u GP, pa recimo do 2.0MJET ili 1.9MJET biturbo u Bravu.

1.9 biturbo nije isao u Brava. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na odgovoru,nego zanima me bas udobnost i kod brava i kod punta pa ako mi moze ovde neko reci da li su udobni? Da li je voznja uzivancija ili osecas svaki kamencic preko kojeg predjes ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e hvala ti kralju puno na informaciji :D to mi je trebalo,jer kao sto sam spomenuo ovde u mom kraju na 10 nemaca vidis 1 italijana,francuza,japanca itd... vozio sam se u golfu i znam kakav je ... hvala jos jednom puno na informaciji :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ti ni Bravo tolika retkost, bio sam baš jutros do tebe i vidio sam ih 4 komada... doduše, ne kao Golfa keca i dvojki, ali ima ih. :D

Probaj da pitaš nekog da te provoza, da vidiš kako se čuje i oseća to unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rocker pa ti si bio bas na jezeru :D ja ti pricam ovako po gradu retko se vidjaju,uglavnom rocker kada svracas na jezero,verujem da ces doci jos koju put,javi se pa bar kafu da popijemo :D a meni je zapao za oko Bravo 1.9 150 cv ima one lajsne i za te pare koje das na brava dobijes brdo opreme,a koliko vidim to je standardna oprema abs,asr,eps,blue&me ulaz za USB stick .. Mislim gledano to je sitna oprema,ali na drugim automobilima dodatno kosta,a u fiatu je to standardna oprema,a video sam i na YT novog brava 2015 i stvarno je perverzan,malo izmenjen,ali stvarno deluje puno drugaciji .. ja sam fiatom odusevljen jer ga vozim i znam kakav je i sta je sve izdrzao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stvarno volim Grande Punto ali ako vec imas toliki budzet Bravo je ipak dosta bolji izbor po meni, viša klasa mislim ne treba ih porediti uopšte...Ali i Grande je izuzetan izbor pogotovo ako ti je prvi samostalni auto, neki Sporting 1.9 130 ks ...

Koji god da uzmes neces pogresiti sigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rocker pa ti si bio bas na jezeru :D ja ti pricam ovako po gradu retko se vidjaju,uglavnom rocker kada svracas na jezero,verujem da ces doci jos koju put,javi se pa bar kafu da popijemo :D a meni je zapao za oko Bravo 1.9 150 cv ima one lajsne i za te pare koje das na brava dobijes brdo opreme,a koliko vidim to je standardna oprema abs,asr,eps,blue&me ulaz za USB stick .. mislim gledano to je sitna oprema,ali na drugim automobilima dodatno kosta,a u fiatu je to standardna oprema,a video sam i na YT novog brava 2015 i stvarno je perverzan,malo izmenjen,ali stvarno deluje puno drugaciji .. ja sam fiatom odusevljen jer ga vozim i znam kakav je i sta je sve izdrzao :D

 

Nisam, bio baš u centru. Šibni mi broj na privatne poruke, pa naletim sad kroz koju sedmicu, čim malo sredim auto.

 

Drugi put moram bolje da gledam cestu, skoro sam radi jedne male zakucao onog ispred, sreća pa sam išao polako. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Nuova Bravo bih pre gledao za budžet do 7.000 evra. Mada, iako ti je rečeno do tog iznosa, ja to odmah shvatam kao da možeš da potrošiš toliko. :)

Računaj da auto platiš između 6.000-6.500, kako bi ti ostalo barem 500-1.000 evra za registraciju i barem osnovne servise odmah nakon kupovine.

Ili, pitaj da li budžet koji su ti odobrili obuhvata registraciju, servis, ili će za to da ti bude odobren poseban budžet. :) Ozbiljna je razlika prilikom kupovine tih do 1.000 evra.

 

Pošto već toliko pominješ udobnost, veći auto (veće međuosovinsko rastojanje) će po definiciji biti udobniji, a to je u ovom slučaju Nuova Bravo.

Koliko sam video, za te novce nema 2.0 MJet, onda gledaj 1.6 MJet, imaš ih u verzijama sa 105 i 120 konja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj 1.9 150ks, ima klapne a i tih 150ks ces iskoristiti 5 puta godisnje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi gledao 1.9 motor 120 ks. Nekako više volim taj stariji motor, ovaj novi mi je još uvijek nepoznanica. Doduše, 150 ks baš leti, ovaj 120 ks je tako neka sredina, pa ako ti nije bitno da baš juri, onda bolje 120.

Ja bi rađe Punta s boljom opremom, nego Brava s lošijom, no to je samo moje mišljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koliko sam video, za te novce nema 2.0 MJet, onda gledaj 1.6 MJet, imaš ih u verzijama sa 105 i 120 konja.

Imas i onu najslabiju dizel verziju od 90 KS koja je u Bravo isla od 2009. (290Nm).

Bravo je za klasu veci auto, tako da ih je suvisno porediti. Sve zavisi koje su coveku potrebe i to treba sam da prelomi.

 

pa ako ti nije bitno da baš juri, onda bolje 120.

Kakvi su nam putevi i sa tih 120 dizelskih konja i 300Nm ima da leti... Ne znam koliko si vozio ove dizele, ali vise nego dovoljno za nase uslove.

Ja sam nesto emotivno vezan za proslavljeni 1910 ccm blok :) , ali ne bih se bunio ni za bilo koju drugu noviju verziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma prodam ti ja momacki Grande Punto Sporting 1.9, odrzavan u picajzla fazonu, bez stednje :) bez ulaganja, imas na mojoj temici i auto lepo mladalacki izgleda... Ja vec mislim na decu pa mi troje vrata i Grande postaju problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti vredi oprema ako ces da se vozis u autu koju je dve klase ispod

Bolje resenje 1.6 120ks, jeftinija registracija i manja potrosnja.

 

Kakve 2 klase ispod? Bolje uzet godinu stariji auto sa više opreme, ne mora čak niti ići dve klase ispod.

 

A za 7000 evra ima izbora koliko hoće.

 

@ Ivan - Nisam, vozio sam 1.9 turbodizel u Peugeotu 306 na polaganju, 90 KS i stvarno je išao dobro, do 90 sam ga najviše vozio, ali tu ide u 3. ili 4. kako hoćeš.

 

Tako da verujem da je tako, ali ne znam kakva je usporedba. Taj od 120ks je, verujem, jako dobar motor za tu karoseriju, ali uvek ima ljudi kojima je malo. Doduše, može ga i chipovat. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz mog ugla gledanja mogu samo da kazem da  je GP odlican auto  a kome je mana da poskakuje na neravnom terenu. Nije to nista zestoko ali je takav auto.

Bravo opet s druge strane ima  fenomenalan izgled ali takva edista da se ja sa svojih 178 cm ne mogu namestiti u njima jer su kratka.

Sto se tice prostora cinjenica je da je Bravo siri i da tu daje vise prostora ali  je za iznenadjenje da ne daje vise prostora na zadnjoj klupi. Gepek je nesto veci tj. taman je toliko veci koliko fali GP-u da bude u prednosti.

Imao sam i jedan i drugi i znam o cemu pricam.

A sto se tice motorizacije zasad je moje misljenje da bez 1,9 M-jet motora nema osmeha na licu.

1,6 i 2,0 su mozda dobri ali  1,9  se najbolje pokazao do sada i prava je steta sto su prestali da ga ubacuju u nove modele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno imam oba i nisam siguran koji bi izabrao, jedina mana GP je 1.3 motor ali trazili smo takav tako da kukanja nema. Sto se tice sedenja u Bravo skoro sam iste visine i nikakvih problema nemam da se namestim i mislim da je 1.6 120ks odlican za tu sasiju. 1.9 jeste mozda stariji i provereniji ali ljudi imaju predrasude bez potrebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko želi da mu  održavanje bude jeftinije izabraće Grande Punto 1,3 75 (niža nabavna cena,manja registracija,nema plivajući,većina nema dpf,lanac,manja potrošnja,manja dimenzija guma,manje ulja za zamenu...). Ja sam se odlučio za tu varijantu, i pritom verovatno izgubio lepši,brži,komforniji,stabilniji ,,,,  auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 7 soma izbor je veoma veliki, ja sam imao budžet od 5 kojih sam dao za učešće i uze novog GP 1.3 75 KS. Prezadovoljan..

Sa 7 soma ulaziš u segment ozbiljnih limuzina, ali tu ne smeš da izgubiš realnost održavanja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari,znate kako,kao sto paliic kaze sa 7 soma mogu kupiti i BMW-a kao sto su mi svi drugi pricali,kaze se mozak bira srce kupuje,volim ja brzu voznju kao i svi mi (da se ne lazemo :) ) nisam voleo fiata dok ga cale nije kupio,vozio sam mazdu i gledao sam mazdu 6 da pazarim,ali opet kao sto ste rekli,ne zelim je terati u bg da mi se uradi servis ili da jurcam delove i placam ih po 500-600 evra,a opet sa druge strane bravo izgleda mladalacki,povlaci paznju i gledam da kada kupim auto da ga vozim pa bar jedno 5-10 god,a i imam devojcicu jos malo pa zavrsavamo skolu (posto smo i ja i ona trogodisnja) i najverovatnije da cemo zajedno stanovati,pa znate vec kako sve to ide,ne bi kupovao kupe-a samo zbog toga 

a ne znam tacno ko me je pitao da li je 7K cena za auto ili sve .. inace 7K je samo za auto,a registracija servis i sve ostalo ide dodatno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...