Jump to content
FAS Goran
Bumblebee

Fiat Nuova Croma 1.9 MJet 120 - menjač ''ispada'' iz nekih brzina

Recommended Posts

Svedok sam i vlasnim ovog problema, na zalost.
Vise majstora sam konsultovao i ni jedan jos nije resio problem.
Rucica menjaca se trza iliti vraca nazad iz 1. i 5. brzine. Dosta trgne jos pogotovu ako se naglo krene.
Zamenio sam nosace motora, zamajac, set kvacila, zbog dotrajalosti do duse, i opet se nista nije promenilo.
Poslao sam pitanje servis Goran i receno je da je najverovatnije do lezajeva unutar menjaca. Za svaku brzinu po jedan i opravka istih je oko 51.000!! Trazio sam i polovne menjace po Sapcu medjutim i oni se krecu od 400-500 evropejskih.
Preostaje mi da snimim tu pojavu i da je okacim ovde i da skupim novaca i oteram kod Gorana da resi taj problem. Ide sad i registracija i mali servis tako da ce biti cupavo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam, kada smo se culi oko onog nosaca motora, mislim da sam ti i ja rekao za te lezajeve. Inace, 51000 je cena za zamenu svih lezajeva ali mislim da to kod tebe nije slucaj. Mada opet, moze da bude koska jer neces znati da li su svi dok ti majstor ne otvori menjac, a kada ga vec otvori, velike su sanse da ce ti ipak reci da su svi otisli i onda moras da se pozdravis od tih 51000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, moram biti spreman. Moguce da si mi rekao ali nisam za ozbiljno shvatio pa samim yim i upamtio to.
Valjda cu do septembra pre mora to resiti a ovde u lokalu i ako crkne stopom cu kuci :) kratke su relacije.
Danas se vracam sa planine pa samo to neka izgura i miran sam :) Ne znam jel servis Goran da na neke rate x)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam parkirao na uzbrdici i ugasio auto i naravno ubacio u prvu drzinu i auto je na trenutke posustajao i spustao se niz nizbrdicu a u brzini bio. Ubacim u drugu kad ista stvar. Jel moguce da je to posledica ovih lezajeva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je posledica kompresije hahah

Sala naravno, moze biti ali da bi se to desilo lezajevi bi morali biti katastrofa barem po mom misljenju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da su toliko ležajevi otišli to bi pravilo buku kao Rabin diferencijal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ozbiljno ljudi. Menjao sam skoro komplet kvacilo i zamajac. Jel moguce da tu nesto nije dobro stavljeno?

Zamajac je opet poceo da se cuje tako da treba da ga reklamiram setkvacila.rs jer su mi dva majstora rekli da zamajac ne valja iako je nov postavljen.

Edited by Bumblebee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luft u ležjevima se čuje, toliki luft da bude da snopovi pomeraju viljuške birača još nisam video ni čuo.

Proveri sajle i nosače motora ili da se nije rašrafilo zvono menjača.

Kakva je to nagib kada ti auto gura motor u prvoj brzini. Još u NS-u ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista poseban nagib. Stigao sam u ns sinoc.

Nagib je mozda 30ak stepeni. Manji nego na nadvoznjacima i slicno.

I u prvoj i u drugoj je padao. Nosac motora jedan je stavljen nov drugi je u ok stanju nisam uspeo da nadjem nov da i njega zamenim. Sajle nisam gledao jer kostaju 25.000 dinara pa nije bas posao za ubadanje resenja... Jel moguce da ni lamela ne valja kada se toliko vraca na nagibu?

Edited by Bumblebee

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i ti si nasao gde da kupujes delove...

Ili iz originala ili remont, to kao Valeo i sta ti ja znam prave ko zna gde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luft u ležjevima se čuje, toliki luft da bude da snopovi pomeraju viljuške birača još nisam video ni čuo.

Proveri sajle i nosače motora ili da se nije rašrafilo zvono menjača.

Kakva je to nagib kada ti auto gura motor u prvoj brzini. Još u NS-u ?

Trenutno na stolu imam takav otvoren menjac pa ako niste videli dodjite. Problem ovog foruma i jeste sto ljudi obicno pisu i pricaju o stvarima koje nikada nisu ni videli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto i ja gledam kvačilo naleteo sam na iste.

Imaju odličan SEO ali me nisu ubedili da kupim kod njih. Nigde na sajtu nema podataka o firmi koja je iza sajta.

Inače remont korpe i lamele je 6000 din za Stila kod Gajića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg meni je bila dobra ponuda i kada je stiglo pisalo je da made in korea i nije delovalo lose. Ne razumem se u to a svakako mi se vlasnik firme javio i poslao formular o reklamaciji koji treba da popunim i posaljem nazad i dobicu nov zamajac. Sutra pravim dokument i saljem im pa cemo videti. Do sada su mi delovali korektno i nisam naisao na negativne komentare u vezi sa njihovim delovima na drugim forumima.

Gorane imate poruku.

Edited by Bumblebee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ispoštuju reklamaciju onda su korektni.

A kako ti se tačno čuje zamajac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad menjam brzine lupa pri pustanju, kada palim auto sa stisnutim kvacilom bude ok a kada palim sa kocnicom onda zalupa pri paljenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem menjaca je bio u lezajevima istog. Promenio ih je kolega koji je kupuo auto od mene za 320e. Eto, da se zna i resenje ovog problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...