Jump to content
FAS Goran
kiza01

Fiat Punto mk.2 - zvuk iz alternatora

Recommended Posts

Taj škrgutavi zvuk mi se pojavio u nazad 15 dana. Da li je neko imao isti problem ili ima neki prijedlog sta da radim. Hvala unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod majstora pod hitno dok nije polomio sve unutra.

A da li znas mozda koliko je to para. Postio sam svorc. A taman sam rijesio problem sa štelerom rucne i abs citacima i sad ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam napamet . Sto pre ga resavas jeftinije ce da izadje ( izmislio sam toplu vodu :) ) Mislim da kad se sve polomi izadje oko 70e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam napamet . Sto pre ga resavas jeftinije ce da izadje ( izmislio sam toplu vodu :) ) Mislim da kad se sve polomi izadje oko 70e

Alaaa majko moja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbg. Punto ima malo problematican alternator ali ako se odradi na vreme, nema problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju 2 tipa remenice jedna sto kad se se ugasi vrati malo kais i druga obicna remenica al cena samo remenice otprilike je od 3500 do 5000 plus rad lezaji cetkice biksna glupo je menjati remenicu a skinuti neprekontrolisati cetkice pa za  mesec dana skidaj opet pa rad ovo ono :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao remenicu alternatora pre nepunih mesec dana u BeoCar-u. Izaslo me nesto malo manje od 5000.

 

Evo kako je to zvucalo kod mene, zvuk se javljao kada se upali klima, tj kad se optereti PK krug.

 

https://www.youtube.com/watch?v=FNMm4XYMDwM&feature=em-upload_owner

 

A na leru se culo neko caktanje, neki tandrcak u pozadini. Cak mi je devojka rekla da oseti pod nogama vibracije kada se cuje to brundanje. 

Evo prelistaj malo ovu temu, dosta se pisalo

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/29220-stilo-19-jtd-skakutavi-pk-kai%C5%A1-remenica-klime/page-13

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ee ljudi. Rijesio sam problem. Nije alternator zvrcao vec vodena pumpa. Malo sam to razvukao al sreca nije nista drugo stradalo. Na pumpi lezaj samo sto nije zakovao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, imas srecu ko magarac onu stvar :D

Ahaaa :D al me ovih dana unazadio auto samo tako. Imao sam problem sa stelerom rucne kocnice. I nekako ga nadjem na otpadu i to nov. Neko taman reparirao dobose i slupao se. Ponadam se ja to je to al zamalo. Stari steler spao i zgulio magnet sa novog lezaja, ja poludio. Pa mi ode nosac motora. I na kraju je bilo ovo. Sreca pa nije zakovao lezaj pumpe. Onda bi bilo bum ka bum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li barem usput zamenio zupcasti kais i spaner zupcastog kad si vec menjao pumpu ?

 

I ne citiraj post iznad svog :)

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

E dobro je :) da ne radis 2x istu stvar.  Sad prati da slucajno nivo vode ne opada tj. da pumpa ne pusta negde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, ja bih malo da oživim ovu temu...

I meni se čuje neki čudan zvuk, uglavnom na 1500-1700 obrtaja (kada usporavam). Kao da nešto melje - tandrče ispod, desno... 

E sad, treba znati da su mi rekli za flexi crevo da nije najsjajnije, ali ipak mislim da nije do auspuha... Veliki servis je uradjen pre 900km, menjana pumpa za vodu, kaišeivi, ležajevi.. 

Nakon servisa se nije čulo ništa, ovo je počelo pre nedelju dana. Motor ne trza, vuče normalno ali se baš čuje, npr kad spustim u 2. i opadnu obrtaji...

 

Videću da snimim zvuk pa da postavim...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi do servisa da utvrde tacno sta je. Postoji verovatnoca da je do creva ali ako je do alternatora onda mora hitno da se popravi jer je sklon da napravi malo skuplju havariju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas do majstora, kaze da je najverovatnije kvačilo, da ne kažem kuplung :D Mada mi je čudno, jer se čuje i kad ne stisnem pedalu. I čuje se samo kad je zagrejan motor. 

 

Naravno tražiću i drugo mišljenje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko snimljen zvuk alternatora kad prozvizdi i dal uopšte moze da prozvizdi? Kretenski je kvar glupo mi da prijavljujem u servisu uopste jer nema pravila kad se javlja. Naravno kad je u servisu sve ok pa spadam Steva Zigon. Javi se nekad kad se ne vozi dugo, nekad kad se ohladi posle voznje.. Zvuk se povećava sa brojem obrtaja, cini mi se da se najviše čuje preko 3000. Desilo mi se jutros prvi put posle 2 meseca al se nisam setio da snimim zvuk

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...