Jump to content
FAS Goran
mbsbane

Fiat 500L - mokro sve do kedera?

Recommended Posts

Ne znam sto mi je privuklo paznju posle kise otvorim vrata i sve kapljice tj mokro po stubu ,okviru,pragu  sve do kedera ,da nema kedera eto vode unutra .Znam neki ce reci pa normalno keder tome i sluzi.Ali nekao mi cudno imam pored njega jos tri auta i mislim da nije tako .Imam osecaj da su njemu kederi dosta uvuceni i to sto ima sire okvire .

 

I sto me jako nervira kako taj auto nema granicnik otvaranja vrata ono dva zuba otvaranja ,nego kad otvoris odose vrata u PM .

Mislim ima kao neki granicnik ali dosta blag jedva da primetis .

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za kišu nije bug već feature -- taman ti kiša opere prašinu sa praga i dovratka :laughing:

 

Što se tiče graničnika, verujem da ne može da radi kako bismo mi želeli zbog drugog Njutnovog zakona koji kaže da je sila koju treba taj graničnik da stopira "negde na pola hoda", direktno proporcionalna masi vrata i njihovom ubrzanju. Vrata su dosta teška...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema sanse da je zbog tezine vrata, imam vita merc teza vrata mnogo ali ima taj granicnik i to dobar .

 

A ta voda jel to normalno na rubovima unutra .

 

Sto kaze Deda Jung bar, spere onu prasinu i prljavstinu . :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon kiše ili pranja u perionici, kod svih L-ova ima vode na rubovima unutra pa možemo da kažemo da je normalno. 

 

Na četiri vrata je u kapljicama, dok na petim vratima bukvalno teče potok sa krova, levo i desno prema zadnjim svetlima, prolazi migavce, nastavlja na dole i prelazi preko one hromirane lajsne (ispod tablice) i tu otiče dalje. Primetićeš da se inače skuplja prašina oko zadnjih svetala u rubovima, a nakon kiše ili spoljnog pranja u samouslužnoj perionici -- te prašine nema.

 

Tako je bar kod mene sa panorama krovom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako sve je kod mene isto .Da primetio sam i tu prljavstinu nakupljenu oko zadnjih svetala .Sutra ide u perionicu prvo kupanje posle 1000 km ,mada i ne izgleda prljav zbog boje i stoji, vec ga i kisa saprala ali ajde da ga malo osvezim .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene isto...sa petih vrata kada ga operem obavezno ih otvorim da se voda slije po rubovima. Nervira me sto se voda skuplja na onoj hromiranoj lajsni... a osetljiva je u tri lepe.

Ako se ne obrise svaka kap sa nje ostaju fleke koje posle jako tesko silaze....jbg tako je kako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...