Jump to content
FAS Goran
m1lanch3

Gospodin Dzoni Vajs Stilisav 1.6 16v

Recommended Posts

E pa da predstavim i ja moju djuntu. 
Stilo 1.6 16v 2002. god. 76/112 kw/ks. Na satu 127k mada sam ubedjen da je kilometraza skinuta bar za 50k i pored svih tvrdnji i uveravanja starog vlasnika i njegove price kako ga je on licno kupio u Holandiji i doterao za sebe. Sve u svemu prezadovoljan sam stanjem opremom ponasanjem (a kako i ne bih bio posle clia :D). Ziske su ti italijani, umeju da ga urede pa to ti je :D Za sada pored velikog servisa imam par sitnih ulaganja: zadnji nosac motora, nosac auspuha i lezaj tocka, ostalo je, pu pu da ga ne ureknem, utegnuto maksimalno. Jedino sta sam za pocetak uradio, s obzirom da sam vlasnik tek 10-ak dana je zatamnjivanje farova. Bice jos lepsih slika ovo sam na brzaka uhvatio juce pre kise.
 

Wg5Seg.jpg
77xp8o.jpg
0yEgHO.jpg
gj2Rwk.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep stilo. Samo mu ispoliraj farove da budu identicni, jer koliko vidim desni(suvozacev) je menjan?

Ima i panoramu, jako lepa i korisna. Jel funkcionise kakp treba? S vremena na vreme je podmazi i ocisti ;)

U zdravlje da te sluzi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da tu ima neka zackoljica oko desnog fara posto mi tu i branik ne lezi kako treba. Sredice se sve, tu bas gde je slikan to je kod komsije koji profesionalno radi poliranje ispred radionice pa ce on to da sredi kad ga bude radio celog. Panorama radi odlicno, kad sam gledao auto pre kupovine, prva stavka za proveru, motor transmisiono odeljenje, panorama pa sve ostalo. ne pusta nigde, nije nigde ni pokazala na nebu tako da i sa tim sam imao srece. Sluzice uz malo pameti :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako ;)

Ima tema o panorami pa vidi cime i kako je podmazuju ostale kolege.

Za te godine odlicno izgleda.

Sta planiras jos da mu radis? Stakla da pritamnis?

Ako nije ecu premesten do sada, premesti ga na vreme da ne bude po dzepu kasnije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel bio ovaj Stilo na Sabacke table ranije?

 

U zdravlju da te sluzi.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dalje planiram stakla, kojekakve sitne ogrebotine da se zamazu i srede, da nadjem one abarth felne 17' i da stavim letnje gume a na ove da stavim zimski set guma, xenone da ubacim. I eventualno neku crnu foliju da nalepim na haubu pa da spustim dole preko sredine branika kao malo neke besne gliste da izvodim. Ali to je sve u planu tamo za posle zime kad se vratim sa kosova posto trenutno gospodin novcanik ne dozvoljava nista vise od velikog servisa i tako tih nekih sitnijih ulaganja oko sminke. E sad oko tog ECU-a. Ajde uputi me na temu koja govori o tome, citao sam u par navrata o tom izmestanju pa mi nista nije jasno. Sta se tu ustvari radi i tako to?


Jel bio ovaj Stilo na Sabacke table ranije?

 

U zdravlju da te sluzi.

Jeste jeste. Sto? Da nije bio i tvoj pre Sapca? :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve najbolje sa Stilišom - u zdravlju i Stilu da ga voziš!

Hvala zemljak! Sretacemo se mi po gradu verovatno, mozemo i na pice :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel bio ovaj Stilo na Sabacke table ranije?

 

U zdravlju da te sluzi.

Jeste jeste. Sto? Da nije bio i tvoj pre Sapca? :D

 

 

Nije bio moj, nego sam ga zapamtio, bio je dugo na oglasima, i tada mu je u opisu oglasa stajalo da je 100% u prvoj boji, a sa slika se primecivala razlika u boji na haubi i braniku u odnosu na ostatak auta, sto i nije presudno za kupovinu auta, ali eto po tome sam ga zapamtio.

 

Ispravi samo ovo oko snage u garazi (ali i u prvom postu), nije 76kw/112ks, vec 76kw i 103 ks, ali nije ni vazno.

 

Kao sto rekoh, da te sluzi i da se lepo navozas sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se vidi razlika vidi se. Ali za tolke godine mora malo da je saren, a sto su prodavci lazovi to je drugo. Bitno da je motor ok i da radi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odradi premeštanje ECU-a što pre, radi preventive.  :nuke:

 

Zbog svog položaja (na motoru, što je fabrički imbecilno rešenje), vremenom se greje, lemovi na čipovima slabe i jednostavno "crkne". 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za haubu sam primetio cim sam ga pogledao, pitam coveka. a on ce mrtav ladan: Ma znas druze takvog sam ga i ja uzeo isao sam kod farbara kaze da je to tako u fabrici uradjeno, znas jednu haubu onaj robot okrene ovako kad prska, jednu onako. ja se poceo smejati... Kontam da je mislio vidi klinca 20 i koja godina sad cu ja njemu da zamazem oci. Cirkus je lik :D Zvao sam vec ovog elektricara kod Sveti Sava skole sto mi sve radi sutra cu da teram da to odradi. Koju cenu da ocekujem za te akrobacije? Radio bih ja to sam ali otkud znam, nesto cu sjebati 100% posto ja sta god radio kod mene uvek ima nekih viska delova kad zavrism  :whistle:  E, pa moraju oni nesto skarabudziti u svakom autu da ti provereno crkava, od cega bi oni ziveli ako bi napravili auto kom nece crkavati delovi koji su 200+ eura :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, nemam pojma...kontam da premeštanje ECu nije preko 50 e. Ali opet je povoljnije nego da plaćaš 150-200 evra neki drugi - a polovan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je izmeštanje daleko ispod 50e.

Skine se ECU sa motora i sa dva šrafa pričvrsti na kutiju akumulatora sa strane.

Nek te dobro služi auto. Mnogo kilometara da pređeš bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jbm li ga. Ako je cela filozofija samo odvrtanje ta dva srafa, zatim premestanje kablova da negde ne zapnu i ponovno srafljenje na drugo mesto(kutiju akumulatora) onda odo odma sam da otvorim haubu i na posao :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za izmestanje ecu-a moraces da brusilicom izravnas nosac sa zadnje strane ,jer nije ravan.Smetace ti za srafljenje na aku.

Osim toga bukvalno rasrafis - zasrafis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam to sad bas detaljno sve i pogledao slike drugih clanova kako su radili. Pa to je pusy smoke. Hvala na savetima momci! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo oko imaju kolege, ja sam i to desno krilo primetio ne leže kao na drugoj strani, ali dobro da ne kvarimo čoveku sreću sa novim autom, nadam se da neces imati problema i da te sluzi lepo...prvo veliki servis pa sve ostalo, sminka kasnije mada po meni ni ovako mu nista ne fali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek sam za varijantu sam svoj majstor, em jeftinije, em nesto naucis i uklaviris sam :D samo, naravno, prvo sve lepo procitas proveris i uputis se u materiju :D Odoh ceprkati, javljam sta sam uradio propraceno slikama :D A za branik cu lako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav naziv teme :D

 

Da predjes puno km sa masinom i da te dobro sluzi :thumbup: Panorama je stvorena za uzivanje po ovakvom vremenu :smoke:

 

Inace,koliko ti trosi Stilo,jesi zadovoljan sa potrosnjom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih ništa posebno isticao, već su drugari rekli, sem ovih zadnjih svetala.

Da se kojim slučajem nađem iza takvog, a ja sam čovek koji je već u drugom poluvremenu, ja bih gledao kako da te što pre preskočim jer je signalizacija slabo uočljiva.

Naravno, ako ubaciš neke jake ledove, to je već druga priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...