Jump to content
FAS Goran
Axic

Punto 1.3 Multijet Dynamic

Recommended Posts

Posle 2 godine pored Punta benzinca 1.2 pridružio nam se još jedan Puntiša, ovog puta u dizel varijanti sa motorom 1.3 i opremom Dynamic.

 

Godište 2005.  na satu stoji 130.000 (u šta sumnjam) ali motor radi mekano, auto lepo povlači, ne dimi, nekoliko puta isproban do fabričkih maximalnih 164 km/h i  dobro se ponaša. Od opreme ima manje više standardnu opremu:

 

- 2x Airbag

- El. retrovizori

- Klima

- Prednje maglenke

- Fabričko daljinsko zaključavanje

- 14" felne Dynamic

- Blaupunkt radio Navi

- Zeder

- Retrovizore u boji auta ...

 

Zanimlja stvar je da umesto običnih ima kožna sedišta, kako prodavac reče sam ih je odradio i čini mi se da se potrudio jer se meni sviđaju i ne verujem da ću ih menjati. Uz auto sam dobio kompletan set zimskih guma Michelin Alpin A3 sa čeličnim felnama i svašta nešto od sitnica.

O zatvaranju EGR-a, čišćenje interkulera nisam razmišljao jer za sada sve radi kako treba.

 

Evo za početak nekoliko sličica pa ću ovih dana kad ga budem  oprao dodati još koju sliku.

 

13062015821kjdfklaj.jpg 16062015827.jpg 16062015828.jpg

16062015829.jpg 16062015830.jpgdbdb31e4e9b201785bb2bee9515299188aba0e59

Danas odrađeno i poliranje desnog fara koji je bio malo lošiji i pre neki dan odradio osvetljenje nogu.

 

21062015831.jpg 21062015020.jpg 21062015021.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dante Ostaje benzinac naravno :D

 

@Toma Ti si ga barem video kad sam bio s kolegom Paunom pre neki dan, sto ne reče odmah da kupim neko pivo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ćemo iskreno sad mi se nešto ne vraća u benzinca. :laughing: Prvo, mislio sam da će biti bučniji u kabini a nije, drugo me je oduševio potrošnjom koja trenutno iznosi oko 5.5l na 100km gradske vožnje, takođe i povlačenjem od 2.000 do 4.000 obrtaja.  Nisam neki preterano veliki poznavalac automobila ali primećujem da kod dizela ima manje šaltanja i snaga dolazi do izražaja pre tj. na nižim obrtajima dok benzinac voli da se šalta i pravo lice pokaže tek od 3.500 obrtaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cestitam :clap: ,svaka cast,super izgleda punto,a motor u njemu je fantastican :thumbsup: ,sto ga vise budes vozio ima da ti jos bude zanimljiviji i sa uzivanjem ima da ga vozis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitke na kupovini ! Lep Punto i lepo da te služi. Što ga duže budeš vozzio, više će da ti se sviđa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa da ti i ovde cestitam.

Onaj dan nisam ni primetio iskreno da si njime dosao na parking mada sam se pitao u trenutku od kud mu sad siroki farovi a i gde su mu jos dvoje zadnjih vrata, kad ono MJet.

Odlican je. Kozna sedista su me posebno odusevila da su onako extra odradjena.

Dugo da vas sluzi bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja napisah ovaj post a TT ga izbaci bez slike i kao da sam novajlija, svasta.
Sorry za off.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolege. :) Ono što se mora ove nedelje uraditi je zamena zadnjeg levog ležaja sa glavčinom i mehanizam paknova. Posle toga će na red doći mali servis i verovatno zatamnjivanje auta na 30%, ako budem uspeo da nađem 2 poklopca za felne i s tim će se za ovu godinu završiti sređivanja auta.

 

EDIT: @Paun ts  Šta da kažem za tvog Puntića koji jedva ima oko 80.000km pređenih i 11 godina. :D

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazi mu da ga vozi inace ce da se ubudja :D

Odlican puntic bradonja, ovaj je za tebe, sta ce ti onaj petovratni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne štedim ga nimalo, štaviše vozim ga kao da sam ga ukrao :D Za čip ćemo da vidimo sa kolegom igorom ako nešto budemo dogovorili ali o tom-potom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako ce i Dante da napusti benzince kad proba cumurasa. :D

 

Nemoj da me odajes :D

 

Axicu,vibracije ne osecas? "P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ovu prognozu, da ćeš se navučeš na dizela, dao još pre skupa u tvojoj drugoj temi :)

Lep Puntex a motor štedljiv i zahvalan za održavanje.

Za mali gradski auto, u tom cenovnom rangu, nema bolje kupovine.

@Dante

Kod tebe u Stilu ima mesta za još jedan motor. Da ti ubacimo i jedan dizel pa na dugme da menjaš koji ćeš da voziš :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

EDIT: @Paun ts Šta da kažem za tvog Puntića koji jedva ima oko 80.000km pređenih i 11 godina. :D

Jos kada bi bilo pravih 80.000 ihaaaa, video si sta pise na vrhu soferke i sta ima unutra cudno od dodatne opreme, tako da sumnjam da je prava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Axicu, predje u cumurase ;) u zdravlje da vas sluzi i da se slatko navozate. I zatvaraj tj gasi EGR koj ce ti moj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...