Jump to content
FAS Goran
Dante Bg

Ručni časovnici

Recommended Posts

Idu replike i do 500-600€, samo naravno ne ti sto su na baterije ;)

Inace, kopija i replika nisu bas potpuno isto pa tako ni cena nije ista.

Ja sam poceo da skupljam pare za Panerai Luminor, pa za jedno 10-15 godinica... :D

Breitling je overkill - placas uslugu koju nikada neces koristiti ako nisi pilot ;)

Sent from my Casio Scientific Calculator using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamislite bedaka... dobio sam sat koji nikada necu nositi!

Zenina sestra zivi u Americi, u LA-u i resila da mi posalje neki poklon i odabere ovo

 

99953979_v_1423981158.jpg

 

Od toliko dobrih satova ona odabere vasarski Versace... a placen je posteno, ipak je original, bedak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovako na slici i nije strasno, uzivo je druga prica skroz. Prvo sto je zenski model ali ajd, moze i kao muski da prodje, a drugo sto uzivo sljasti, poliran do visokog sjaja, da je mat bio bi mnogo lepsi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poklonu se u zube ne gleda.

Tako je i meni svastika uzela parfem u NY koji mi se ne svidja al original, al ja je izljubio bas me briga za parfem, kupicu ja koji mi se svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izljubiti svastiku... to je poenta... haha ovo drugo nema veze... i onako ona iz odande neće da vidi dal ga ti nosiš....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja već skoro 2 god nosim Casio Edifice ERA-200DB. Kupljen u Sofiji jer je kod nas bio dobrih 150 evra skuplji. Slučajno naleteo u nekom tržnom centru i kad mi je rekla cenu, nisam se razmišljao. Čak sam mislio da uzmem model 300DB pošto je i on bio jeftiniji dosta nego kod nas, ali ipak za mene je tada bilo previše.

 

Problem je naviti ga tako da su mi u NS kad sam menjao baterije zeznuli onaj deo gde se bira mod i sad stoji naopako. 

 

https://goo.gl/images/vV71pW

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/18/2016 at 10:34 AM, milan-jtd said:

Zamislite bedaka... dobio sam sat koji nikada necu nositi!

Zenina sestra zivi u Americi, u LA-u i resila da mi posalje neki poklon i odabere ovo

 

99953979_v_1423981158.jpg

 

Od toliko dobrih satova ona odabere vasarski Versace... a placen je posteno, ipak je original, bedak...

 

Tapni i kupi neki muški Seiko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešeno je tako što si ti ostao bez poklona.   :P

 

Proveri da se njih dve nisu tako dogovorile od starta, kao 'kupi mu ovaj ženski sat što se meni sviđa, on to neće da nosi'. 

Znaš ono kad momak devojci za poklon kupi SEBI mobilni telefon? Ona ga pita: "kako je to poklon za mene?", a dečko kaže: "Sad možeš da me čuješ kad-god poželiš."  :lol:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam par dobrih satica
fe6513e41940da6a5ecd565be9bc4612.jpg
Jlc jedan od omiljenih
1fe898d509684872e7dab10becfce4c3.jpg
Rolex GMT nije mu prijatno staniste u moru ali nasao se
ec43cc04a199bec7481a7eecac83ed5a.jpg
Jedan za odelce Zenith legendarni mehanizam
I jos poneki..to drugom prilikom

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sat za Alfa Romeo entuzijaste

 

159686-alfa%20s%201.jpg

 

Svaki Alfa Romeo zavisnik je bukvalno poludeo za novom Giulijom Quadrifoglio, a sada je tu jedan mali raritet u vidu ručnog sata sa potpisom poznatog Chronoswissa iz serije Regulator.

 

159687-alfa%20s%2011.jpg

 

Uz kupljenu Giuliju Quadrifoglio treba da se doplati 3.990 USD. Jedna od delikatesa je činjenica da će biti napravljeno samo 100 komada, što će kolekcionarima biti od velike važnosti. Korišćeni materijali su skoro pa identični onim na najbržoj Giuliji. Tu su kompoziti na bazi ugljenika, nerđajući čelik, dvobojna koža i sl.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo, lepo ...

 

Poslednji časovnik koji sam nosio na ruci bio je ovaj:

 

zza7807.jpg

 

Dakle Casio 280, nabavjen polovinom devedesetih, lepo me je služio. Fabrička baterija je trajala do 2003. Nisam drugu ni stavljao, već sam imao mobilni, pa sad mi on služi za saznavanje tačnog vremena. I inače mi je časovnik služio pre svega za to, a ne za neko pokazivanje, modni detalj i slično. Bilo mi je važno da je koliko - toliko robustan i da ne propušta vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da bude modni detalj ili statusni simbol. Neki ljudi vole da nose sat. Iako imamo mobilne telefone ja volim da nosim sat kad mi nije na ruci kao da mi nesto nedostaje. A nosim Casio star 11 godina nikakve vrednosti ali volim satove kao i vecina kolega koji pisu na ovoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ma ok je to skroz. Kad mi je na onom otišla baterija nisam bio ubeđen da će kad to budu menjali ostati vodonepropustljiv, a to mi je bilo dosta važno jer ga nisam skidao nikad.

Posle sam još neko vreme razmišljao da kupim drugi, neke sam i gledao, ali sve ajd' treba za ovo, pa za ono, uvek sve preče i na kraju sam i prestao da razmišljam o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/22/2017 at 0:01 PM, Zvezdo said:

ako je sat onda mora da bude mehanički.

 

Zašto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ja to postujem... I volim, ne, obozavam satove i imam raznorazne, a posto delimicno delim Zvezdin stav, automatici su mi omiljeni.

Nemam dovoljno za satove kao iz Zmajeve kolekcije a i da imam - pitanje je dal' bi dao toliko para za sat. Ipak su mi motori i automobili preci  :D

Upravo danas je crkla baterija na omiljenom diveru, Sector Shark Master, i jos koliko sutra idem u servis na zamenu. Neso, nemoj misliti da posle zamene baterije sat vise nije otporan na vodu, samo treba sve lepo uraditi...

Evo ga...:

 

20150816_162710.jpg

 

A evo i nekih ostalih:

 

20150214_201300.jpg20160815_101202.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, možda se i odlučim, još ga imam. Pošto smo izgleda sugrađani, javi mi gde si to radio. Uzgred, Cutizen koji sam imao pre mi je bio draži, samo mu je slomljeno to staklo, navlaka, šta li kad sam jednom pao s njim. Sve to još čuvam, pa i dedin automatic Enicar koji je dobio za odlazak u penziju 1976., onda njemu najdraži skroz mehanički Cortebert koji je nosio decenijama ...

Taj poslednji je na navijanje, ali ne radim to jer ga je nosio u trenutku smrti. Međutim, čuvam ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da neko ne pomisli da je reklama, ali ja satove održavam kod Ivana na naselju (Bate Brkića 12) i kod Simovića na Limanu (Cara Lazara 39, tačno preko puta pijace).

 

Inače zamenu baterije možeš da uradiš kod bilo kog časovničara. Mislim da niko nije toliko trapav da nešto zezne kod tako prostog zahvata...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/25/2017 at 8:22 AM, PremieRacing said:
Da neko ne pomisli da je reklama, ali ja satove održavam kod Ivana na naselju (Bate Brkića 12) i kod Simovića na Limanu (Cara Lazara 39, tačno preko puta pijace).
 
Inače zamenu baterije možeš da uradiš kod bilo kog časovničara. Mislim da niko nije toliko trapav da nešto zezne kod tako prostog zahvata...


Hvala, pa nije reklama nego ja bih rekao komsijska pomoc koju sa ja i trazio. Nisi ostavio nikakav sajt ili telefon, tako da se nadam da nije problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...