Jump to content
FAS Goran
Dante Bg

Ručni časovnici

Recommended Posts

Ne volim smartwatch nikako, ali su svuda i sve više u mom okruženju...i Kurta i Murta ga okačio na zglob "zato što telefon, ja poruke, biiip, znaš kako...:sick:

Priznajem samo da mi je super kako sve može displej da izgleda...ona fora kao neki preskupi lux swiss  :cool:  Nije kopija, nije 'replika', nije 'AAA', a imaš Chopard Mille Miglia  :wub:

 

Ja preko leta često nosim Sinn UX koji je punjen uljem pa cifer izgleda stvarno kao smartwatch i vidi se iz svih uglova pa me smaraju "šta je, poklek'o si i ti napokon"  :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing
Ja jos uvek volim da mislim da nisam “poklekao” :D
Ovo je ipak samo malo “opamecen” G-shock ;)
Primarna zalja mi je bio Mudmaster ili eventualno Gravitymaster ali nisam mogao da uklopim sve zeljene funkcije i budzet.

 

Sledeci cilj mi je Frogman ili nesto slicno

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ode tema u zaborav pa da je vratimo na prvu stranu... prinovom  :wub:

 

IMG_20220309_083530.jpg   IMG_20220309_075344.jpg   IMG_20220309_081524.jpg

 

Haldor Abissi, slovenački micro brand. Pravi Swiss Made. 

 

U njemu je Eta Top Grade, keramička korona, helijumski ventil, narukvica k'o tenkovske gusenice (24mm)... Meni je neodoljiv!

 

Posle nebrojeno pročitanih recenzija na net-u, dočekao sam 30% popusta i free shipping te nisam mogao da odolim. Danas stigao i nosim ga na nato kaišu dok ne skratim metalnu narukvicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ducati i Bulgari predstavili specijalnu kreaciju

 

Ducati-X-Bulgari 01.jpg

 

Ducati se po prvi put udružio sa luksuznom markom Bulgari, a rezultat je poseban sat koji nosi naziv Bulgari Aluminum Ducati Special Edition.

Dva brenda imaju dosta zajedničkih karakteristika  u svojim kreacijama - kvalitet, dizajn i pre svega, strast. To se jasno videlo na ovom satu sportskog stila, posebno u načinu na koji je dizajniran i napravljen. Sat dolazi u 40-milimetarskom kućištu s mat crnim fiksiranim okvirom na kojem se nalazi ''Bulgari'' logo. Brojčanik je u prepoznatljivoj Ducati Rosso crvenoj boji, sa crnim manjim brojčanicima radi dodatnog kontrasta.

 

Ducati-X-Bulgari 02.jpg

 

Srce ovog sata nije Desmodromi L-tvin agregat, ali ima automatsku funkciju tj. Bulgari B130 mehanizam automatskog navijanja, koji sadržu impresivnu rezervu od 42 časa. Na zadnjem poklopcu se nalazi još jedna potvrda saradnje kompanija Bulgari i Ducati, kroz izgravirane logotipe dva brenda. Stvari zaokružuje crna narukvica i metalna kopča. Bulgari Aluminum Ducati Special Edition će biti proizveden u 1.000 promeraka, a cena će mu biti oko 4.800 evra! Kada je reč o dostupnosti, ona će zavisi od tržišta i regiona. Više informacija o tome bi trebalo da imamo u narednom periodu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bugatti ima pametni sportski sat ''dostupne'' cene

 

bugatti sat 01.jpg

 

Bugatti se još jednom udružio sa austrijskim proizvođačem pametnih satova i predstavio limitiranu seriju ručnih satova namenjenih sportistima i avanturistima dubljeg džepa.

 

Tržište pametnih satova je poslednjih godina drastično poraslo i učinilo napredne tehnologije dostupnim širem sloju populacije. Kada su Bugatti i VIITA u pitanju, pojam dostupnosti treba uzeti s dozom rezerve.  Punim imenom Bugatti Carbone Limited Edition je prvi pametni sat u potpunosti izrađen od karbona. Time je uprkos ugradnje veće baterije kapaciteta 540 mAh (+22%) masa sada manja 13%, U normalnoj upotrebi baterija traje 15 dana, a sa stalno uključenim GPS-om trajanje pada za nekoliko dana, kažu u Bugattiju. GPS senzor je izuzetno precizan, pa se podaci sa sata mogu koristiti u telemetriji na stazi dok vlasnik juri u Bugattiju.

Za merenje otkucaja srca koristi dvostruki senzor i omogućava apsolutno sve funkcije kao i najbolji sportski satovi, od preporuka odmora i treninga do biološke starosti i nivoa stresa. Vodootporan je do 100 m. Pomenimo i ekran. Radi se o ekranu AMOLED osetljivom na dodir rezolucije 390x390 piksela. Podržava 16.7 miliona boja, a nalazi se ispod safirnog stakla. Recimo da je sat limitiran na samo 2.500 primeraka, a cena je 2.640 evra.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da iskoristim temu da bacim jedan hejt na MoonSwatch :D

Mislim da nema ko nije video kampanju Omege i Swatcha za popularne varijacije Moonwatcha od 250e.

 

Ja sam uzeo Jupiter i odmah zamenio onu govance-cicak narukvicu koja je prekratka narandzastom gumenom i sat izgleda kao simpatican letnji satic.

 

Ali da nema Omega znak ne bi mogli da ga prodaju za 100e realno. Mehanizam kvarcni, krunica deluje da je od plastike, a kuciste je biokeramicko, sto je fensi naziv za 70% plastiku :D 

 

Kutija to prati i napravljena je od biorazgradivih materijala, tj kartonska.

 

Ok je satic skroz, ali za 2 godine ne ocekujem da ce da radi, a kamoli prezivi bez ogrebotina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodno je to samo Mission to Pluto radio ako se dobro secam i taj je povucen na kratko iz prodaje. Meni se nije desilo sa Jupiterom. Cak je i ovaj crtez na bateriji i dalje identican posle mesec dana nosenja.

 

Meni licno ova narukvica mnogo bolje ide od fabricke

 

 

5681A831-6F77-4F99-9C9F-65D65E0DC384.jpeg

3738B565-ADB6-4BB0-9522-2569465D9047.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sat koji nosis na plazu i nije ti frka da ga ogrebes mi je ok. Kao neki kolekcionarski primerak ne verujem da ce bas da traje.

Ali koliko pra toliko muzike. 
 

Licno sam vise fan Seika gde moze simpatican automatik da se dobije vec od ~300e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalna budalaština i plastično dečije smeće ali su napravili takav hype da im treba skinuti kapu... Pokazali su kakav je svet danas, i kupovina tog 'sata' treba da ide u rubriku "Kuda ide ovaj svet". 

Od prve fotografije i zvanične objave mi se gadi koncept i pomisao da je Omega potpisala to smeće ali se oni ionako ne pitaju ništa. Cena od 250eur je možda prihvatljiva za kupiti to detetu kao prvi Swatch satić, ali ono što se dešavalo i postprodaja za hiljade i hiljade eura mi ne ide u glavu... Ljudi su definitivno postali ovce i ozbiljno čekam da neko upakuje pravo govno (ljudsko ili životinjsko) i da napravi hype koji će da izazove redove čekanja za kupovinu i posedovanje pravog govneta.

 

Onakve redove bi razumeo u amerikama, ali u japanu, francuskoj, nemačkoj, pa posle onakve cene... Ma i treba nam rat do istrebljenja ovog novog, usranog svetskog poretka   :sick:

 

Sorry, nisam izdržao... btw, Igore izabrao si najlepšu opciju tog plastikanera.

 

IMG_20220519_162051.jpg   IMG_20220519_162208.jpg   IMG_20220519_162211.jpg   IMG_20220519_184342.jpg

 

 

 

Moja poslednja prinova, iako jeftini kinez, je 10 u glavu za tu sramotu Omege...

 

IMG_20220912_095339.jpg   IMG_20220719_083244.jpg   IMG_20220718_112152.jpg

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe u Americi je cini mi se najskuplja preprodaja bila za 5995$ u trenutku kada je pravi Moonwatch bio 5990$ :D sumanuti ljudi skroz.

 

Iskreno meni je i 250e previse za ovaj setup, ali ajd’ dopao mi se Jupiter, doduse ona narukvica mi nidje veze nema sa njim. Kao da nisu stigli da dizajniraju do kraja pa daj standardnu.

 

Ko voli prave satove ima Seiko 5 mehanizam za ~300e, a uzeo sam svojevremeno i bas lep ecodrive ronilac za 250e, mozda je sada koji evro vise. Nikad ne razocara na moru :) 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/21/2022 at 6:25 PM, igor0511 said:

Licno sam vise fan Seika gde moze simpatican automatik da se dobije vec od ~300e

A Week On The Wrist:

 

5.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnet G-Shock na reklamaciju i servis. Počeo da magli zimus, ja ga nosio, ali kajem se što sam "pao" na jeftinu retoriku prodavačice. Uglavnom, nastavio je da magli i na plus 30 u Solunu, te sam iskoristio mali odmor da ta predam... Videćemo!

IMG_20220918_144527.thumb.jpg.152bd7a1ea10838a7b3823db87cf8ca0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde uzimate/poručujete narukvice za satove. Niakako da uzmem za moj tj. na lokalu nema, da naručim nisam siguran kakva je, treba mi plava kožna dal beše12mm sad iz glave ne znam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili praviti kod nekog? Mada me jednom onaj neki ''dule'' iskulirao za dizel narukvicu pa me i ta opcija smorila... al u radnji su opet verujem sve neki kinezi.. ima li preporuka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bas ovih dana ocekujem da stigne plava kozna sa AliExpressa, nista fensi, za smart sat...

 

sat ponuda.jpg

klik

 

Pa kada stigne prenecu utiske

 

Edit: pre ce biti 22 mm :) nemoj 12, malo je :) 

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, milan-jtd said:

pre ce biti 22 mm

Ma omanuo sam :) Javi utiske, lepo izleda

I koliko je cena ne kapiram? Nikako da se nakanim da nešto naručim preko alija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...