Jump to content
FAS Goran
Dante Bg

Ručni časovnici

Recommended Posts

Eh Swatch je kupio ETU (mehanizme) i pride......:)
Swatch Group brands

Breguet, Harry Winston, Blancpain, Glashütte Original, Jaquet Droz, Léon Hatot, Omega, Longines, Rado, Union Glashütte, Tissot, Balmain, Certina, Mido, Hamilton, Calvin Klein watches + jewelry, Swatch, Flik Flak.

I Renata baterije :)

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj novi (osmi) mezimac - Suunto Core

48e1d7e04588b1f2b5080daadde4041a.jpg
 

(napomena: sat jeste velik, ali na fotki izgleda jos vece zbog ugla i blizine kamere)

 

Vac neko duze vreme planiram da uzmem sebi neki ABC sat (Altimeter, Barometer, Compass), ali nisam bio spreman da dam 500+€ za plasticni sat (bez obzira na kvalitet i funkcionalnost) koliko je kostao G-Shock koji mi se svidja. Na kraju sam krenuo da gledam da li ima nesto jeftinije a da podmiruje moje zahteve, da izgleda prihvatljivo i na kraju krajeva da ulazi u cenovni rang koji sam spreman da platim.

Izbor se sveo na samo dva modela - Casio Pro Trek PRW3000 i Suunto Core. Prelomio sam na Suunto iz 2 razloga - vise mi se svidja, a i cena mu je bila niza (akcijska rasprodaja)

 

Zasad sam zadovoljan, a mogu da prijavim samo par mana koje su u princpu ocekivane kod ABC satova a pogotovo u ovom cenovnom rangu i to su:

- senzor temperature je neupotrebljiv dok vam je sat na ruci (problem svih ABC satova). Ako zelite precizno ocitavanje temperature, morate skinuti sat sa ruke na nekih 5-10 minuta

- kompas zahteva cestu kalibraciju

- morate da odlucite da li cete barometar koristiti kao barometar ili kao barometarski visinomer posto u kombinovanoj konfiguraciji jednostavno nije siguran da li se vi penjete ili atomsferski pritisak pada pa se cesto oglasava "Storm alarm" kada se na primer vozite liftom na 10-ti sprat :D Ovo vazi za skoro sve ABC satove sa barometarskim visinomerom. GPS modeli su znacajno skuplji i imaju znacajno kraci vek baterije.


Sent from my Texas Instruments Scientific Calculator using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satovi inspirisani Ford Mustangom kreirani od pravih automobila

 

ford mustang sat

 

Između mehanike, zanatske izrade i dizajna, postoji veliki broj ljubitelja automobilizma koji vole sve vezano za ručne satove, posebno kada su kreirani od trkačkih automobila. Ljudi su zapravo ludi za ovim stvarima baš koliko i mi, a svako od nas ko ne voli da nosi ručne satove, gotovo sigurno bi poželeo jednu ovako neobičnu fuziju na svojoj ruci. Predstavljamo vam nešto najbolje iz oba sveta i nešto što do sada nismo imali priliku da vidimo.

 

ford mustang sat

 

Kreirani od strane danskog proizvođača satova ''REC Watches'', ovi modeli inspirisani Mustang automobilima, kreirani su zapravo od njihovih materijala, ali možete mirno spavati, jer je reč samo o jedinicama koje su dostigle pun životni vek, nikako o novim.

 

ford mustang sat

 

''Većina ljudi bi verovatno videla samo gomile metala, duhove bivših Mustang modela, ali mi vidimo nešto potpuno drugačije, samu srž ove linije i priču koju je potrebno ispričati'', izjavio je Migh, koosnivač kompanije REC Watches. ''Ja ne sečem Mustang automobil, ja samo oživljavam model koji ne može više biti popravljen i predstavljam ga dalje kao sat.'' Svako vozilo koje je bilo izvor materijala poseduje brižno očuvanu istoriju i svaki postupak dokumentovan je video zapisima. Jedan retki Raven Black model iz 1966. godine, na primer, otkriven je u Švedskoj i pretvoren u liniju od 250 časovnika. Jedan sat je posebno kreiran za drift šampiona Vona Gitina juniora, upotrebom delova karoserije kreirane od ugljeničnih vlakana sa njegovog Mustang RTR drifting automobila. Svaki sat ove danske kompanije takođe poseduje i klasični dizajn svojih donora, uključujući kazaljke inspirisane instrument tablom modela Mustang i merače za očitavanje preostale energije u bateriji koji podseća na pokazivač količine goriva u rezervoaru. Cene ovih veoma interesantnih satova startuju sa cifrom od 1.495 dolara.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

1500+ dolara za brend satova koji nije postojao pre 3 godine?

Svaka njima cast, ali pretenciozno. Sve je vise tih "na silu" premium brendova na trzistu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o ovom satu jel vredi nesto ?

Omikron 21 rubis bez baterije sa oprugom za navijanje .

Ostao mi sat od dede , i ja jedino sto znam da je star preko 50-60 godina i da jos uvek radi .

 

 

1.jpg

2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sta mislite o ovom satu jel vredi nesto ?
Omikron 21 rubis bez baterije sa oprugom za navijanje .
Ostao mi sat od dede , i ja jedino sto znam da je star preko 50-60 godina i da jos uvek radi .
 
 
1.thumb.jpg.5f29decd9adcff929634eb1dc7a1a42c.jpg
2.thumb.jpg.55abf7dc4c11ad9d6cec40dfa6dbdd4c.jpg
Ukucas na guglu i vidis da su 30-80 usd.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Bingodalton said:

Ukucas na guglu i vidis da su 30-80 usd.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Evo ja nadjoh na gogle 390 usd a ima i dosta jeftinijih .Svejedno koliko god da je necu ga prodavati ali mislio sam jel vredi nesto omikron kao omikron kao marka brend itd .itd. 

Screenshot_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom brend koji vise ne postoji, poput nekih drugih, i ciji satovi vise nemaju neku trzisnu vrednost.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci nesto kao fica ....U svakom slucaju ako je radio 60+ godina mislim da vredi tj da je kvalitetan sat a trzisna vrednost nije bitna ionako nije na prodaju i nece biti jos kad bih mogao nekako da utvrdim iz koje je tacno godine , pa da vidim hoce li doziveti da mu proslavimo jedan vek rada .

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je istina. Radi i dalje i to ke bar neka potvrda kvaliteta. Ako je u dobrom stanju vredi eto kao raritet neki i vise ce starijim generacijama izazivati nostalgiju. :)

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Bingodalton said:

To je istina. Radi i dalje i to ke bar neka potvrda kvaliteta. Ako je u dobrom stanju vredi eto kao raritet neki i vise ce starijim generacijama izazivati nostalgiju. :)

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Pa to za nostalgoju mozda jos koju godinu jer je odavno nadziveo te kod kojih bi mogao da izazove nostalgiju .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/23/2017 at 6:09 PM, Punto mk2 JTD LE said:

Sta mislite o ovom satu jel vredi nesto?

Ostao mi sat od dede...

 

Ako pogledam samo pitanje, odgovor je - ne vredi puno (vrvtn si to očekivao, da vredi jako puno pošto je švajcarac i jako star).

 

A ako pogledam i ovo drugo onda je sat neprocenjiv! Naravno samo tebi...

 

 

 

btw, Ja se pre izvesnog vremena opet ponovio, prvi pravi švajcarac u kolekciji pa iako je samo chronograph a ne chronometer ja sam  :wub:

20171020_090802.jpg

20171013_152550.jpg

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sam se smorio kad mi je moj "gradjanin" stao prosle nedelje, ali srecom samo je bilo potrebno da se malo napuni na dnevnoj svetlosti, posto vestacka nije pomagala. Sad je kao nov.

Isto je ta Eco-Drive varijanta, pa mozda nekom zatreba. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...