Jump to content
FAS Goran
Dante Bg

Ručni časovnici

Recommended Posts

Sta od satova nose vozaci Fiata,Lancie i ostalih auta? :)

 

Tema je otvorena za sve one koji nose satove,vole ih i razumeju se u njih,ali i one koji bi hteli da kupe neki sat pa ocekuju da kolege pomognu sa predlozima....

 

Posto spadam u ove poslednje nemam cime da se pohvalim i okacim sliku,ali se nadam da cu uskoro i ja postati vlasnik nekog kvalitetnog "meraca vremena"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim ovaj
 
cxcv5545.jpg
 
http://www.casio-europe.com/euro/watch/edifice/ef-126d-2avef/
Imam ga nekih godinu dana, i sta znam, radi :D Lep mi je bio na oko a i nije nesto skup tada bio i tako. Generalno me nesto ne interesuju satovi ali volim da vidim dobar sat. Recimo, moj burazer je dobio za 18. rodjendan neki Sector od 1000e ali mi se uopste ne svidja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zenith El Primero vrhunski sat, vrhunski mehanizam.

Jadna od želja.

 

cxcv5546.jpg  cxcv5547.jpg
 
cxcv5548.jpg  cxcv5549.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je u zadnje vreme želja Seiko Cronograph :)
Toliko je nepotrebno nabudžen da mi se baš sviđa. Ima i gps koji samo usklađuje vreme :D

http://www.lelong.com.my/seiko-chronograph-100m-ssb049p2-citytime86-113208207-2013-08-Sale-P.htm

Ima ispod par slika

 

A imam već skoro 5 godina Fossil CH2573

 

http://www.fossil.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=12052&langId=-1&catalogId=25005&partNumber=CH2573P

 

Mogu da ti kažem da sam baš zadovoljan. Kao nov je i pored svakodnevnog korišćenja. Vodootporan je, prva baterija mu je trajala skoro 4 godine i radi fino. Ako želiš takav model ima moju preporuku :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam kupovao ovaj sat , iznenadio sam se koliko su jeftini u danasnje vreme. Pre je bre to bilo bas skupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije .ik naivan :) Odlican je ovaj "skeleton" :thumbup:

Ja bih iskreno uzeo neki automatik,mada nije ni kvarc iskljucen...Ima i njih zaista odlicnih ali nije to taj osecaj. :)

Casio i Seiko imaju odlicnih modela,a tu je i Citizen kad pricamo o japanskim proizvodjacima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najeftiniji quarz je tačniji od najskupljeg mehanizma. Tu nema dileme, samo da vidiš šta hoćeš i gde se uklapaš. Obrati pažnju na vodonepropusnost i deklarisane dubine. Mislim da je do 2 m samo sme da se nakvasi, do 10 m sme da se potopi a do 100 m sme u plitku vodu / kupanje i sl. aktivnosti.
Danas je jedna od najskupljih i najprestižnijih mehaničkih komplilacija kod satnih mehanizama Turbilon (Tourbillon). Mehanizam  koji ima ulogu da neutrališe sile gravitacije na tačnost satnog mehanizma. Satovi sa tim mehanizmom imaju cene po par stotina hiljada evra pa na više.

 

 

   https://www.youtube.com/watch?v=yo3cwEWSVj4

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
cxcv5550.jpg

 

Evo i mojih čukica. Fossil je radna, a Casio paradna verzija ! Volim satove u sportskom fazonu. Fossil je Speedway, blue serija ch 2356, Casio edifice EF 503.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna tema i pratim je naravno i na najboljem mestu za satove http://www.svetsatova.com/forum/forum.php

 

Ono sto bih naglasio je da se ovde povede ista politika osudjivanja nosenja replika satova jer se time nista ne postize osim lazne slike o osobi koja ga nosi. Za bukvalno svaki raspon cena postoji best buy varijanta nema potrebe da se predlazu kopije satova.

 

Ukratko, za jeftinije varijante do 200-300 evra, najbolji izbor su japanci i to Seiko i Casio, to je vec milion puta sazvakano. Treba izbegavati modne marke Police, Fossil, DKNY, Esprit i sl. jer su to samo vrlo lepo upakovani Kinezi koji imaju najjeftinije mehanizme u kucistu. Od jeftinijih Svajcaraca je najbokji izbor Festina. Preko 300 evra se pojavljuju jeftinije svajcarske marke Tissot, Rado, Oris, Longines, Hamilton, Fortis, Doxa. Koga interesuje imate detaljno o svemu sto pisem na gornjem linku.

 

Takodje dilema kvarcni ili automatik je takodje sazvakana na gornjem linku. Ono sto se zove sat je ono sto poseduje mehanizam, znaci ili starinski rucni navijac ili automatik, kvarcni sat je kvarcni sat i nikada nece biti automatik. Mehanizam je kao zivo bice, gleda se sekundara kako se pomera u manjim koracima od sekunde dok kod kvarcnog ide odrecito i tacno sekundu po sekundu. Kupovati sat radi gledanja koliko je tacno sati na njemu je danas suludo, za to imate mobilni telefon u dzepu koji pokazuje tacnije vreme od bilo kog sata. Zapamtite, pored burme, sat je jedino parce nakita koje je dozvoljeno da nose muskarci, osim kao niste metro ili ne daj Boze gej.

 

Pokusao sam ukratko, ali pisacu jos, naravno.

Ja nosim trenutno jedan jedini sat i to sve vreme, jer sam prezadovoljan sa njim, zadovoljava mi sve karakteristike koje sam trazio od sata. U pitanju je legendarni roniralcki sat is Seiko Monster serije:

 

cxcv5551.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima bolja izreka , muškarcu je dozvoljeno da riba staklo samo pod uslovom da ne prelazi 43 mm. Mićo zapamti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je najgori izbor replika sata, telefona i automobila.

 

Ne zbog toga što bih se osećao lažno ili šta već, već jer jednostavno nije to to.

 

Sećam se još davnih replika Nokie N95 sa kamerom od 0.3mpix :D Drugar je nosio jedno vreme i otišao flet kabl posle 3 meseca, na originalima je trajao i po 10 godina. Nije imala gps, bluetooth, mislim da čak nije ni radio imala. I, naravno, nije bila Symbian, ali na prvi pogled "ista". A vrhunac su mi Iphone replike od plastike.

Za satove je ista prića  + što im nedostaje dosta funkcionalnosti. A za automobile da i ne pričamo.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško da će neko od nas imati sat od par hiljada evra. 

Tako da ko voli može da kupi AAA repliku. I glumi Džef Kolbija na plaži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam par komada.

Prvi koji sam kupio je fossil, od prve plate se castio, bateriju do sada cetri puta menjao, prva izdrzala dobrih 4godina, dok sledece dve malo manje.

Od toga 2replike, rade odlicno, tacni su, auitomatici su, da se vidi da je replika vidi se, naravno ko se iole malo razume, ali da vrse poso vrse. Ako ne patis od toga sta ce ko da kaze za repliku uzimaj je :)

A skeletoni su jednom hebeno dobri, jos ako ima nekih rucno graviranih, ihaaaa. Uzmes masinu koja ti se svidja, cifer providan, kuciste po zelji, i sklopis sat za svoj ukus. To bih voleo da imam i nadam se nekad da cu da sklopim takav jedan.

Edited by Buca_Tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Punisher i Ivan su lepo objasnili i nemam sta da dodam.

 

Zadnjih 10ak godina nosim Candino  C4244. Skidam ga samo kada ga perem. Naravno "sat sa dusom" automatic Swiss made sa 25 rubina.

 

WP_20150621_12_49_30_Pro_1.jpg  WP_20150621_12_50_02_Pro_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ukratko, za jeftinije varijante do 200-300 evra, najbolji izbor su japanci i to Seiko i Casio, to je vec milion puta sazvakano. Treba izbegavati modne marke Police, Fossil, DKNY, Esprit i sl. jer su to samo vrlo lepo upakovani Kinezi koji imaju najjeftinije mehanizme u kucistu. Od jeftinijih Svajcaraca je najbokji izbor Festina. Preko 300 evra se pojavljuju jeftinije svajcarske marke Tissot, Rado, Oris, Longines, Hamilton, Fortis, Doxa. Koga interesuje imate detaljno o svemu sto pisem na gornjem linku.

 

Da neko ne pomisli da Seiko i Casio prave samo jeftine satove.Prave oni odlicne masine od par hiljada...

http://www.casio.com/products/Watches/

http://seikousa.com/index.php

Ali u tom cenovnom rangu do 300e nemaju konkurenciju,

 

Ovi navedeni svajcarci idu znatno preko tog cenovnog ranga :( Konkretno sam gledao Tissot~400-500e i Longines~700

Dodao bih tu jos i Certinu,mozda i najbolji izbor:

http://www.certina.com/

Monster spada u best buy satove :thumbup:

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh ovaj Astron baš dobro izgleda, ali 1850$..

 

A i ponoviću da mi je užasno glupo rešenje ubacivati gps prijemnik samo da bi se vreme automatski štelovalo. Ko hoće pametni sat ima Apple Watch za ~700$ koji mnogo više može.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kućište sata mi vrhunski izgleda, ali narukvice su mi nekako suviše kič. Čekaj, jel i naša boja Giugiaro? :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi navedeni svajcarci idu znatno preko tog cenovnog ranga :( Konkretno sam gledao Tissot~400-500e i Longines~700

Dodao bih tu jos i Certinu,mozda i najbolji izbor:

http://www.certina.com/

Monster spada u best buy satove :thumbup:

 

Sto se tice Svajcaraca a i ostalih brendova, treba loviti popuste kao i prilike na ebay-u, ima dosta zanimljivih prilika da se nadju povoljno satovi, cak i dosta ispod cene, ali treba biti obazriv na kopije, uvek gledati ko je prodavac, tj. da li ima reputaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...