Jump to content
FAS Goran
Bumblebee

Fiat Nuova Croma - ne radi prednji podizač stakla (prozora)

Recommended Posts

Spusti ja danas prozor i vise se nije podigao x)
Kada stisnem dugme kao da okrece u prazno i cese o nesto.
Ako neko ima iskustva neka kaze sta je u pitanju, gde kupiti i koliko para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

er01.jpg er02.jpg er03.jpg

er04.jpg er05.jpg er06.jpg

Ovako vozam dok se ne zamene sajle.....je.es fiat i mehanizme i gluposti i elektronike i komplikacija glupavih..

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sajla pukla, kaze moj majstor ima neka firma u NS koja to zameni. Odnese se ceo taj Al blok od vrata sa mehanizmom i oni zamene sve sajle.

Javicu koja je firma u pitanju i koliko para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je pukla plasticna zabica koja daje pravac sajli do kotura.

Kad se podize prozor onda sajla bezi iz lezista i metalni deo sajle struze po staklu, ne bi to ni primetio da nisam imao folije ......ovako mi je napravio rez na foliji 10 do 15 cm, verovatno da nije bilo folije ne bi to na vreme ni primetio.

Onda bi morao zahvat kao i kod tebe.

Ovako sam prosao samo sa zamenom folije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta tek treba da kazu vozaci VW grupacije...

E neka si mu rekao, da vozi bilo koji auto i bilo koju marku iz te grupacije, svakih par meseci bi bio u servisu.

Drugar na golfu IV odustao od popravki na vozacevim vratima i na naplatnim rampama stalno otvara vrata, posto mu se opet cuje da puca nesto pa se boji da ne ostane otvoren kao sto mu se desavalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vala na autu star 6 godina da pukne sajla od podizaca bas i nije prijatno. Dva dana bio otvoren auto a da ga podignemo cela vrata rastavili do najsitnijeg detalja. Sta da sam krenuo sa detetom na planinu i da mi padne prozor u sred planine a ne daj boze jos i kise. Za performanse motora nema spora ali sve ostalo je cist krs. Krs dugmici, krs plastika, zveckanje, tresenje....

Nikad vise fiat u zivotu, taman prvi mesec bez ulaganja u njega i eto crce ovo sto ce me izaci bar 5iljada. Vrvt ce uskoro i kvaka da ode i nesto slicno. Javim koliko je kostala zamena sajli a prozore vise ne otvaram x)

Jos sam kupio odrzavan auto, zamisli da nije bio odrzavan. Nemoguce je da od 2001.ne mogu da naprave dugmice koji se nece oljustiti ili cilindar kvacila koje nece cvrcati ili klapnu vazduha koja ce raditi kako treba a ne da sedim u tri razlicita modela fiata i ni na jednom ne radi klapna a motorici klime da ne pricam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kompletan lim sa svim pa i motorićem, još davne '11., pazario sam za 40€, čini mi se.

Stvarno drugih problema nije bilo a sad imam i rezervnih delova.

Mislim, čemu tolika žuč?!

Pored svega nisam nikada imao utisak da škripuće nešto od plastike i slično.

Valjda što teram na fabričkom vešanju i pneumaticima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, na ovim mojim fiatima '02-'03god nista ne skripi, prozori rade, nista nije lepljivo, svi dugmici su kao novi, doduse na stilu sam skinuo ono lepljivo sa dugmica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni zamenio Pedja na Mirijevu, samo podizace radi, iscimao sam ga na brzinu, uradio za sat vremena, pukla sajla i taj neki tockic oko koga ide sajla, sve za 25-30 EUR, ne secam se tacno, usput mi sredio i nesto sto se na tapacirungu otkacilo. Jest da nije dzabe ali decko je stvarno profi, vidi se kad krene da rastavlja tapacirung, siguran sam da moze zatvorenih ociju da rastavi i sastavi sve. Inace dok sam bio tamo stiglo mu i par podizaca postom, radi i tako, posalju mu postexpressom ceo onaj metalni deo sve sa mehanizmom pa on popravi i vrati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadovoljan sam ja sa mojom cromom, samo ne mogu da se pomirim sa tim da auto koji je nov kostao preko 20.000eura posle sest godina pukne sajla podizaca, oljuste se tipke, puknu sve moguce kvake na svim vratima....jadne stvari koje kostaju po oko 40e za svaku stavku! Sto uopste nije bezazleno i jeftino!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbga,od kako su Kinezi usli u auto industriju sve ode u p.m.  MADE IN P.R.C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bome vozo bih ja c5 da se ima novaca x)

Odneo u preduzece koje se samo bavi time, kad pored sajle sto je pukla, pukla je i plastika koja drzi buzir od sajle.....to naravno mora na strugu da se pravi, custom made! Traje ceo dan tako da je sutra gotovo a kostace naravno skuplje jer se pravi dodatni deo plastike...... Suma sumarum, od kada se desilo do sutra, proslo 6 dana, presao zbog te stvari 30km, dva majstora i bar jedno 50e... Za sta, za glupost. Vise ne otvaram prozore...

Edited by Bumblebee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metaltrgovina Novi Sad bave se masinskom obradom i ovim.

Za svaku preporuku!

Sra ti radise na kraju novu sajlu stavili? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari imam jedno pitanje, od kada sam skidao klemu akumulatora vozacev podizac je krenuo da zajebava.

 

Situacija je sledeca, kada malo pipnem dugme on se automatski spusti do kraja ali kada isto to uradim da bi se podiglo onda to ne radi (Ne znam kako drugacije da objasnim, nadam se da me razumete) vec se pomera dokle god ja drzim dugme. Isto tako kada preko kljuca spustam i podizem prozore taj ne reaguje.. Ima li neko neku ideju? U pitanu je Bravo 1.9mjet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...