Jump to content
FAS Goran
Punto mk2 JTD LE

Lepljenje unutrašnjeg retrovizora

Recommended Posts

E ovo ima samo kod mene , cuo sam za sve i svasta al da se nekom odlepi retrovizor jos nisam .

Odlepio mi se unutrasnji retrovizor . Cime se moze zalepiti ? Cuo sam da nikako nesme super lepkom .

E sad ima nekih retrovizora na vakum ne znam koliko je to dobro resenje i koliko dobro drzi , i kakvi su to uopste retrovizori sa cenom od oko 500 din?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam lepio bas sa tim Loctite lepkom. Eno ga stoji i dalje :)

Samo skines metalnu plocicu koja ti je na retrovizoru, lepo ocistis i zalepis samo nju. Kada se osusi, navuces retrovizor na plocicu i pun gas

 

Super lepkom ne sme jer postoji mogucnost da ti pukne staklo, lepak mora da se pri promeni temperature skuplja i siri zajedno sa staklom.

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam lepio superlepkom x puta i nista mu nije falilo. Jedino sto drzi npr 2meseca pa opet padne. Svrati u Glas servis i neka ti oni zalepe i tu nema greske. Kostace te par stotina din u vr glave i miran si

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog cega bi to radio? Mpzes da skines retrovizor sa onog metalnog dela koji je zalepljen na staklu ako ti bas nesto smeta retrovizor. Taj metalni deo ne znam kako da se skine bez ostecenja, jedino da se zapne nekom spaklom i sl. Jako je to zalepljeno bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ideju da običan retrovizor zamenim senzorskim pa gledam koje su opcije.

Ne vidim da postoji bilo kakva pločica, niti mehanizam koji fiksira retrovizor za pločicu, al će biti da si u pravu.

Evo ga jedan demontiran i vidi se da kontaktna površina nije ravna, već da fali deo koji je verovatno ta pločica

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo na ovoj slici se vidi plocica, samo se svuce retrovizor, na sredini plocice ima udubljenje a na retrovizoru ispupcenje, pa to treba samo prebaciti, posle samo sklizne

 

originalslika_Retrovizor_FIAT_unutrasnji

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovo ima samo kod mene , cuo sam za sve i svasta al da se nekom odlepi retrovizor jos nisam .

Odlepio mi se unutrasnji retrovizor . Cime se moze zalepiti ? Cuo sam da nikako nesme super lepkom .

E sad ima nekih retrovizora na vakum ne znam koliko je to dobro resenje i koliko dobro drzi , i kakvi su to uopste retrovizori sa cenom od oko 500 din?

Odeš u bilo koji Glass servis i zalepiće ti za 100-200 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas u svim autodelovima lepak bas za retrovizora,  Locktite, mala tubica,   nije skupa.  Moj već godinama drži. 

 

Fora je sto se taj lepak mnogo zagreje leti a zimi mnogo smrzne,  pa nije  zgodno da se lepi nečim drugim jer će se u najboljem slučaju ponovo odlepiti,  a verujem da zbog širenja i skupljanja može i staklo da strada. 

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se zapljunem u temu, otpao mi unutrašnji retrovizor...ali je otpao zajedno sa parčetom stakla zalepljenjim za pločicu...prethodni vlasnik je to već lepio pa zamrljao sve... I šta mi je činiti sad a da ne menjam šoferku celu :)

 

IMG_20210401_090058.jpg

IMG_20210401_090041.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro sastružeš, da površina bude ravna ili ako se već može ugurati na "napravljeno ležište odlomka", lepak za šoferke kao što je kolega rekao gore. Jest, malo držiš ali mislim da će rešiti problem jer se tako i u osnovi lepi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde probaću sa lepkom za šoferku default_).gif

Uspeo sam pločicu da izvadim, to će mi olakšati posao.. Čak sam i našao lepak, imam ga od nekud ako je to to..

 

 

17cf0ce5c5d92b39ef0860bb539f4251.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Retrovizor uspešno zalepljen, drži odlično, valjda će da ostane tako :)
Hvala na savetu, ne verujem da bih se setio lepka za šoferku,video sam da postoji lepak za retrovizor ali mislim da drži ovako baš.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...