Jump to content
FAS Goran
gile smederevo

Fiat Punto mk.2 - zamena donjeg nosača motora (tzv. ''reketa'')

Recommended Posts

5 hours ago, Mijailović P. said:

Just ulje u menjacu je ok...da probano je tad i zamenjen je reket jer bio je pri kraju ali se ispostavilo da je los set kvacila bio uzrok tresenja pri kretanju jer kad sam stavio nov reket treslo idalje, i skoro kad sam zamenio set desavaju se te sitne vibracije pri kretanju prvom i rikverc, podrhtava motor u tacki kad kvacilo spaja, mnogo manje nego sa starim setom ali ima ih, pa eto i sinoc kad prvi put "zašlajfovah" motor je gadno zatresao kao da je labav...ako nije los nov set, sta sve moze biti uzrok pored drzaca? 

Edited by Mijailović P.
Ne citirati post iznad. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@strahinja987

Prepravo sam post jer je praksa da se ne ponavlja prethodni odgovor zbog preglednosti.

Što se tiče trešenja na polasku, moje iskustvo je da sam imao problem sa ležajevima na glavnom snopu u menjaču a to se ne vidi.

Iako je zamenjeno kvačilo i sve bilo ublaženo ipak su se osetili sitni potresi.

Usled obrtnog momenta u spajanju korpe i zamajca određeni pritisak trpi menjač a ako su ležajevi dobili luft to se odražava na točkove.

Pregledati sve pomenuto pa i poluosovine.

Ako ne bude poboljšanja predlažem proveru menjača jer može doći do ozbiljnog problema baš kad se najmanje nadaš.

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update...danas sam svratio da proverim reglazu trapa i pogleda mi covek malo okolo i kaze, tebi ovaj donji drzac motora ne valja, mnogo se razmeksao, gle kako se ljulja motor kad ga pomeram odozdo, i zavuce srafciger i pomera drzac a ono bas dosta lufta....a inace drzac je MEYLE, star mozda 2 god, nije vise od 15 000 km presao...koji proizvodjac pravi najbolje drzace za punto, konkretno taj reket...? inace, zamenio sam set kvacila, a idalje mi vibrira pri polasku...tako da eto mozda je povezano...

Edited by strahinja987

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/11/2021 at 9:56 AM, Mijailović P. said:

@strahinja987

Prepravo sam post jer je praksa da se ne ponavlja prethodni odgovor zbog preglednosti.

Što se tiče trešenja na polasku, moje iskustvo je da sam imao problem sa ležajevima na glavnom snopu u menjaču a to se ne vidi.

Iako je zamenjeno kvačilo i sve bilo ublaženo ipak su se osetili sitni potresi.

Usled obrtnog momenta u spajanju korpe i zamajca određeni pritisak trpi menjač a ako su ležajevi dobili luft to se odražava na točkove.

Pregledati sve pomenuto pa i poluosovine.

Ako ne bude poboljšanja predlažem proveru menjača jer može doći do ozbiljnog problema baš kad se najmanje nadaš.

Jel to mislis na trkače u diferencijalu? Tu imam lufta i ja gde poluosovina ulazi u diferencijal...i kad su tockovi dignuti i cimam je gore dole cuje se lupkanje u diferencijalu, e sad dal to moze biti uzrok tresenja pri kretanju ni sam majstor nije siguran...zato po forumima lutamo! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@strahinja987

Hm, kako god tu lufta ne sme biti.

Ni aksijalno ni radijalno ne sme biti lufta u tripdu/flanši a posebno na ulazu u menjač na nutevima gde postoju i semering.

Ako niste sigurni potražite mišljenje iskusnijeg majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Mijailović P. said:

@strahinja987

Hm, kako god tu lufta ne sme biti.

Ni aksijalno ni radijalno ne sme biti lufta u tripdu/flanši a posebno na ulazu u menjač na nutevima gde postoju i semering.

Ako niste sigurni potražite mišljenje iskusnijeg majstora.

Hvala gospodine, dugo me muci taj problem nakon zamene seta i tresenja pri kretanju, jedan majstor krivi ovog sto menjao jer nije obradio zamajac...jedan kaze donji drzac motora mng mekana guma dosta labavo drzi motor iako je nov, a treci tj ovaj sto je menjao set kaze da to sto poluosovine imaju lufta u diferencijaliy je zbog tih trkača i da zato trese tockove pri polasku bez gasa...mene i ovo brujanje kod pustanja kvacila muci jer zabruji kad krecem uz brdo pod jacim gasom dok pustam kvacilo....tako je bilo i pre zamene seta...pa ovde trazim misljenja nadajuci se da je neko imao isti slucaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...