Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav svima ovo je moj fiat 500 1.2 lounge. Kupljen je davne 2012 godine u delti. Jako zanimljiv gradski auto sa lepom opremom. Koliko se sećam doplata za otvaranje panorame je bila još 1000 ili 1500 evra tako da nisam želeo da bacam pare na to jer se inače plašim italijanskog kvaliteta. Lepo se vozi, maksimalna brzina mu je 160 km/h vozio sam ga i jednom na autoputu u pravcu niša kod isključenja za tošin bunar 170 inače na ravnom maksimalna brzina 160 pri koliko se sećam 4500 obrtaja. Ima 5 brzina, nije predviđen za neke velike brzine ali generalno ako su dobre gume jako lepo drži na putu. Problem nastaje kada u krivini naiđete na rupu ili one prelaze na mostu na adi u delu kod hipodroma, ako nije jako velika brzina možete da preživite ako jeste zadnji deo će skočiti kao iz prakće i može do proklizavanja zadnjeg dela usled gubitka kontakta guma sa asfaltom. Dogodilo mi se par puta i jako je neprijatan osećaj. Ima klasičan problem kao i svi italijani sa viljuškama, sreća pa nema kao na alfi gornje i donje nego ima samo jednu (jednu levo, jednu desno). Menjao sam ih već jednom obe sa nekih 10 000 - 15 000km. Inače vodim računa i retko kad sam upadao u neke ogromne rupe ali s vremena na vreme moraš da potrefiš neku.
 
Prešao sam skoro 70 000 km i za sad je sve ok. Prva dva servisa sam radio u ovlašćenom a posle toga sam kupovao delove u AP Sportu. Ulje sam uvek sipao puno sintetičko Selenia K pure energy. Menjač je visoko pozicioniran kao na kombiju što mi je u početku bilo malo smešno ali je poprilično kvalitetno urađen jer još uvek nema nikakvog lufta. Unutra ima i USB port mada ga stvarno nikad nisam koristio. Nervira me što ja mislim na svakom fići pošto sam sedeo u još par komada kada se pojača glasnije muzika na zadnjem desnom tapacirungu gde je zvučnik trese platiku pa zvuči jako loše. Verovatno nisu dobro uradli izolaciju jer kada pritisneš rukom u tu plastiku ne čuje se zveckanje plastike. Pločice i diskovi su isti kao na fiat-u puntu ili ti zastavi 10 tako da to uopšte nije skupo. Ferodo pločice su oko 1500 dinara a diskovi su oko 2000 dinara tako da stvarno nije skupo. Pozadi ima doboše, koji su odlični, sajle još uvek nisam menjao a vozio sam ga i zimi i dizao ručnu na -15. Ni jednom mi se nije desilo da je blokirao neki točak pozadi u toku zime.
 
Kupio sam pre 2 godine michelin alpin a4 sve 4 gume koje su još uvek kao nove jer ih vozim uglavnom samo 3 meseca. Po snegu ne ide ništa posebno jer su mu široke gume. Ja sam se iskreno razočarao jer sam očekivao da ide mnogo bolje po snegu (bolje ide YUGO). Unutra ima panoramu i neku zavesicu koja je skoro providna i ručno se pomera, staklo od panorame je fabrički zatamnjeno ali ipak kada je jako sunce može poprilično toplo da bude u njemu.

Ako vas zanima još nešto tu sam

oglas_1.jpg  oglas_2.jpg

DSC_0947.jpg  oglas_5.jpg  oglas_6.jpg

oglas_4.jpg  DSC_0948.jpg  oglas_3.jpg

oglas_7.jpg  DSC_0927.jpg  DSC_0951.jpg

20140511_151251.jpg  20140511_150935.jpg

kolikomozedarazvije.jpg

Uletela mi G klasa inače sam išao ravno 160...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro dosao kolega,bas bas lep autic... :D
mnogo njih kaze da je ovo zenski auto,ali ja bih ga itekako vozio,ima u Nisu jedan beli Abarth,e to je tek perverzija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam što se tiče da li je ženski ili nije meni nije. Uglavnom viđam stvarno žene da ga voze i često im svirnem kad prođem pored neke ili ablendujem. Navikao sam se na to da mi svi pričaju kako je ženski al zabole me iskreno. Drugo kad sam ga kupio drugari su me zezali kao mogao si za te pare da kupiš BMW peticu sa 100 000 km i tih komentara mi je pun kofer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep i te kako auto,ko stvoren za detaljisanje,mada u toj boji i abarth oprema i nema dalje!

Ovako nesto

 

DSC_0062.jpg

 

Lepo ste se druzili vidim,a bolji da promenis... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican je. Ne bih se ni malo bunio da je moj i uopste me ne bi zanimalo dal je zenski auto ili nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misim ja bi ga uzeo ženi da se šfrćka, al nema se trenutno... jedino da neku banku zavrnem za keš. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakav zenski auto,ja bih vrlo rado posedovao jedan ovakav primerak...volim ja male gradske zujalice,jos kazem ako je abarth,ne moze da prodje a da ga ne pogledas,a i ne cujes (ima perfektan zvuk)... :-)

sto se tice toga da si mogao da uzmes bmw za te pare,mogao si,tj mogao si sto-sta drugo,al novo je novo i tu nema razgovora...bitno je da on tebe lepo sluzi i da si ti zadovoljan kupovinom,bas te briga sta drugi kazu... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ cinquecento dobro dosao na forum :thumbsup:

Prelep auto :thumbup:

 

 

Hvala vam što se tiče da li je ženski ili nije meni nije. Uglavnom viđam stvarno žene da ga voze i često im svirnem kad prođem pored neke ili ablendujem. Navikao sam se na to da mi svi pričaju kako je ženski al zabole me iskreno. Drugo kad sam ga kupio drugari su me zezali kao mogao si za te pare da kupiš BMW peticu sa 100 000 km i tih komentara mi je pun kofer.

:respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep i te kako auto,ko stvoren za detaljisanje,mada u toj boji i abarth oprema i nema dalje!

Ovako nesto

 

DSC_0062.jpg

 

Lepo ste se druzili vidim,a bolji da promenis... :thumbsup:

Mislim da se ovaj prodavao, otišao sam da ga vidim jer je na slikama izgledao savršeno. Kad sam ga video uživo nisam mogao da verujem kolika je drešina, raspadao se ceo auto, pedeset nijansi crvene na njemu, sve je farbano sem krova ja mislim, otvorio haubu vidim fali jedno crevo na motoru pitam njega kaže ma ne treba ti to, čipovan. Tad sam shvatio da je moj 5 puta bolji. Menjao bi mog za abarta uz moju doplatu al da auto nije kanturina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što sam odlučio da pazarim novu djulijetu. Imam jedno pitanje za sve koliko košta komplet pranje spolja i unutra auta i poliranje u garaži 73 ako neko od vas zna?

Sutra produžavam registraciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast za ficka,fantasticno i neodoljivo i jebacki izgleda,da ga pazis i cuvas i uzivas i nemoj da ga prodajes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je odlican, bas je lep, i ne obaziri se na takve komentare zenski ovo ono i te fore... vozili bi ga i oni veruj mi da imaju mu*a tako da samo ti cepaj njega i uzivaj, auto je zaista vanvremenski i mnogo lepsi nego mini :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je odlican, bas je lep, i ne obaziri se na takve komentare zenski ovo ono i te fore... vozili bi ga i oni veruj mi da imaju mu*a tako da samo ti cepaj njega i uzivaj, auto je zaista vanvremenski i mnogo lepsi nego mini :)

Prvi mini kad je izašao davne 2001 ako se ne varam je bio mnogo mnogo kvalitetno urađen. Svaki prekidač svako dugme sve mu je bilo kvalitetno, ovaj novi je đubre plastično i previše je skup. Evo ja sad gledam i upoređujem na primer mog fiću i đulijetu. U đulijeti su plastike na vratima urađene kao da je yugo i gore yugo bar ima tapacirana. Znači lepše je urađeno u fići plastika na vratima koja ima i tapacirung nego na novoj đulijeti. Ne znam dokle ide više ta štednja na materijalima na kraju će početi da prave automobile cele od plastike da nema ništa metalno na njima... E jedan zanimljiv podatak u vezi fiće ima identičnu ali identičnu spoljašnju kvaku kao alfa romeo 147. Samo što je na alfi kvaka od aluminijuma a na fići od plastike. Za sve koji niste znali ni ja nisam mogao da verujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi Mini je izašao 1959 :)

Dobro, ovaj što pravi BMW je iz 2000. :D

Što se tiče plastika, svuda je izgleda tako.

Vozio sam pre par dana najnoviju Suzuki Vitaru.

Odličan auto, bogat opremom a plastike katastrofa. Gore nego kod mene u Stilu. Imaš utisak da je u pitanju igračka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa fora je sto se tice plastike da na instrument tablu stave gore onu mekanu kao a svuda ostalo onu lavorsku najuzasnije, mislim stvarno da ne mogu da iskoriste malo vise i meksih ili boljih materijala to je neverovatno, a ja sam mislio da je tako samo na mom puntu, al eto i novi pa je plastika obilata :)

 

Steta sto si prodao cofija prelep je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo je spor i mali, ja sam visok i kad sam vozio fiću morao sam da povučem sedište skroz do kraja. Što se tiče brzine moraš da ga razvlačiš na većim obrtajima da bi lepo išao zbog toga mi je i trošio 7.5 u gradu sa klimom na max. I meni je malo žao uživao sam dok sam ga vozio, odlično me je služio i svi su se okretali za njim u fazonu jao što je sladak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...