Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
RadeKoncar

Fiat Palio 1.9D - gasi se kad se zagreje (senzor radilice ili bregaste?)

Recommended Posts

Pozdrav svima

 

Novi sam na forumu, uglavnom imam sljedeci problem sa autom.

Naime prije nekoliko dana auto se jednostavno u voznji poceo sam od sebe gasiti, radi se o Fiat Palio 1,9D 63Hp iz 2002 godine. nista tu nebi bilo cudno da nakon gasenja auto nece da upali bez obzira koliko vergla, nakon 15-20 minuta kada se malo ohladi najnormalnije upali...sve dok se ponovo ne zagrija...tad se opet sam od sebe gasi... Danas sam vozio na dijagnostiku. uglavnim stigao pred servis i ugasim auto, kazu nemogu danas da urade servis, sjednem u auto --- vergla---nece da upali.

morao sam na posao pa sam im ostavio auto, zovu me nakon 2 sata kazu dijagnostika ne prikazuje nista osim da neradi jedan grijac. vratim se po auto normalno upalim i do kuce nekih 4-5 km. i auto se pred kucom sam od sebe ugasi. :) i opet verglam i nece da upali. 

 

negdje sam procitao da treba ubaciti u 4 ili 5 brzinu i auto malo gurnuti da "preskoci", ubacim u 5 i gurnem auto 1-1,5 metara sjednem i auto upali.

 

e sad s obzirom da znam da postoje ta famozna 2 senzora, 1-senzor broja okretaja i 2-senzor polozaja bregaste...kolika je vjerovatnoca da je u kvaru senzor br 1 a kolika senzor br 2 i u sustini koliko se razlikuju simptomi kvara jednog i drugog. te gdje se tacno nalazi senzor broja okretaja, kod fiat palio ( motor je identican motoru fiata punto 1.9dcini mi se mkII) vidio sam da je najveca vjerovatnoca da se nalazi iza anlasera.

 

uglavnom auto kada radi najnormalnije ide, vuce, ne trza - sve u najboljem redu.

 

Hvala

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzor bregaste bi trebao da bude ispod poklopca zupcastog kaisa na remenici bregaste,a senzor radilice ti je dole na velikoj remenici radilice,tebe valjda zeza senzor radilice,to sto ti se gasi kad se zagreje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam vec sam nasao senzor radilice, nalazi se odmah ispod anlasera...negdje na netu vidio da se moze ocistiti :) :) :) i kao opet radi--- Kad sam skinuo vidio da nema sta da se ocisti....i samo vratio nazad...uglavnom danas sam put od 8 kiloetara vozio oko 1 sat i 20 minuta posto ima malo brda...ugasio se prije brda i onda cekao da se ohladi 20 minuta i kad sam se popeo na vrh nekih 3 km opet se ugasio e tu sam cekao preko 40 minuta dok opet nije upalio...u ponedjeljak ide na ovlastenu fiat dijagnostiku.- da definitivno utvrdimo da se radi o senzoru radilice ...javili su mi da je senzor radilice oko 60 km( 3700 RSD)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste,ja sam se zeznuo,mislio sam na jtd-on ima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

i poslije zamjene senzora radilice...problem je ostao isti...opet je sve isto...cim se ugrije ugasi se....nakon sto se ohladi normalno upali. tacno znam po kazaljki temperature kad ce se ugasiti.

 

ne znam vise sam sta da radim...osim da ga nekako doguram do ovlastenog fiat servisa ( nekih 15 kilometara)

Edited by RadeKoncar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...