Jump to content
FAS Goran
vanste25

Fiat Nuova Bravo - ogrebotine na plastici u kabini (enterijer)

Recommended Posts

Pozdrav ljudi,

 

Zanima me da li moze da se sanira plastika iznad suvozacevog air bag-a, posto ima malu ogrebotinu, koja mi malo bode oci? Nije velika, al' mi smeta  :) Izgleda kao da je macka noktima izgrebala jedno 10 cm, sa 3-4 plitka udubljenja. U pitanju je obicna plastika, a ne onaj karbonski deo.

 

Guglao sam dosta, al' me stalno baca na sprejeve, paste i slicne stvari za ogrebotine spoljasnjih plastika, krila, itd, dok o unutrasnjim plastikama nema mnogo informacija.

 

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plastika je plastika, bez obzira da li je spoljna ili unutrasnja i metode saniranja ogrebotina su iste. Mislim da bi za pocetak bilo najbolje da to slikas pa da vidimo o cemu se radi te da ti damo najadekvatniji savet.

Jel ogrebotina na tabli ili na nekom delu koji se skida?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogrebotina je na strani suvozaca, jedno 30 cm iznad natpisa BRAVO. Znaci, nije karbonski deo, vec iznad.

Uslikacu veceras pa cu postaviti ovde.

 

 

Hvala !

Edited by vanste25

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ona opšta priča oko prelepljivanja unutrašnjosti sa folijama, farbanju... Dodajem link ka toj temi kao još jednoj opciji kako da se ta ogrebotina ''sakrije'':

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43039-farbanje-prelepljivanje-folijom-plasti%C4%8Dnih-delova-enterijera/

 

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo uslikao sam povrsinu. Ima i prasine malo :D Sigurno je Italijanka vozala macku u autu... Ili tigra nekog :D

 

cxcv5060.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili je dohvatio tigar :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto je ovo tabla. Da je preprskavas fillerom pa bojom bi mogao jedino ako je skines sa auta, sto predpostavljam nije opcija. Ako bi to radio sa tablom u autu bez skidanja, onda bi morao trakom i papirom da maskiras bukvalno ceo auto, sto opet predpostavljam da nije opcija. 

Ja bih u ovom slucaju verovatno probao sa folijom da prelepim celu tablu pa da isecem viskove na mestima gde se tabla spaja sa ostalim maskama, lajsnama i.t.d. Ali ako se odlucis to da radis obavezno radi sa jos bar jednim ili dva druga jer sam neces nikada uspeti na tom mestu da zalepis foliju a da ti lici na nesto.

Mozda ti je najjednostavnija varijanta da ti neko u stampariji napravi neku lepu nalepnicu koja ce se sloziti sa ostalim delovima enterijera, tipa ovim carbon efektom na lajsni ispod, pa tu nalepnicu iseces u neki oblik koji ce se lepo uklopiti na tom delu table sa ostatkom enterijera i samo prelepis preko brazde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova poslednja opcija zvuci dobro. Nadjem nesto u fazonu Bravo logoa :)

Zahvaljujem na pomoci :) 

Ako uspem, slikacu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oteraj i presvuci folijom (nekom debljom). I kod mene je izgrebana ta ista plastika, ali sa vozacke strane, posto ja kulturno volim tu da zavalim svoju pederusu kad udjem u auto:)

 

Tek naknadno procitao dva posta gore i skontao da sam zakasnio sa predlogom :D

Edited by Ivica

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako izgleda ta povrsina kada se presvuce? Mozes li da slikas kad budes u mogucnosti, pa da vidim? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko sliku kako izgleda tabla presvucena folijom ili tkaninom? Majstor kad je bacao alat na tablu ili dijagnostiku ili ko zna sta je radio (a kaze da nije) je ostavio dve linije na tabli bas iznad sata i bas mi bode oci. Ne znam da li postoje neki fileri za platiku? Postoji ona fora sa zagrevanjem al posto je hrapava plastika ne bih to radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je sto necu da farbam ni lepim celu tablu zbog dve ogrebotine. Ako moze da se izvuce nekako ok ako ne nek ostanu iako mi bas setaju po zivcima. Kontaktirao sam neku firmu koja se bavi restauracijom, trebam da odem do njih da vide sta i kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je 'pipljivo' ali koja je verovatnoca da se zagreje i 'ispeglaju' te 2 ogrebotine ? Tipa industrijskim fenom ili slicnim.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...