Jump to content
FAS Goran
Punto mk2 JTD LE

Kupovina robe - garderobe u Novom Pazaru

Recommended Posts

Kolega planira kupovinu dzinsa iz N Pazara na neke vece kolicine .

Ja sam za ovo leto zakasnio ali takodje planiram sledece godine kupovinu majica , trenerki itd .itd.itd takodje na vece kolicine .

Ima li nekog ovde da se slicnim posaom vec bavi , da je kupovao u N.P. , ima li kvalitetne robe , kakav je odnos cene i kvaliteta i uopste sta mislite o trgovini u N.Pazaru  , da - ne .

A ono sto me najvise zanima je sta sa inspekcijom , policijom ako mi u povratku nadju u autu recimo 50-100 majica .

Jel se to tretira kao sverc ili sta .

Moje neko logicno razmisljanje je da imam prava da kupim 50 majica za sebe .E sad ako me uhvate da ih prodajem na crno i neplacam porez to je drugo , ovako kupio sam za sebe i tolko . 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

50 istih za sebe? Nisu ni oni toliko ludi :)

Uglavnom mozda ti je lakse da dogovoris preko telefona pa ti posalju kurirom, to valjda niko ne proverava :)

Imas dosta ponuda na kupujem prodajem, cak su i na komad dosta jeftinije pantalone nego po radnjama i pijacama ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras da odes na pijacu, nedeljom i utorkom valjda bese i to moras da stignes rano ko vampir, jer tako nekako cudno rade :) 5-6ujutru najkasnije. Robe ima svakakve, od one sa felerom do skroz dobre kvalitetne i uvozne. Cene na malo su ti iste kao i ovde, dok na veliko se vec isplati. Prosle godine sam ja par puta isao sa nekim ko to radi pa sam uzimao i za sebe po nesto. Recimo, farmerice koje su na malo po 9e , na veliko su ti 5-6e. Imas i bas dobrih po 20-25e na malo :) Moras da odes i da pricas sa ljudima :)

Sto se tice policije, zeznuti su nasi naravno. Kum je prosli vikend bio sa svastikom da kupi darove za svadbu ( udaje se ) Ironija je sto se ona inace bavi preprodajom garderobe iz Np. Zaustave ih negde prema Rudnici i otvore gepek, a ono pun auto darova. Digli frku odma, to sverc , ovo , ono! Kazu nije bre, pogledaj, sve razlicite stvari, pokloni. Ovi ne veruju, i na kraju izvade burme da vide i puste ih :D

Mnogo bolja solucija za garderobu ti je Kosovo, konkretno Kosovo Polje. Odatle ti je i vecina robe iz NP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontam da nema nigde fiskalnog i da je zato problem...ali, ako bi npr. imao u gepeku 20 majica i 10 pari farmerki, a sve iste veličine i sa fiskalnim računom, ne bi mogao niko ništa da kaže. Stvari su za ličnu upotrebu i fajront.

Ali...ako je 10 majica veličine L, 10 komada XL, 10 XXL, pa malo farmerke 34, malo 36, malo 38...onda ni fiskalni ne bi spasio da nije reč o kupovini za lične potrebe, nego da je namenjeno daljoj prodaji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da i tada ne bi niko ništa smeo da ti kaže jer ako imaš fiskalni platio si porez!

To da li ću ja da preprodajem je moja stvar a njihova da me uhvate na delu odnosno u trenutku činjenja poreskog prekršaja! Ja možda imam fetiš da se oblačim u tri broja manje stvari danas, sutra u one što su mi taman a prekosutra u tri broja veće.

Ili sam rešio da sve dam u dobrotvorne svrhe pa sam kupio raznorazne veličine. Možda sam samo budala koja hoće da napakosti svojoj ženi i njoj u inat kupujem nenormalne količine garderobe jer hoću da joj pokažem kako to izgleda kad to ona radi....ima primera koliko hoćeš a suština je da niko tebe ne može ograničiti koliko će i koje robe pazariti ako za to imaš račun ili otpremnicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, da...ima i to logike.

Onda znači samo račun nekakav da izdaju pazarci, verovatno ne mora ni fiskalni, nego može i onaj koji se popunjava rukom, samo da ima pečat na njemu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Količina je problem ako se prelazi granica. Ako se vozi u Srbiji, mislim da čak ne treba ni račun. Ti si dužan da račun čuvaš koliko ono beše... 500m od prodavnice? 

 

Ono za šta hvataju i prave problem je akcizna roba, cigare, alkoholna pića itd... naravno ako se vozi bez akcizne markice. To je jedino što može da se dokaže da nešto nije plaćeno državi. Za garderobu se državi plaćaju carina i porez na uvozu, odnosno pri prodaji u prodavnici (ili gdegod već) tako da čim se odmakneš od prodavnice nemaš obavezu bilo kakvog dokazivanja. Jedino što mogu da te pitaju gde si kupio, pa da odu u prodavnicu da vide da li je prodavnica izdala odgovarajući fiskalni račun za to, ali time se niko ne bavi jer je teško dokazivo. 

 

Kad ste čuli da je neko priveden zato što je imao 150 istih komada neke garderobe? Za cigare i alkohol da, ali za garderobu, ili bilo koju drugu robu, ne. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ti prenesem iskustvo iz prve ruke. Naime moji roditelji se bave prodajom garderobe vec godinama. U N.P. imas dosta robe i zavisno od dobavljaca ili krojaca(jer se i uvozi i sije u Pazaru) ima i kvalitetne i nekvalitetne robe. Najbolje ti je da za pocetak nadjes nekoga ko se bavi time da ti preporuci dje se radi kvalitetno i dobro da tu uzmes. Moji to uvoze u CG pa uvijek moze da bude problema ali sto se tice kroz Srb mislim da ne bi trebalo da ti iko ista moze praviti problem. Kupuj i jeftiniju robu jer ljudi traze i jedno i drugo...inace ima ljudi u Pazaru koju robu nabavljaju iz Pristine i Panceva tako da se raspitaj i za taj put nabavke.

Za ves,trik majice itd ima u Arilju siju dosta toga...

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...