Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

E ovo sto MSPK predlaze mislim da bi bio dobar kontrast na onom crnilu  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmišljao sam o tome, ali zasad mi se ovako jako sviđa. Na slici je dosta tamnije nego uživo, na fejsu već izgleda svetlije, a još je jako oblačan dan, slikam kad bude malo svetlije.

 

A moram i bolje ofarbat kočnice.

Sve u svemu, meni se sviđa ovako, a za dalje ću da razmislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije loše ovako. Ja te žute linije nikako ne bi stavljao, eventualno čeljusti da se oboje u žuto ili možda crveno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije loše ovako. Ja te žute linije nikako ne bi stavljao, eventualno čeljusti da se oboje u žuto ili možda crveno

 

Pa obojane su, ali se slabo vidi... prvi razlog je što sam ja to prvi put radio, pa nije ispalo nešto dobro, i još sam radio sprejom, drugi put neću. Drugi razlog je što je stvarno bio dan za k**** pa se ne vidi dobro. Goran može da potvrdi da se na fejsu stvarno dosta bolje vidi.

 

Uglavnom, niti se ja sviđam svakoj devojci, niti se svaka devojka sviđa meni... tako da se niti ovaj moj potez ne može svideti svakom članu ovog foruma. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svetlije boje slabo pokrivaju, pa je u tom slucaju bolje da se prvo predje npr belom pa onda drugu boju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratili se sigurno iz svih putešestvija, a Punto ko nov. Privlači pažnju više nego Karleuša, od insekata do ljudske vrste svih uzrasta...

 

Prvo se išlo u Sombor, ja sam u njemu. Autoput do Vrbasa, pa onda za Sombor. Nije ga se štedilo, klima je derala konstantno, potrošnja 9.2 lit/100 km.

 

Punto u Somboru:

 

023.jpg

 

Somborski Ferrari:

 

024.jpg

 

I pozdrav iz Salaša:

 

022.jpg

 

Nakon toga se išlo na servis plina u Makedo Gasu, baš bi mi dobro došla jedna:

 

025.jpg

 

Nakon toga dva dana odmora, pa za Makarsku.

 

Tko će da prepozna ovo mesto:

 

029.jpg

 

A što je tek unutra:

 

028.jpg

 

Nakon odrađenog puta i jednog kruga oko grada:

 

030.jpg031.jpg

032.jpg034.jpg

 

Potrošnja od čepa do čepa, 7.67 lit/100 km.

 

Put kojim smo išli je bio - Požarevac - Sremska Mitrovica autoputom (izašao malo pre nego smo planirali, planiran izlaz na Kuzmin) - Bijeljina - Brčko - Gračanica - Doboj - Zenica - Novi Travnik - Bugojno - Kupres - Tomislavgrad -  Posušje - Imotski - Tunel Sv. Ilija - Makarska.

 

Moj pogled iz stolice:

 

046.jpg

 

Prevoj Dubci:

 

048.jpg049.jpg047.jpg

 

Zalazak sunca:

 

053.jpg

 

Jedna iz izlaska:

 

052.jpg

 

Parkiran u dvorištu:

 

071.jpg

 

Loše ispala slika grada:

 

072.jpg

 

Nakon toga, moji su preuzeli vožnju Punta na 3 dana, a ja sam išao do Hercegovine s Mečkom.

 

Doručak/ručak pored slapova:

 

070.jpg

 

Jedna od najlepših plaža na svetu, Nugal, Makarska (iskreno, meni i nije, ali eto, stalno je na nekim listama):

 

081.jpg

 

To je bilo s izleta na Brač i Hvar.

 

Čari mog života, valuta kao da sam švercer:

 

094.jpg

 

Na povratku, promašili smo put za Gračanicu kad smo došli do Doboja, nego smo išli na Odžake, pa je kilometraža nešto veća.

 

Evo kako izgleda potrošnja kad se vozi magistralnim putevima i na nižim okretajima dok pratim šlepera, iako se kod preticanja vrtilo dosta:

 

091.jpg092.jpg093.jpg090.jpg

 

Tu je potrošnja ispod 7 litara plina.

 

Kako izgleda Punto nakon autoputa, iako je dan pre opran:

 

095.jpg096.jpg

 

I na kraju puta:

 

097.jpg098.jpg099.jpg100.jpg

 

Po mojim merenjima, potrošnja je u povratku bila 7.52 litra/100 km.

 

EDIT: Zadnja slika nije ispala dobro, nebitno, samo je kilometraža 716.1 konačan put Ma - Po.

 

Sinoć se išlo do V. Gradišta tako da je Punto sada na svega 70ak km ispod 9000 otkad je kod mene. Od toga, 100 km su vozili drugi, 70 km stara, stari, brat i brat iz Sombora po 10ak. Na cca 3000 km od malog servisa, potrošio je niti 2 dl ulja, pa ću da ga pustim da dođe do polovice da dolijem 2-3 dl. Mislim da bi sa pola litra prešao maksimum, što mi se zadnji put dogodilo.

 

Pojavila se još jedna greškica, mislim da je plovak u rezervaru, jer mi kazaljka ide od nule do 3/4 koliko sad ima goriva u tanku, pa nekad piše da je kraj i tako... uglavnom, nebitan problem, ali eto, da ne bude da ne postoji.

Edited by rocker87

Share this post


Link to post
Share on other sites

super slike i sjajna reportaza sa puta,a i punto mocno izgleda,sto rekose kolege,obavezno po ivicu felne uradi zutu liniju,tek ce onda da bude picikato dela kur,tako sam i ja bio odradio na mom puntu.Ipotrosnja ti je sasvim korektna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, i nemam volje s time da se bakćam, možda... o tom potom. Meni se zasad sviđa. Nemam sad vremena, a koliko sam love spizdio u zadnje vreme, bolji mi je da se smirim. :laughing:

 

Potrošnjom sam zadovoljan, nas dvojica, nešto prtljage, a da sam ga štedio, nisam. Nekako mi nema smisla da vozim iza nekog na 3500-4000 rpm, pa tu spustim do 6. brzine ako je moguće, a kad treba preteći, može i u 3. Uz brdo pored Kupresa, do 95 km/h čak u 4. nikakvih problema, čak bi ubrzao još da nije bila krivina.

 

Očekivao sam i veću potrošnju čim sam uzimao auto, ovako potrošnja mi je cca 8 lit/100 km plina, što je super. Kad ga vozim na benzin, niti 7 ne potroši. Jedan rezervar sam tako potrošio, čisto da izmerim.

 

Ima tu još toga da se radi, ali zasad sve ok, niti imam vremena, niti volje, jer imam još troškova koje imam u planu, a auto nije uključen, pa ću malo da pričekam oko toga. Inače, koliko god sam ja zadovoljan, ostali su još i više. :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...