Jump to content
FAS Goran
delakroa

Subotica - NS - Avala

Recommended Posts

Iznenada nam iskocio ovaj izlet, pa cemo sutra da iskoristimo, nadam se, lep dan. Potrebno mi je zato par informacija, svaki savet je, naravno, dobrodosao.

 

Idem po moju malu u NS, pa cemo preko Fruske gore (Vrdnik, radi izbegavanja venca) da se na autoput ukljucimo kod Rume.

 

E sad, idemo obilaznicom oko Bga, pa me zanima da li se tamo bez problema ide, da nema radova, preusmeravanja i sl? Do iskljucenja na bulevar JNA, tamo u, cini mi se, Rakovici?

 

Sto se tice puta do samog tornja, kakav je i da li ima dovoljno parking mesta tamo? I da, da li se moze uci u toranj i otici gore na vidikovac?

 

Nisam mnogo pitanja postavio, uooopste :D Ako se jos necega setim, pitacu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam nema radova. 

Kad dođeš na obilaznicu samo vozi njom , pošto prođeš tunel (novi) Straževica  tu pazi imaš malo gušći saobraćaj / dva semafora i tranzit- kamioni. 

Vidikovac i restoran rade . Tj za 400 din dobijaš ulaz u restoran i jedno piće free i sa tom kartom možeš na vidikovac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne plasim se, Dacijas sve gazi :D

Ma tamo na Rakovcu mi je mala, pa nam je blize preko Vrdnika ici.


@ Ivan, na to sam mislio, taj tunel, cuo sam da su tamo neki radovi, prohodan-nije prohodan, pa sam zato pitao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj da bude radni dan i tada je Avala prazna, vikendom je ludnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskoristili smo ovo lepo vreme i obisli Avalu, konacno :)

 

Put je ok, zagrebacki autoput, pa onda obilaznica oko Bga, tu mi se malo zapucala navigacija i pokazala da sam na Ibarskoj :question: a i put sa tri trake me zbunio, pa onda silni tuneli, neki cudni putokazi, tabla za Kraljevo odjednom iskoci negde... uglavnom, kad smo dosli do tunela Strazevica znao sam da smo na dobrom putu :)

 

Posle tunela, kao sto rece kolega Ivan, guzva, policija regulise saobracaj, tu nam se nasao jedan mali cigo na semaforu koji nam je rekao kude da idemo :D

I jos jedna zamerka, uopste nema oznaka za Avalu, dok se ne dodje tamo do skretanja gore... mi smo pratili tablu do motela "hiljadu ruza" i tako se snasli.

 

Sto se potrosnje tice, preracunao sam i nesto oko 12l je izasla, ali na autoputu sam isao oko 140, klima ukljucena 2/3 puta, pa je i razumljiva ta cifra...

Karta kosta, opet kao sto kolega Ivan rece, 400din, moze i za 200 ali onda je bez besplatnog pica u restoranu, pogled, pa mislio sam da se bolje vidi grad, ali bez dvoumljenja mogu reci da pogled oduzima dah, jos kad se preko ograde pogleda prema dole u sumu, uh! :thumbsup:

 

IMG_20150530_162918.jpg  IMG_20150530_164442.jpg

IMG_20150530_171822.jpg  IMG_20150530_173205.jpg  IMG_20150530_173411.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma planirao sam produzeni vikend, da sam ostao juce jos u stanu, pa danas navratio, ali izjalovio mi se plan... drugi put, bice jos prilike, samo da nabavim opet nekog Fiata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...