Jump to content
FAS Goran
nemanjas

Zakon o oružju Republike Srbije

Recommended Posts

pozdrav.

Da li je neko upoznat sa zakonom kakva je procedura za nabavku malokalibarske puske?

neko kaze moras da budes neko vreme clan streljackog kluba neko kaze sad po novom ne treba.

Ja otisao u policiju tamo gde se izdaju uverenja o oruzju i dala ona meni jedan listic gde teba da poplacam neke takse i sta ti ja znam,ja je pitam jel treba da se bude clan nekog streljackog kluba i kakva je procedura za dobijanje te puske ona kaze ne znam nista oko toga :) pa reko koga da pitam? kaze ne znam moras se negde raspitati..

pa eto pitah ovde pa ako ima neko ko je dobro upoznat sta i kako treba neka kaze nesto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tu pusku ti je samo malo lakse dobiti dozvolu nedo za kalafnjikov .

Inace radio sam u radnji koja se bavi prodajom lovacke opreme pa ti zato i kazem . Ne znam kako je sada proslo je skoro 5 godina kako ne radim tamo ali garantovano mnogo tesko .

Bilo je nesto da si clan streljackog kluba , lovackog drustva .Pa onda da imas karabin najmanje tri godine  ( a ako nemas ni njega i za njega cekas otprilike toliko ). 

Nesto tipa polozis za B pa tek posle tri godina imas pravo za C , pa onda opet neko vreme pa D .

Sve u svemu znam 100 % da je bilo dosta uslova tako da vrlo tesko .

Sve i da su po novom nesto ublazili proceduru ( mada sumnjam svaki novi zakon samo poostri i stvori neke dodatne troskove , kao i u saobracaju ) opet ce to ici dosta tesko.

Edited by Punto mk2 JTD LE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cale nije placao jedno vreme pa je stigao dug od nekih 50k :D Odneo je TTetejca u policiju i predao im, medjutim pre neki dan stigne koverta, porez za to, 3.5k din, ne znam ko koga ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tu pusku ti je samo malo lakse dobiti dozvolu nedo za kalafnjikov .

 

da nesto tog tipa sam i ja cuo,razlog je navodno zbog olovnog zrna i sto se ne cuje kad pukne a zavrsi posao samo tako,isto tako je slicno i za revolver jer ostaje caura u njemu ne ispadne na zemlju a takodje i za pistolj koji koriti tu malokalibarsku municiju.

meni je zao zbog te puske jer hoce starac da mi je pokloni a on covek u godinama,i na kraju se puska mora predati kabadahijama :D..

 

 

Cale nije placao jedno vreme pa je stigao dug od nekih 50k :D Odneo je TTetejca u policiju i predao im, medjutim pre neki dan stigne koverta, porez za to, 3.5k din, ne znam ko koga ovde...

to ti stiglo ako si u ovoj godini predao pa dosla porez za ovu god.   ja jos uvek ne placam nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porez se mora plaćati i tu više nema priče. Pitanje je dana kada će se krenuti sa plenidbama i to sve zarad malih suma koje su sa kamatama postale enormne. 

Što se tiče zakona sve imaš na netu i glupo je da slušaš različita tumačenja , pogotovo što po šalterima sede nezainteresovane neznalice. http://www.mup.gov.rs/cms/resursi.nsf/Zakon%20O%20ORUZJU%20I%20MUNICIJI-lat.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli zovi ako ti banu na gajbu, da se branimo zajednickim silama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U martu mesecu stupa na snagu novi zakon o oruziju i municiji koji je u mnogome rigorozniji od sadasnjeg zakona. Po novom zakonu dozvola za lovacko naoruzanje moze se dobiti iskljucivo ako si clan lovackog drustva i ako poseduhes lovnu kartu ( do sada to nisu trazili osim lovne karte). Ukoliko planiras da uzimas malokalibarsku pusku podnosi sada zahtev po starom zakonu inace kasnije ce sve biti mnogo komplikovanije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sada se dvoumim dal da u opste podnosim zahtev,za obicno narusavanje javnog reda i mira a to moze biti i glasna muzika u autu docice da mi oduzmu tu pusku i vise nikad nece da mi je vrate

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzimaju oruzje i za narusavanje reda i mira,evo kolega moj bio u kafani i nije hteo da ide sa pandurima u maricu i plati kaznu 5000din za narusavanje reda i mira i posle 2 godine od toga dosli i oduzeli mu pistolj pre neki dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima to i dobrih strana sto oduzimaju oruzije zbog javnog reda i mira. Evo na primer kada mi se u saobracaju neko na**** majke ja mu se samo osmehnem i pocnem da brojim do 10 :) Vise volim da odcutim nego da mi uzmu mog mezimca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

razumem ja to ali da ti dodjes da oduzmes zbog necega sto se desilo pre dve godine,pa on je mogao masakr da napravi za te dve god dok mu nisu oduzeli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je ovo jedan od slucaja gde je zakasnela reakcija drzave. Da je rigorozno apsolutno jeste. Dovoljno je da neko od tvojih najblizih (otac, brat) imaju sukob sa zakonom a zivite u istojh kuci, ode oruzije. Ja sam za mnogo liberalniji pristup drzave prema ovom pitanju ali na zalost ja ni meni slicni se nista ne pitamo.

 

Veliki sam ljubitelj oruzija i ova tematika mi je jako poznata. Od kako sam nabavio oruzije jako sam se promenio i postao sam neuporedivo mirniji i stalozeniji u nekim situacijama sto do tada nisam bio. U prvo vreme bilo mi je jako tesko kontrolisati svoj buran temperament ali vremenom se naviknes na to. Sada mi ova mirnoca jako prija i tesko me je na ulici iznervirati, Jednostavno sam svestan da mi je cena svakog sukoba prevelika. Mnogo volim svoje oruzije i ne zelim da ostanem bez njega zbog neke budale koja me je isprovocirala. Naravno drzava mi ne zabranjuje da se odbranim ako budem napadnut ali glupe ulicne tuce za mene su proslost..

 

Ko voli oruzije i zeli da ga ima mora mnogo toga da se odrekne pa cak i dela sebe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Naravno drzava mi ne zabranjuje da se odbranim ako budem napadnut ali glupe ulicne tuce za mene su proslost..

 

a i to ako te napadnu moras prvo da cekas da napadac prvi zapuca  pa tek onda da uzvratis a ako se on nekim slucajem tad okrenuo i ti ga roknes u ledja ma gotov si ne oprate ni dunav ni sava.

a i druga stvar ti oruzje moras da drzis zakljucano odvojeno od municije pa sad kad te napadnu ti dok dodjes do pistolja ili neceg drugog pa dok napunis pa dok sta bude tebe ce da pokrije zelena trava zaborava mog (insert iz filma) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se place kad cujem koliko je narod predao pistolja i m70 pusaka,, eee pokloniti nekom pa sta oni nama poklanjaju sve vecu i vecu porez 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 Naravno drzava mi ne zabranjuje da se odbranim ako budem napadnut ali glupe ulicne tuce za mene su proslost..

 

a i to ako te napadnu moras prvo da cekas da napadac prvi zapuca  pa tek onda da uzvratis a ako se on nekim slucajem tad okrenuo i ti ga roknes u ledja ma gotov si ne oprate ni dunav ni sava.

a i druga stvar ti oruzje moras da drzis zakljucano odvojeno od municije pa sad kad te napadnu ti dok dodjes do pistolja ili neceg drugog pa dok napunis pa dok sta bude tebe ce da pokrije zelena trava zaborava mog (insert iz filma) :D

 

Sve je ovo tacno ali volim oruzije i njegovo posedovanje mi je veliko licno zadovoljstvo. Ne osecam se ugrozenim pa mi odbrana doma i nije bila glavni motiv.

Kada sam rekao da mi drzava ne zabranjuje da se odbranim mislio sam na ulicna desavanja. Ukoliko sam napadnut na ulici  apsolutno imam pravo da se srazmerno odbranim a da pri tom ne rizikujem da mi oduzmu oruzije, Sto se tice odbrane doma i porodice vrlo komplikovana prica o samoodbrani i prekoracenju nuzne odbrane..U stvari nije toliko komplikovano koliko je tesko ispostovati sve tacke zakona kada si u afektu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma brate sve je to velika banana.

kad je kod mene jedan lik primetio da mu krade covek meso iz pusnice on uzme i zatvori ga unutra i zovne pandure i posle naeba covek ko je on da lisava slobode lopova,pa ja bi mu i ruke i noge izlomio a ne samo ga lisio slobode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma koliko se nama zakoni ne svidjaju oni su usvojeni i njima su regulisani odnosi u drustvu i pravila ponasanja. Zasto su zakoni takvi kakvi jesu stvar je drustva u kome zivimo a da li ce postovati stvar je pojedinca i njegovog opredeljenja.

 

Novi zakon o oruziji i municiju dosta je rigorozniji po pitanju opravdanosti posedovanja oruzija a sa druge strane ima i nekih dobrih strana. Poenta moje price je da ako neko zeli da poseduje oruzije ( cak i vise komada) i ispunjava sve uslove moze ga dobiti bez prevelikih posetskoca. Naravno obican podnosilac zahteva mora imati besprekornu proslost i dosta novca da bi to sve izgurao. Kada dobije oruzije mora postovati pravila igre koja su jasno definisana. Nema neopravdanog nasilja, nema senlucenja, nema pretnji itd. Moras izuciti zakon i znati sta smes a sta ne, kad smes a kad ne smes upotrebiti oruzije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...