Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

F1: Monako 2015.

Recommended Posts

Hamilton prvi startuje

 

f1%20monako%20hamilton.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, vozač Mercedesa Luis Hamilton startovaće sa prve pozicije u nedeljnoj trci za Veliku Nagradu Monaka. Aktuelni šampion je bio najbrži u kvalifikacijama i nemački tim će peti put u šest trka ove sezone sa pol pozicije početi trku. Na drugom mestu je Hamiltonov klupski kolega Niko Rosberg, dok je treći Sebastijan Fetel iz Ferarija. Protekle dve godine Rosberg je pobedio u Monte Karlu, a Britanac je najbrži bio 2008. U generalnom plasmanu vodi Hamilton sa 111 bodova, prati ga Rosberg sa 91, Fetel je treći sa 80, Kimi Raikonen četvrti sa 52...
Prenos šeste trke šampionata F1 moći ćete da pratite u nedelju od 14 časova na SK1.
 
Kvalifikacije
 
1. Luis Hamilton (Velika Britanija) Mercedes 1:15.098
2. Niko Rozberg (Nemačka) Mercedes 1:15.440
3. Sebastijan Fetel (Nemačka) Ferari 1:15.849
4. Danijel Rikardo (Australija) Red Bul 1:16.041
5. Danil Kvjat (Rusija) Red Bul 1:16.182
6. Kimi Raikonen (Finska) Ferari 1:16.427
7. Serhio Peres (Meksiko) Fors Indija 1:16.808
8. Karlos Sains junior (Španija) Toro Roso 1:16.931
9. Pastor Maldonado (Venecuela) Lotus 1:16.946
10. Maks Ferstapen (Holandija) Toro Roso 1:16.957
 
11. Roman Grožan (Francuska) Lotus 1:17.007*
12. Dženson Baton (Velika Britanija) Meklaren 1:17.093
13. Niko Hilkenberg (Nemačka) Fors Indija 1:17.193
14. Felipe Masa (Brazil) Vilijams 1:17.278
15. Fernando Alonso (Španija) Meklaren 1:26.632
16. Felipe Nasr (Brazil) Zauber 1:18.101
17. Valteri Botas (Finska) Vilijams 1:18.434
18. Markus Erikson (Švedska) Zauber 1:18.513
19. Vil Stivens (Velika Britanija) Menor 1:20.655
20. Roberto Merhi (Španija) Menor 1:20.904
 
* Grožan će biti pomeren za pet mesta na startu zbog promene menjačke kutije
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luis ih sve oduvao,kao i klupskog kolegu,bice zanimljiva trka,ferarrijevci nece moci nista puno da urade,al videcemo sutra na trci u paklenom montekarlu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Angela Merkel, Mercedes, Rosberg- Hamilton.

Jbg ovih dana je potpisao ugovor na 100 mil evrića, mora da sluša.

Lično mislim da će tek sad da im *ebe kevu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema još konferencije za štampu postavljene na F1 sajtu, ali baš me zanima šta je Hamilton rekao...jer ako će ikada da nagazi ekipu, na konferenciji će. Posle toga će samo da bude mirniji.

Sve u svemu, Max najzaslužniji za sve zanimljivo na trci. Da nije bilo njegovih preticanja, kao i incidenta, ništa se ne bi imalo ni videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

verstapen je maestralno obisao dvojicu vozaca u dve krivine,jer je pratio vetela koji je obilazio vozace za ceo krug,al ono sto je verstapen uradio i udario u grozana je neshvatljivo,nemogu da razumem taj potez i unistio je sebi trku

Al ovo sto je mercedes uradio hamiltonu je porazavajuce za aktuelnog sampiona,koji je ove godine jos bolji ,pa oni su pobedu poklonili rozbergu koji nije zaslusio pobedu,a i sam vetel je rekao hamiltonu da je on pravi pobednik.Bice vatreno u ekipi mercedesa ove godine,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj adrenalin kod izuzetno mladih vozača je ono na šta su upozoravali svi stručnjaci. Dati nekom detetu najbrže vozilo na svetu i očekivati trezveno razmišljanje je ludost!

Da se razumemo, i meni su ti klinci simpatični, ali sam svestan koliko su opasni, i po sebe i po ostale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za njega nemam ni jednu kritiku, ne znam sta ljudi stvarno hoce, tu pricaju kako nije zanimljiva formula, sad kad neko rizikuje da bude sto uspesniji to im isto nije po volji, pa sta bi ljudi, da bude zanimljivo a da se kalkulise... To je pravo trkanje, a ne prazna prica preko radia kako ne moze da se pretice... Ona kazna za Alonsa, stvarno sto i on rece, glupost... Mnogo vise cenim vozace koji daju sve od sebe umesto da kalkulisu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očekivan incident, mlados želja ali i srce. Kao da ga je Grožan namerno zatvorio prolaz i usporio. 

Inače jako dosadna trka i nerazumljiv potez da se Hamilton otera na zamenu guma. Možda Bernijeva molba da se ne uništi i ova godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za njega nemam ni jednu kritiku, ne znam sta ljudi stvarno hoce, tu pricaju kako nije zanimljiva formula, sad kad neko rizikuje da bude sto uspesniji to im isto nije po volji, pa sta bi ljudi, da bude zanimljivo a da se kalkulise... To je pravo trkanje, a ne prazna prica preko radia kako ne moze da se pretice... Ona kazna za Alonsa, stvarno sto i on rece, glupost... Mnogo vise cenim vozace koji daju sve od sebe umesto da kalkulisu...

Tu krivinu posle startno-ciljnog pravca, uključenog DRS-a, sa unutrašnje strane Grožana, ne bi ni Supermen letenjem uspeo da savlada! Ovo se dobro završilo ako je moglo da bude. Što se tiče kalkulanata, ne znam ko ih voli, zato i imam simpatije prema "agresivnim" vozačima kao što su Hamilton, Alonso, Vetel, Maldonado i td. Ali to je samo neizbegavanje duela, nije pokušaj samoubistva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja bih voleo da vidim opet usporen snimak, ali meni se cini da je on vec usmerio bolid u tom pravcu i da nije mogao da izbegne sudar kada je Grozan cimnuo u desno pa se vratio levo, tako da sve bi bilo ok da Grozan nije cimnuo volan u desno, mada mozda gresim. Ali i da nije bilo mesta i dalje podrzavam rizikovanje da se progura, smatram da je to srz trkanja. Skidam kapu onima koji preticu tamo gde se ne ocekuje i na nacine koji drugima nisu pali na pamet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izašli su snimci na YT pa pogledaj. Ta krivina se prolazi sa oko 100 kmh, drži se skroz levo, da bi što uže ušao u desnu krivinu, i naravno, što brže prošao.

Mercedes se zvanično, duboko izvinjava Hamiltonu što su mu upropastili trku !

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Max Verstappen kažnjen za 5 mesta niže na sledećoj trci (Montreal). Osim toga,oduzeta su mu i 2 boda sa superlicence !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...