Jump to content
FAS Goran
totti

C4, a nije eksploziv :)

Recommended Posts

E, ako je tako, onda necu traziti da castis, kao ovi ostali sto su se navrzli :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije los ovaj c4, vozio sam se u ovakvom modelu na duze staze i dosta je izgledao utegnut, upakovan, cak iako je imao dosta slabiju opremu i 1.4 benzin 90ks. Ovaj tvoj je taman kako treba, nek je sa srecom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek je sa srećom novi auto i neka te služi bolje nekgo mene ovaj moj do sad :D

 

 

Mnogo mi ti ništa ne znaš. Za skup da si se lepo spremio, pa da održiš jedno predstavljanje kako dolikuje :D

Koji skup? O čemu pričaš?  :D

 

 

 

Mislim na sva stakla iza vozača tj. B stuba. :)

Fabrički je... Sad bacih pogled na mobile.de, takvi su u tim nekim paketima opreme  :thumbsup:

 

 

 

A Bravo vs C4 po pitanju udobnosti, stabilnosti i cena održavanja? :)

Nadam se da će mi mali servis biti jedino održavanje  :)

Evo npr., trenutno je u ovlašćenom neka akcija - zamena ulja, filtera ulja i filtera vazduha za moj motor je 5.490,-   Doduše sipaju 10W-40, ali ni 5W-40 nije skupo ulje. Eto neke orijentacione cene.

U Bravu mi nikako nije odgovaralo kako se sedi i kakav je položaj za volanom, ali to je opet individualna stvar.

Što se tiče stabilnosti, pre Brava sam vozio Focusa koji šije celu klasu po tom pitanju, pa me nije nešto impresionirao. A sad vozim C4 posle 407, pa mi je opet teško da uporedim, kad sam se navikao na ono plivanje  :)

 

 

Cane, izolacija je dobra, ali je i sam motor izuzetno tih. Neravnine upija sasvim dobro, ali ništa bolje nego i većina konkurencije. Korektan je  :thumbsup:

 

 

U taj motor ide 5W-30 ulje i to mora da ispunjava neke PSA standarde (zaboravio sam kako se tačno zovu) a to je kod nas jedino Total 5w30 ecs ineo ili Motul 8100...Bolje ti sam lepo kupi ulje i zameni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totti je keršme, ne može on da menja ulje. Posle bankarke da vide crne ruke, onda mu džaba i Maseratija da kupi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolega  :D Ne zna se ko od nas dvojice ima bolja i duža iskustva sa ovim autom. A da ga ne vidoh kod tebe, skroz bih ga ispustio iz vida   :D

 

Apropo ulja - Meni se svi čude i smeju kad u auto (koji nameravam da ubrzo prodajem) sipam ulja predviđena fabričkom specifikacijom. Da, u većinu novijih automobila sa DPF/FAP idu 5W-30 ulja sa smanjenim sadržajem pepela. Ja i nameravam da mu to sipam, ali da mi zamene u ovlašćenom i zavedu u evidenciju, kad već postoji ceo istorijat održavanja... Čisto zbog kasnije prodaje  :)


Totti je keršme, ne može on da menja ulje. Posle bankarke da vide crne ruke, onda mu džaba i Maseratija da kupi :)

 

Bankarkama treba samo jedan ovakav, ebem li im sunce...  :laughing:

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kantica :D

95ac2ff7e6c0dcbdc2c0c38a72b8e98e.jpg

Edited by zrnkemiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel  ovo druga boja branika? :rofl:


Inače, hvala Totti na poređenju C4 i Brava :)

 

A servis je stvarno džabe. Zapitam se šta ja vozim kada vidim da je Servis za Stila skuplji nego za novije automobile.

 

Ovaj motor ima zupčasti kaiš zar ne?

I ima onaj čuveni PSA plivajući koji "ne postoji" :D

 

Sve u svemu zvuči mi kao jako lepa kupovina ovaj auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ovde da ti cestitam STARIJI kolega.

Vidim kako vreme prolazi da se sve vise okreces Francuzima,a sve u zelji da sto udobnije smestis kosti(valjda Kosta nece da se naljuti mnogo). :D

Izuzetan autic,a motor je vec odavno isproban i dokazano dobar.

Samo uzivaj... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stig'o novi Francuz - C4 1.6 Hdi, 92 ks, '11 godište (fali mu 8 dana da bude '12  :cry: ).

 

 

U vožnji je solidan, a što se mekoće ogibljenja tiče - prosek.

 

Udobnost sedišta odlična, . Sve navodi ka tome da ovaj auto ne umara u vožnji.

Opšti utisak koji odaje enterijer je masivnost. E sad, neki detalji ukazuju da ovo nije Švaba...

 

Kad se meškoljim u sedištu, ono hoće malo da škripi, kao i koža na volanu itd...

 

 

 

Sedi gde si i ne meskolji se...

:harhar::laughing:

Edited by asterix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ovog skraćeng špijuna... :ph34r:

 

@asterix

U ovim godinama, udobnost i lako ulaženje/izlaženje iz kola su mi primarne stvari  :thumbup:  A meškoljim se jer me ne drži mesto  :D

 

 

@Igor

Da, ima zupčasti koji se menja u intervalu 180-240.000 km, u zavisnosti od uslova eksploatacije. Za plivajući ne znam da l' ga ima, oprečne su informacije, proveriću po broju šasije. Ford sa ovim motorom ga ima.

 

 

E da, da ne zaboravim... I ovaj ima onakve brisače na koje se sečem  :ice:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene malo nervira što je visok prag pa kad izlazim moram da pogidnem noge da ne zakačim onu plastiku ispod vrata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi djavolCiCA, sto je radila veza za registraciju - OV(ulacija) :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ćeš da dobiješ par gifova na temi :D

 

A dobro si prošao za registraciju, zamisli da je VO :)

 

Inače, 180-240 000 je baš veliki period za zamenu zupčastog. Pa i da je duplo skuplji nego ovaj kod mene isplati se. Baš fino sve ovo zvuči.

 

Još da napišeš utiske o potrošnji i zainteresovao si me za C4 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Večeras ću izmeriti i napisati za potrošnju na magistrali (idem sad do mojih na plac), a za moju gradsku kad pređem barem 500 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, bio sam po bezaniji sinoc i nisam mogao da se izvucem ako mi verujes. Zapela me tetka da joj berem orahe po naselju a sve zivo obrano. Brao sam 50-ak komada od vodovoda do groblja i nazad!!! :D taman ulazim u kuci i zovu me ovi sa svadbe i odoh. U nedelju Boze zdravlja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...