Jump to content
FAS Goran
totti

C4, a nije eksploziv :)

Recommended Posts

Pazi kad nisam ni obratio pažnju

Nemam pojma, verovatno je fabrički.

Aaaaa, sad vidim. Ti misliš samo na staklo na gepek vratima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa neka je sa srecom totti,stvarno je lep auto,danas sam video jednog ovakvog,prelep,najradije bi poskidao znakove citroena i nalepio znakove Fiata

srecno da ga vozis i puuno kilometara,bas je za uzivanciju :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo mi ti ništa ne znaš. Za skup da si se lepo spremio, pa da održiš jedno predstavljanje kako dolikuje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi kad nisam ni obratio pažnju

Nemam pojma, verovatno je fabrički.

Aaaaa, sad vidim. Ti misliš samo na staklo na gepek vratima?

 

Mislim na sva stakla iza vozača tj. B stuba. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Bravo vs C4 po pitanju udobnosti, stabilnosti i cena održavanja? :)

Mislio sam da si imao priliku malo više da probaš 1.6.

 

Baš mi se sviđa ovaj C4. A i od kad su došli na forum počeo sam da malo obraćam pažnju na njih na ulicama i ima ih baš dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican Citrus nema sta.Da se lepo navozas i nemora bas kao na Ivanovom gifu da mu palic kocnice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore ne obraćaš pažnju zato što je manje upadljiv nego C4 Mk1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja u zadnje vreme poceo da merkam ovaj auto, mozda se cak u skorije vreme isprsim i za ds4. Najvise me zanima kakva je zavrsna obrada, izolacija i tako te sitnice. Jel ima cvrckova u plastici? Kako upija neravnine sa ti 16icama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo mi ti ništa ne znaš. Za skup da si se lepo spremio, pa da održiš jedno predstavljanje kako dolikuje :D

Koji skup? O čemu pričaš?  :D

 

 

 

Mislim na sva stakla iza vozača tj. B stuba. :)

Fabrički je... Sad bacih pogled na mobile.de, takvi su u tim nekim paketima opreme  :thumbsup:

 

 

 

A Bravo vs C4 po pitanju udobnosti, stabilnosti i cena održavanja? :)

Nadam se da će mi mali servis biti jedino održavanje  :)

Evo npr., trenutno je u ovlašćenom neka akcija - zamena ulja, filtera ulja i filtera vazduha za moj motor je 5.490,-   Doduše sipaju 10W-40, ali ni 5W-40 nije skupo ulje. Eto neke orijentacione cene.

U Bravu mi nikako nije odgovaralo kako se sedi i kakav je položaj za volanom, ali to je opet individualna stvar.

Što se tiče stabilnosti, pre Brava sam vozio Focusa koji šije celu klasu po tom pitanju, pa me nije nešto impresionirao. A sad vozim C4 posle 407, pa mi je opet teško da uporedim, kad sam se navikao na ono plivanje  :)

 

 

Cane, izolacija je dobra, ali je i sam motor izuzetno tih. Neravnine upija sasvim dobro, ali ništa bolje nego i većina konkurencije. Korektan je  :thumbsup:

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

A cvrci i zavrsna obrada? Isprepadan sam zbog megana, mehanicki auto fantastican, kocnice, lezanje, motor, sve full, ali kad zatvorim vrata mislim da ce ova sa druge strane da se otvore :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo mi ti ništa ne znaš. Za skup da si se lepo spremio, pa da održiš jedno predstavljanje kako dolikuje :D

Koji skup? O čemu pričaš? :D

Pa zar se nisi prijavio pod rednim brojem 10? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim škriputanja sedišta prilikom meškoljenja (napisao sam u prvom postu),  ništa drugo se ne čuje. A i to škriputanje se ne čuje u vožnji, samo dok stojiš u mestu. To ti je prokletstvo tihog auta  :D


Pa zar se nisi prijavio pod rednim brojem 10? :)

 

Taj pod rednim brojem 10 nek' slobodno čašćava  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ebo ovo... Iskopaj bre test onog Leskovčanina

E da, danas sam se pola sata igrao sa menjanjem zvučne signalizacije rada migavaca. Ima četiri različite mogućnosti i nisam mogao da se odlučim koju da ostavim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo u testu je prethodna verzija cetvorke :question: .

 

Generacijo, cestitam, da u zdravlju vozis Citrusa i da te lepo sluzi. Po meni, odlican izbor u svakom smislu.

Evo sta napisah i u drugoj temi, bas o ovom C4:

 

I meni se ovaj auto svidja, bas zato sto je pomalo neobican. Enterijer u nekoj jacoj opremi mu je vrh, ususkan...

A i zna se sta je Citroen i sta je bio kroz istoriju. Nije bas auto za svakoga.

 

Inace, svi ovi "noviji" dizeli (HDI, MultiJet) od 1.6 do 2.0 sa oko 90 KS su po meni bas lepo spakovani pre svega za kombinaciju grad+magistrala.

 

Jedino sto i meni smeta kod PSA je taj cuveni landaravi menjac. Jbt, ne mogu da ga srede godinama, kao Fiat sedista :) .

Stvarno ne mogu to da shvatim.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Po meni, odlican izbor u svakom smislu.

 

 

Pa ti si i kriv što sam ga kupio, jer:

 

A i zna se sta je Citroen i sta je bio kroz istoriju. Nije bas auto za svakoga.

 

Ceniš da je za mene?   :fun:

Apsolutno, ti si covek sa stilom, prosto ne mogu da verujem da te po forumu ovako kleveCu, a ti to sve tolerises  :D .

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...