Jump to content
FAS Goran
bulat

Fiat Punto mk.2b - zvuk zatvaranja vrata

Recommended Posts

Slusam taj dosadni zvuk od kako sam kupio auto. Vise puta sam skidao tapacirung ne bi li nasao gde je problem ali nista.

Kad god zatvorim vrata na vozacevoj strani kao da ceo auto odzvanja, cuje se neki "tooooing" zvuk. Ne znam vise gde da gledam i sta da menjam.

 

Skidao sam tapacirung i sa suvozacevih vrata i nisam primetio neku vecu razliku u odnosu na vozaceva. Ne znam dal ima kakve veze sto mi se brava sa spoljasnje strane ne vraca lepo (fali opruga sa unutrasnje strane)? Jel imao neko slican problem? Neki savet, nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 ili 5 vrata? Ako je sa 3 vrata to je ok! Meni je zvečao stari Punto Mk1, sad mi zveči Grande Punto. Vrata su predugačka i preteška i jednostavno tako mora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam bas dal mora. Kod drugih puntica se cuje najnormalnije, i to kod onih koji su stariji od mog, tj onaj tup zvuk zatvaranja vrata na kolima. Bio na otpadu da pitam za druga vrata, covek mi kaze da se mozda odvalila sipka koja je zavarena sa unutrasnje strane pa zato vrata dobijaju taj "pleh" efekat. Toliko me izludjuje da sam dosao u iskusenje da zamenim cela vrata (a takve mere nikad ne preduzimam jer sam samsvojmajstor za sve probleme). Ako zatvorim preblago da ne bi slusao to odzvanjanje, onda ih nisam ni zatvorio a ako povucem malo jace onda zvone... :/

 

Punto je sa 3v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da zatvoris vrata u Pezou 307 pa ces videti da je kod Punta taj zvuk zatvaranja mnogo blazi i tisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva gimnastika covece. Cim dodje lepo vreme probacu. Mada ja tipujem na bravu... Mozda se olabavila pa ne "amortizuje" lepo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri graničnik otvaranja vrata, znaš ona dva zgloba prilikom otvaranja-zatvaranja vrata. Kad pukne opruga, daje baš neprijatan metalni zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj granicnik dobro drzi na sva 3 "zgloba". Kad otvaram nema puckanja i poteskoca, ali ako malo jace zatvorim vrata cujem taj pleh eho. Provericu i njega, mada mislim da je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkači ga, pa probaj bez njega. Trebaće ti snage da uguraš polugu u vrata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam ogroman problem sa pucanjem vrata,suvozaceva i onako pucaju ali manje,ali vozaceva kao da pucam iz pistolja ljudi se okrecu kad otvaram vrata :D da li zna neko gde mogu da resim to i kako?inace sam iz Panceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, I kod mene se javlja taj pleh efekat kad se zatvore vrata...ima li ko rjesenje?ne nervira mene to toliko koliko komentari kad izadju iz auta, zalupe vrata I nesto prokomentarisu...ma ne nervira me ustvari vise nista nego eto hahhah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je slomljena opruga na graničniku vrata, ne pomažu nikakvi trikovi. Nije baš jeftin, Mislim oko 2500din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bilo do granicnika nego puklo to sto nosi vrata bukvalno,i majstor skinuo sve i zavario lepo nazad,sad ide kao fabricki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...