Jump to content
FAS Goran
pliver

Fiat Grande Punto - preklapanje prednjih sedišta

Recommended Posts

GP 2006 god. 2/3 vrata.

Pukla sajla pa ne može sedište da se preklopi. Da li ima ikakvih iskustava sa ovim?

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja.

Cim sam kupio auto, imao sam problem sa jednim sedistem, a na drugom je vec bila napukla sajla.

Moras izvaditi sediste i skinuti tu sajlicu. Kod vozacevog, kacenje sajlice je gledajuci od nazad sa desne strane dole. Malo pomeris tapacirung i videces. 
Metalni deo koji se tu umece je u obliku blago ispravljenog slova S, pogledaj na drugo sediste kako izgleda.

Sajla je kratka, ima feder na drugoj strani, videces sve kad okrenes sediste naopacke.

Skini sajlu i odnesi da ti naprave novu, obrati paznju na duzinu i gde je onaj granicnik na kraju, jer taj deo sluzi da se odbravi sediste.

 

Ne znam koliko sam uspeo da ti pomognem. Ali ja sam vadio oba sedista, skidao sajle, uradili su mi nove za par stotina dinara, stim sto su koristili neki drugi delic za taj umetak koji ulazi u sediste, i do dan danas nema problema.

 

Nova sajla je 90 eur komad, ali je nikad nisu porucivali u Stojanovu recimo. Nikad je nisu uvozili za sve ove godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema druge, bolje napraviti nego porucivati istu, a cini se da je slaba.

 

Hvala na pomoci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko resio ovaj problem sa sedistem? Gp 3 vrata na desnom sedistu je pukla ova polugica i ne moze normalno da se preklopi, pitao sam na jednom otpadu kaze covek nece on to da skida sa sedista da bi prodao. E sad glupo mi je da menjam celo sediste zbog te gluposti, probao sam da zalepim kojekakvim lepkovima ali bezuspesno, ne znam da li bi to moglo da se zavari ako se izvadi napolje. I kada bih uspeo da nabavim deo kako se vadi ta polugica napolje tj koliko treba rasturiti sediste da se do nje dodje?

IMG_20240207_163909.jpg

IMG_20240207_163914.jpg

IMG_20240207_163933.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...