Jump to content
FAS Goran
alaala

Lancia Delta III 1.9 Twin Turbo 190cv Palatino + Di Lusso

Recommended Posts

Auto je, mmm, uhh, daj što pre fotografije, utiske... da imamo na šta da :D

Svaki put se oduševim kada vidim ovu deltu, a naročito neku napucanu. Definitivno auto se izdvaja iz mora drugih, a i dobar je, bar ja kao laik mislim da je kvalitetan, a o dizajnu ne treba trošiti reči.

Imaš li u planu neki remap, budženje itd? Ide on ok stok, ali što da ne. Mislim da parking tjuneri :D otpadaju ovde, jer ipak je to twin turbo, sumnjam da su i jednu preturili preko lap topa :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavi nas čovek da balavimo na jednoj slici :D

Daj malo slike, opise, što nas držiš u neizvesnosti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, ja znam samo da će sledeći auto opet da mi bude neki turbo dizel, (osim ako ne kupimo nekog prdavca za grad), i to će biti nešto sa Fiat MJET/JTD motorom ili sa VW TDi motorom. I naravno da će biti remapiran, tu nema dileme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno je Leopold dobio konkurenciju :D

 

Ocekujemo jos slika,enterijer,utisci,ma sveee :D

Sto bre Leopold??????Pa jedino Marko ima predstavljenu Deltu na forumu :question::question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na komentarima i čestitkama:)
Bolje da napišem nešto da ne bi dobio batine:))))
Dakle ovako, Lancia je kod mene par meseci, kao što sam već pomenuo u pitanju je twin turbo verzija sa 190hp. Motor je nemoguć, bukvalno kida:) 400nm dostupnih već od 1500 obrtaja lepe za sedište u bilo kom strpenu prenosa. Za auto koji nije mali i lagan, 1505kg, stvarno je za svaku pohvalu.
Išao sam na putovanje sa njim oko 1500 km i na autoputu se ponaša isto da li vozili 80 ili 180:)
Koliko sam razumeo prva tubina radi do 1500 obrtaja, od 1500 do 3000 rade obe:) a preko 3000 samo druga.
S obzirom na snagu potrošnja jeste veća nego na klasičnim mjtd motorima ali nista preterano, u standardnoj gradskoj vožnji je između 6.5 i 7.5 na otvorenom za litar manje. Naravno da ne mogu mnogo da ga štedim pa za neki minimum ne znam.

 

Po fabričkim podacima max brzina iznosi 222kmh do koje dolazi sa lakoćom. Među ubrzanja su takođe neverovatna, za preticanje skoro nisam vozio nešto bolje:)
Skoro me pretekla Giulietta sa dva izduva, znači verovatno 2.0 mjtd 170hp, vidim ja hoće on...
da ne preterujem ali nije ni prici ovom motoru. Možda je 20 konja razlike malo... ali verujete delovalo je kao da je razlika mnogoooo vise :)
Da se pozabavim opremom, bež kožna sedišta poltrona frau, maximalno očuvana od predhodnog vlasnika, zaista deluju posebno, sa braon trimom po ivicama daju dozu elegancije i luksuza pa bar za klasu više nego što je zaista. paket senzora obuhvata zadnje parking senzore, senzore za kišu i svetlo. Veliki displej navigacije kao i bule&me usb sa bluetooth konekciji sa mogućnošću čitanja pristiglih sms poruka:) navigaciju sa mapama sam koristio van srbije i prilično sam zadovoljan. U srbiji naravno ne vredi ništa, ne znam ni da li postoje mape niti neki upgrade za nas. Ozvučenje nije bose na žalost, ali je solidno. Panoramski krov i elektro sklapajući retrovizori kao šlag na tortu.

 

Naravno još dosta podrazumevane opreme, i ono što me najviše oduševljava kod delte jeste zadnja klupa na šinama koje može da pomera kako bi se napravilo više mesta za noge ili za gepek i mogućnost nagiba zadnjeg naslona tako da se bukvalno zavalite u zadnje sedište;)
Osamnestica felne, po meni najlepši tocak za deltu, savršeno se uklapa, za zimu ću se tek spremiti sa nečim.
Veoma sam zadovoljan autom, iako mi nije prvi italijan, prva je lancia i zaista je nešto posebno u odnosu na ostatak iz game.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kol'ko ovde ima ljubomornih na Leopoldov stil i šarm i koji je čak i posle 11 godina od pojave i dalje reper za lepotu i kvalitet...  :harhar:  :laughing:

 

Delta (a i Lancia uopšte) odskače kvalitetom završne obrade i upotrebljenim materijalima od ostale italijanske sabraće. Marko se pre neki dan uverio u to prilikom poređenja sa Giuliettom  :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bog te vid'o napucane mašine, svaka čast, odlična !!!

 

P.S.

A ta Guileta što te oflekala, sa dva izduva, ako je neki čip u pitanju, teško ćeš joj prismrditi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće slika, samo vreme da se poboljša,
Evo jedne enterijera, jedina koju sam našao

 

cxcv2219.jpg
 

još dok je bila na placu:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas, uvoz iz francuske, mogu reći sa je očuvana prilično, zaista malo ulaganja da bi se vratila u idealno stanje. rađen je mali servis od kad je kod mene, svi filteri su bili originalni, odavno to nisam video na nekom autu, ali bar znam da je servis rađen kod ovlašćenog servisera.

Čak je i akumulator originalni:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelepa je Delta. :-)

Cestitke na pravom izboru i kupovini.

Ja kad sam uzimao Deltu gledao sam i Giuliettu, i malo sam se razocarao kvalitetom materijala u kabini kao sto je i totti napisao.


Čak je i akumulator originalni:)

Ovo ti nije plus ako si tako racunao.

Koliko sam video na nekim Deltama je zamenjen org akumulator vec posle 3 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaoj koji motor je u pitanju! Jel ovo prvi twin turbo na forumu?

Kad se prolepša vreme, udri slike enterijera :)

Srećno bilo, 190ks mora da kida i tera na glupiranje po putu :)  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...