Jump to content
FAS Goran
alaala

Lancia Delta III 1.9 Twin Turbo 190cv Palatino + Di Lusso

Recommended Posts

Jaoj koji motor je u pitanju! Jel ovo prvi twin turbo na forumu?

 

Mislim da nije prvi twin turbo. :-)

Znam da se neko javljao sa tom Deltom, ali nisam siguran da li je predstavljao auto.

Evo ga.

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/63919-lancia-nuova-delta-19-twinturbo/?hl=%2Btwin+%2Bturbo#entry1024246

Izvinjavam se Aleksi na spamovanju teme.

Edited by Skile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svka cast za izbor, odlicna masina :thumbsup: .

 

Kol'ko ovde ima ljubomornih na Leopoldov stil i šarm i koji je čak i posle 11 godina od pojave i dalje reper za lepotu i kvalitet...  :harhar:  :laughing:

Hahaha, e stvarno si kralj :respect: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skile hvala, nisam video tu temu i evo sam sam je prelistao. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelep auto :unworthy:

 

Koje godiste je?

I posto kazes da je bolje od svega sto si vozio bas me zanima s cim si poredio pa dosao do takvog zakljucka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto posebno na Delti je svakako enterijer
 
cxcv2224.jpg
 
cxcv2225.jpg  cxcv2226.jpg
 
cxcv2227.jpg  cxcv2228.jpg
 
cxcv2229.jpg  cxcv2230.jpg
 

Prelep auto :unworthy:
 
Koje godiste je?
I posto kazes da je bolje od svega sto si vozio bas me zanima s cim si poredio pa dosao do takvog zakljucka?

 
Hvala,
 
Godiste je 2010, a sto je tice poredjenja, vredno pomena je Fiat Stilo JTD, Audi A4 TDi, Alfa Romeo GTV, s tim sto sam za ovaj poslednji emotivno vezan pa mozda ne bi trebalo ni da ga svrstavam u gupu  :laughing:
naravno svi su bili stariji od ovoga ali iste kubikaze.  :scooter:  
Imao sam i kratkog isktustva sa Alfa 159 2.0 mjtd 170hp, koja je nikako za potcenjivati ali Lancia je nesto drugo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delta je kompletan auto.

To je prvo sto pomislim kad je vidim.

 

Ima vanvremenski i unikatan dizajn.Dovoljno je prostrana da moze biti pravi porodicni auto.Ima dozu luksuza a sa ovakvim agregatom i dozu sportskog duha.I elegancija i sportski duh u jednom :)

 

Originalna i razlicita od svega sto vidjamo.

Mislim da jedino Citroën DS5 sledi taj koncept.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svka cast za izbor, odlicna masina :thumbsup: .

 

Kol'ko ovde ima ljubomornih na Leopoldov stil i šarm i koji je čak i posle 11 godina od pojave i dalje reper za lepotu i kvalitet...  :harhar:  :laughing:

Hahaha, e stvarno si kralj :respect: .

 

Ivane,

 

Nije Totti Kralj, Totti je Princ - ta titula mu stoji iznad avatara.

 

 

Inace koliko se meni svidja ova Delta, pa to nije normalno, sto Dante rece, kompletan auto, ima sve sto je normalnom coveku potrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas dobra delta, taj motor me odusevljava, steta sto se pojavio pred kraj proizvodnje 1.9 agregata.. a sto se tice odrzavanja, jel su puno drugaciji i skuplji delovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro mi u firmu došao jedan stariji lik, vidim vozi deltu, i pitam ga za utiske, jer znam da je pun ko brod i stalno sam ga viđao da vozi nemce A6, BMW3 itd i kaže čovek da od kad je uzeo ovu Lanciu nikad se lepše nije navozao, a putuje stalno u inostranstvo itd. A jedva se odlučio da je uzme zbog predrasuda o italijanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bre Alekso :D Perfektna je!!!

Koliko se krecu sa ovim agregatom?

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas dobra delta, taj motor me odusevljava, steta sto se pojavio pred kraj proizvodnje 1.9 agregata.. a sto se tice odrzavanja, jel su puno drugaciji i skuplji delovi?

Održavanje nije preterano skuplje, recimo komplet za mali servia (svi filteri i ulje) 13000din.

kocioni sistem je u planu da se osveži, to je možda malo jače, ATE par prednjih diskova 20.000 (305mm )zadnji 9.000, takođe ATE pločice prednje 8.000, zadnje keramičke isto toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mali update i promena look na ovo Deltoni, masksa zamenjena sa crnom sa S Momo Design modela, malo da se rezlikujemo a i da dobijemo na sportskom izgledu. Projekat je idalje u toku, sledeca faza bojenje unutrasnjosti farova u crno.... valjda ce ispasti dobro....:))))))

 

281dj5g.jpg

 

2d6wpis.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si nasao ovu masku? 

Mislim da bi lepse bilo da maska i farovi budu u nekoj Gun metal sivoj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maska porucena iz Italije... oficijalna sa S Momo Design modela.... a to i jeste plan da farovi budu u tako nekoj tamno sivoj... opet kao na S Momo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...