Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

Arapi žive na arapskom poluostrvu ,rekoh,u Egiptu žive egipćani,a nomadi u Severnoj Africi su Berberi i Tuarezi i svi su muslimani osim Kopta koji su pravoalavni hrišćani

Ogromnu averziju sam imao prema Turskoj i Turcima zena me stalno molila da idemo i ja odlucno nisam hteo do godine korone kada nigde drugde nismo mogli da idemo. Nadjosmo aprtman (kucu sa bazenom) preko Airbnb sedosmo u kola i pravac Izmir. Sve moje predrasude su veoma brzo nestale i to postade jedno od najlepsih letovanja. Sledece prolece opet sedoh u kola i posetih Istanbul i ostadoh fasciniran i Turskom i Turcima

Vinjete za Bugarsku i na OMV benzinskim stanicama u Srbiji

OMV.jpg

Svi koji planiraju put kroz ili u Bugarsku, mogu da obave kupovinu vinjeta za Bugarsku na 9 OMV benzinskih stanica u Srbiji.

BG Vinjete su dostupne na OMV Srbija benzinskim stanicama: Martinci 1, Bačka Topola 1, Beška 1, Lapovo Jug, Doljevac, Zaječar, Boljevac, Aleksinac i Gradina. Dostupne su dnevne, sedmične, mesečne, tromesečne, godišnje i vikend vinjete kategorije K3, za vozila maksimalne mase ne veće od 3.5 tone. Pored vinjeta za Bugarsku, na OMV benzinskim stanicama širom Srbije dostupne su brojne usluge kao što su TAG uređaji i dopune (na odabranim stanicama), menjačnica, usluga prodaje karata za događaje, preuzimanje i isporuka pošiljki, poklon kartice i članske kartice AMSS...

PR saopštenje

I za Bugarsku i za Madjarsku vinjete uzimam iskljucivo elektronski, preko njihovih oficijelnih sajtova.

Svakako najlakse i najbrze, a mislim i najjeftinije.

Za Bugarsku, vinjeta je je preko https://web.bgtoll.bg/ trenutno 13 Lev nedeljna i 27 Lev mesecna (oko 6.5 i 14 EUR).

A za Madjarsku sam zimus platio malo jace od 9 EUR za 10 dana, evo i linka ispod:

On 11/22/2022 at 7:15 PM, Ivan said:

Mozda nekome bude koristilo, samo da ostavim link za online kupovinu vinjete za Madjarsku.

Za 10 dana boravka, na vecini linkova je oko 14-15 EUR, a ovde sam kupio za 9.4 EUR (3820 HUF):

https://ematrica.nemzetiutdij.hu/en/vignette-purchase/vehicle-data-vignette-selection

Screenshot_20221110_204607_com.microsoft.office.officehubrow.thumb.jpg.c84e084594294a09c2ff0c2c16645c45.jpg Screenshot_20221110_204445_com.microsoft.office.officehubrow.thumb.jpg.a9785b25cf09d3045f46f4a59b56ac5a.jpg

Edited by Ivan

Ne sumnjam ja da bih promemnio misljenje o turcima ka bih otisao tamo ali me prosto ne vuce da odem a onda se plasim da mi se ne svidi pa da moram svake godine da idem  :D

Da li je neko vozio do Astakosa?

Zanima me kakav je deo puta kada se sidje sa auto-puta Janjina-Patra, odnosno koju od dve-tri varijante izabrati.

Ok je put nema rupa samo se spremi na prolaz kroz manja mesta, zapitas se da li si na pravom putu i gde ides. Znakova skoro da i nema. Navigacija pomaze. Trajekt vozi tri sata do Kefalonije. Ako ides bez nocenja mozes da odmoris. Prednost po meni je put od Samija do Argostolija koji je laksi od puta iz Fiskarda.
Trajekt iz Vasilikija ide sat i po i ima vise polazaka u toku dana.
Iz Kilinija nisam isao po meni nema smisla voznja do Kilinija.

znakovi su generalno problem u GR na magistralnim i lokalnim putvima, uzasna obelezavanja em mali znakovi em bez veze postavljeni, cesto i samo na grckom, vecina i zaklonjena itd. neretko je znak posle skretanja tj ne ispred raskrsnice nego posle

Edited by OMP

Što se tiče znakova u Grčkoj, sve je tačno. Ali, svaka zemlja svoja pravila ima...i u Madjarskoj su znakovi za prvenstvo prolaza iza raskrsnice....

U Grčkoj mi je uvek zanimljivo da gledam naše vozače kako greše u kružnom toku...npr u Pefkohoriju.Nema trougla na ulasku u kružni tok i pravila prvenstva su obrnuta nego kod nas...I onda Grk hoće da udje u kružni tok a naš baja koji je već unutra legne na sirenu - u fazonu: Gde ćeš bre!!!

On 7/31/2023 at 10:46 PM, danko said:

Što se tiče znakova u Grčkoj, sve je tačno. Ali, svaka zemlja svoja pravila ima...i u Madjarskoj su znakovi za prvenstvo prolaza iza raskrsnice....

U Grčkoj mi je uvek zanimljivo da gledam naše vozače kako greše u kružnom toku...npr u Pefkohoriju.Nema trougla na ulasku u kružni tok i pravila prvenstva su obrnuta nego kod nas...I onda Grk hoće da udje u kružni tok a naš baja koji je već unutra legne na sirenu - u fazonu: Gde ćeš bre!!!

meni je to za kruzni tok bas bez veze pravilo, ne znam kako je inace po svetu ali ovo kao kod nas mi je skroz logicno da tako treba biti, sta imam ja da pustam nekog ko hoce da se ukljuci pa ne pustam nikog ni kad se iz sporedne ulice ukljucuje zasto bi u kruznom, ali ok svaka zemlja ima svoja pravila ali mnogi to za kruzni ne znaju pa zato legnu na sirenu i sl.

Svuda je pravilo isto: ako je na ulazu trougao onda vazi trougao, a ako ga nema vazi pravilo desne strane.... Samo sto su ljudi navikli (kod nas) da uvek ima trougao, pa kada ga nema i ne primete...

Ja za vikend prošao opet, po 6 put ove sezone, alternativni AP kroz MK. Koliko je bila oooozbiljna gužva na našem AP i delom oko Soluna kroz GR, toliko je kroz MK preko Doirana, Strumice, Štipa pa na Prohor Pčinjski bila pesma. Potpuno ne opterećen put, naš tag lepo radi na MK naplatnim rampama, granica jedva 5 auta dok je na Preševu bilo 6 nepreglednih kolona...

A kroz celu GR sam se smejao našim vozačima koji su očigledno progutali sve one patka vesti o nenormalnim kaznama u GR pa sam ih namerno obilazio na duploj beloj sa duplo razlike u brzini. Samo da im dosolim frku     :P

37 minutes ago, PremieRacing said:

progutali sve one patka vesti o nenormalnim kaznama u GR

A paljenje automobila i krađe? :whistle:

10 minutes ago, Milutinac said:

Meni u povratku na tom njihovom autopatu otpao onaj LED-dinamicni migavac...

Ne, ne, nije na TOM. Nego ti nisi čitao prethodne strane...     :P

On 7/6/2022 at 8:12 AM, PremieRacing said:

Nije moje da pametujem, tolike "patrole" i partole, i putopisi i "putopisi" ali mogu da predložim vrhunsku opciju za prolazak kroz MK...

IMG_20220706_081103.jpg

Put koji od Skopja vodi preko Sveti Nikole - Štip - Strumica - Dojran.

12 minutes ago, PremieRacing said:

Ne, ne, nije na TOM. Nego ti nisi čitao prethodne strane...     :P

DA da da, znao sam da ti pricas o drugoj ruti...

Ja sam se uopsteno nadovezao bas na temu "autopata" njihovog redovnog...

Ali to ti nije prošlo zbog one druge etničke polovine "makedonaca" kojih ima 3/4... Da si predložio recimo "oranje skender bega" pa da te poslušaju   :lol:

Edited by PremieRacing