Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

Sinoć se vratio sa Tasosa, išao sam i vraćao se preko Bugarske, preko Banskog pa na prelaz Ilinden-Eksohi, dalje na Dramu i Kavalu(Tamo Keramoti-Limenas, nazad Prinos-Kavala), mogu Vam reći da celim putem tamo i nazad nisam imao jednu značajniju rupu na putu, put je fantastičan, priroda prelepa, potrošnja zadovoljavajuća(5.8 l). Put nazad je trajao oko 12h, ali sa ručkom u Banskom i plus nekoliko pauzica ukupno oko 1-1.5h. svakom bi preporučio ovu rutu, jer mene autoput smara i  ne drži mi koncentraciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo se vratih iz Polihrona, sutra cu napisati u novoj temi ukratko dozivljaje.

Puu, ni jednog Sirijca nisam zatekao na BMXu a isao i vrcao se preko Djevdjelije x)

Edited by Bumblebee

Share this post


Link to post
Share on other sites

planiram ove godine u Pargu (Grcka), ali sam mislio da odem na slepo, pa da tamo nadjem smestaj, ali me zanima kakva je situacija tamo sto se toga tice, posto ce mi to biti prvi put da idem u Grcku? Ima li ko iskustva sa trazenjem smestaja u Grckoj na slepo?

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi ti to u sezoni nikako preporucio. Nadji na bukingu smestaje koji ti odgovaraju, pa ih licno kontaktiraj putem mejla, mozes i da se cenkas opusteno.

Ja idem u septembru pa opet nisam smeo da rizikujem, nego sam rezervisao na ovaj nacin, i samo uplatio avans.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ce biti, ove godine ce se manje ici za tursku pa ce samim tim da grcka bude puna kao oko.

Mada svakako ja se nikad ne bi usudio da odem tako na bum...

Drugo je crna gora...u nju se ne bi usudio da odem nikako

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra uveče krećem dole. Doduše, malo je mesto u pitanju, pa ne znam koliko će biti relevantno za ovu priču iznad. Turska je za ovu godinu 

zrela za izbegavanje, kao i sever Afrike, pa je veoma verovatno da će Grčka biti dobro popunjena. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio prosle godine u Grcku i prvi put smo isli na slepo,zadnjih 7-8 god uvek preko agencije,posto nismo nista nasli agencijski ili je bilo nenormalno skupo odlucili smo da sami trazimo smestaj,zaputili se u Nea Flogitu,to je bilo kraj jula,trazili po mestu u 20tak apartmana i nista,ili nam ne odgovara smestaj ili nema mesta,na kraju odemo do brze hrane ili ti gde prodaju giros,covek nam da broj od zene sto drzi kafic na plazi,ujedno izdaje apartmane i nadjemo smestaaj sa 2 spavace sobe,velika dnevna sa trpezarijom i kuhinjom i klimom za 450e za 10 dana,takav smestaj bi kostao preko agencije oko 700e...Moj savet,prvo u kafice na plazi traziti ko izdaje,olaksace vam puno vremena!Ako neko ide u Nea Flogitu,potrazite kafic La Plage,on je od fudbalskog igralista levo,zadnji ili prvi kafic zavisi sa koje strane se gleda,ima deciju igraonicu na otvorenom,gazdarica Maria,rekla mi je da je van sezone jun-septembar oko 300e,u sezoni 500 za 10 dana,ja se malo cenjkao pa oborio 50e!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 19.6.2016. at 8:06 PM, Kuvalja said:

Ne bi ti to u sezoni nikako preporucio. Nadji na bukingu smestaje koji ti odgovaraju, pa ih licno kontaktiraj putem mejla, mozes i da se cenkas opusteno.

Ja idem u septembru pa opet nisam smeo da rizikujem, nego sam rezervisao na ovaj nacin, i samo uplatio avans.

 

Ja ovako radim zadnje 4 godine,ili booking ili grčka info,samo šalji upite i nema greške :thumbup:!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo prosle godine isli u septembru na slepo i nikada vise. Grci koji izdaju apartmane ne zive u njima vec imate br telefona pa zovite. U romingu se nisam usudjivao na to. Posle smo krenuli po kaficima i restoranima i nalazili na svasta-citaj ostatke smestaja koje niko sa razlogom nije hteo. Posle celog dana lutanja nadjosmo sobu za 500e, realno ne vredi ni 300 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i ja isto mislim. Agencije uzimaju najbolje smeštaje i ovo što ostane nije nešto za šta se tuku. Naravno ima i tih koji ne rade sa agencijama već samo nude smeštaj preko preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srpske agencije definitivno ne uzimaju najbolje, samo uzimaju procenat od svega☺ 7 godina letujemo na direktne kontakte sa Grcima, poslednjih 4-5 preko grckainfo.com....pola smestaja koji su tamo dostupni za direktan kontakt izadju, nakon malo pregovora za 15-30% jeftinije nego sto nudi agencija. Konkretno, mi letujemo 12 noci za cenu 10 noci preko nasih agencija. I nikada do sada nismo bili prevareni ili nezadovoljni. Mnogi cak ne traze ni avans. Po meni je ovo najbolji nacin. Neki kontaktirani uopste i ne odgovore ali 9/10 to uradi u roku od 24 casa od slanja maila. Za svaku preporuku

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SikterBre - Citam tvoje pitanje i htedoh da ti odgovorim ovo...

 

On 19.6.2016. at 8:06 PM, Kuvalja said:

Ne bi ti to u sezoni nikako preporucio. Nadji na bukingu smestaje koji ti odgovaraju, pa ih licno kontaktiraj putem mejla, mozes i da se cenkas opusteno.

 

 

:)

 

Lepa je parga, a tek taj put sa nekih ~35 tunela kada se od soluna krene zapadno, najlepsi put po kom sam mozda ikad vozio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga vozio i motorom i autom. Milina prava. Mozes peglati preko 200. Za svaki radar imas obavestenje pre toga :) radari su stacionarni i premestaju ih. Nekad bude znak, a radara nema, ali ko ce rizikovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorom? Svaka cast...mora da si ga Soluna napunio skroz :) koliko se secam nekih ~150 km na tom putu uopste nema pumpa, nema ni odmaraliste, toalet ili bilo sta...

 

A2 Egnatia Odos, tako se naziva

 

48784563.jpgpegasus_LARGE_t_85761_14147876.JPG

 

Greota voziti 100, a opet greota i proci ga brzo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorom je cudna prica :) Sestra mi zivi u mestu Veria, to je pocetak tok puta kad ides od Soluna, i pocnes da se penjes u planine, imas tu pumpu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš me sad plaše svi sa tom pričom da je sve već popunjeno i td.. Nisam nikada planirao u dan odlazak na more, uvek je ono max nedelju dana pred odlazak dogovor, idemo tada i to je to.. Obzirom da sam planirao posle polovin avgusta, možda je i pametnije da sačekam tamo 25. jer vidim da cene drastično padaju tada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sikiraj se.. :)

Ja idem na slepo vec 3 god. i bez problema.

I uvek sredinom avgusta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad gledam booking, ispod 60.000 din nema ništa u tom periodu u Pargi, tek posle 1. septembra cene kreću da padaju.. Gledam i Lefkadu, ono još skuplje :rolleyes: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Parge gledaj mesto pored, Valtos, ionako ces tu ici na plazu najverovatnije. Parga je gradic, a ovde je plaza veca i lepsa. Deli ih samo jedno uzvisenje sa tvrdjavom...koje bas ume da zamori. :)

Bio sam tamo prosle god, 30-35 eur apartman za troje, parking za kola, klima. Setnje 5 min do plaze, kolima 30s, ravno je.

Imas dosta plaza koje tu mozes posetiti, juzno i severno, Lichnos, Sarikiniko, Bela Vraka,...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 19.6.2016. at 7:42 PM, SikterBre said:

planiram ove godine u Pargu (Grcka), ali sam mislio da odem na slepo, pa da tamo nadjem smestaj, ali me zanima kakva je situacija tamo sto se toga tice, posto ce mi to biti prvi put da idem u Grcku? Ima li ko iskustva sa trazenjem smestaja u Grckoj na slepo?

 

Sto se tice putovanja na slepo, tj. trazenja na licu mesta, ne bih ti to preporucio. Doduse, ne znam konkretno za Pargu, ali za Halkidiki nikako. Imam informacije da je ove godine sve  rasprodato, i  da se ne moze naci nista od boljeg smestaja na licu mesta, a ako se nadje onda je skuplje nego ovde... pogotovo sto sada kod nas ima dosta last minute ponuda, gde mozes po ceni proci slicno kao da rezervises preko interneta - na licu mesta... Da se ne lazemo, redovne cene kod agencija su vise nego na licu mesta, ali last minute cene nisu, one su tu negde, ali makar ides na sigurno.

Ja sam inace smesta za ovu godinu rezervisao jos u avgustu prosle godine. Video kucu koja mi se svidja... usao, video kako izgleda iznutra... dao kaparu 50 eura i sad sam miran.

 

A sto se tice prvog puta u Grcku, ne bih ti preporucio bas Pargu iz nekoliko razloga.

1. Sve kuce za izdavanje su daleko od plaze.

2. Parga je jedna od najskupljim mesta, kako po ceni smestaja, tako i po ceni potrosnje (hrane i pica) u mestu.

3. Dug je to put... nikad stici... otegne se. Bolje biraj za pocetak neku blizu destinaciju u grckoj. Ako bas hoces, uzmi smestaj negde usput pa prespavaj. Preporucujem htl. Pamela u Negotinu (mesto u Makedoniji). Ja uvek putujem danju, krenem dan ranije, prespavam tamo, pa nastavim dalje odmoran. Mozes mozda i nesto dalje, posto si malo blize - npr. Dojran.

4. Parga je jedno od najlepsih mesta u Grckoj... ako sada odes tamo, sve ce ti ostalo biti losije. Ja sam poceo od Olimpske regije, i ona je lepsa od Crne Gore i Bugarske, pa sam postepeno poboljstavao... sledece godine Tasoa, pa Halkidiki Kasandra, pa Sitonija, pa tek onda moze na red da ide Krf, Parga, Sivota, Skiatos...  ti bi odmah jedno od najlepskih... ne ide to tako... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam morao sad da pogledamm par klipova na yt i nesto ne vidim da je ni bolje a ni gore mesto od nekih drugih. Pre dva dana je dosla moja komsika odatle, trebala je zajedno sa mojom majkom da ide i bas je razocarana mestom. Bas cu da je pitam za detalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je medeni mesec, ne bih baš Paraliju :) Parga baš iz tog razloga što bih želeo da bude što bolje moguće, ali me nervira što od ovih povoljnijih apartmana ništa nema pogled na more... Pretprošle godine sam u Bečićima imao apartman za 28€ sa ogromnom terasom i pogledom na more, a ovo sad gledam preko 35-40 i ništa nema pogled na more..

 

IMG_9304.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...