Jump to content

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

FAS Euroauto Goran Vlada
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

Putarina u MK možete da se plaća i tragom,pustili su u pogon.Kupuje se na putarini i košta 20e,može kao i kod nas da se koristi na više vozila,nije vezan za tablice,dopuna je isto na putarini!

Posted (edited)

@Drasko bgd

Koliko košta TAG u Severnoj Makedonij?

Edited by neshaoct
dodao tag

I ja sam pitao. Na granici niko ne zna ni da li radi, ni gde se kupuje, nemojte ih ni pitati. To je za njih veoma novo, pa ne znaju skoro ništa o tome.

Može se kupiti na svakoj naplatnoj rampi, ali koliko sam shvatio ENP putarina je skuplja nego obična - kaže da je dopuna 500 denara, a za put Grčka-nazad treba 400 denara. Ne znam da li sam dobro shvatio. Kako nije bilo gužve na naplatnim rampama, više vremena bih izgubio da sam kupovao ENP, nego što sam se zadržavao.

[mention=10689]Drasko bgd[/mention]

Koliko košta TAG u Severnoj Makedonij?

"Evo ja danas stigoh u prelepi Sarti po 10 put.Hteo bih da podelim svoje iskustvo vezano za putovanje.Mozda nekome bude korisno.Radi se o tome da sam na prvoj naplatnoj rampi u SMK pitao za kupovinu kartice za bezkontaktno plaćanje i dobio info da kartica košta 100 denara a da je ipak potrebno prisloniti je na čitač od rampe,te da su pustili u prodaju TAG uređaje identične našim u Srbiji.Cena 20 e.Krenem ja dalje do druge naplatne dok malo razmislim.Na drugoj rešim da kupim TAG i dopunu iako baš ta naplatna još uvek nema instalirano plaćanje putem TAG-a.Dok je službenik meni završavao papire stvorila se kolona duga 3 km i svi do jednog sviraju.Završim,krenem,dodjem do 3 naplatne zapišta TAG ali se rampa ne podiže.Opet kolona iza mene sviraju svi do jednog.Službenica pita da li ste dobro namestili TAG?Pokazah joj da jesam,a ona pozva šefa i pustiše me.Na 4 naplatnoj srećom još uvek nije počela naplata inače ko zna šta bi se i tu desilo.Tako da sve u svemu bacanje para.Takodje bih hteo da prenesem i to da jedan od mojih saputnika ima pasoš koji istice 31.08.ove godine.Pitasmo naše na granici da li će nam na grčkoj praviti problem,a on kao iz topa "MA NEĆE".Tako i bi.Ostalo je sve prošlo dobro sem gužve na putu koju prave semafori u Nikitiju i na skretanju za Poligiros.Na autoputu kroz Demir Kapiju jači udes ali srećom svi živi i zdravi(Audi je to).
P.s.pilići i pečeni prasići su prošvercovani pa ko voli nek izvoli,a tašta osta na granici

Pozdrav iz prelepog Sartija... "

Copy/Paste sa Live from Greece

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ne znam da li je dobra tema, ali od naplatne rampe u BG do Makedonije tj. Lukoil zadnje pumpe, 24 litara potroseno. Sve sam resetovao da vidim koliko bord laze, bord pokazuje 4.7, a ja sam presao nekih 520km sto je 4.6. Nisam spustao ispod 110 i bila je klima ukljucena kroz celu Grcku, nas dvoje i pun gepek i zadnje sediste. Takodje auto ima 5 brzina, kada bi imao 6 bilo bi jos bolje. Sada tek vidim koliko dobre gume znace za potrosnju i buku u kolima, posto je sve vreme bilo oko 3000 obrtaja.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Pitanje za sve poznavaoce, kako mi je zeni rodjendan na dan kada se vracamo sa mora, gde bih mogao da je iznenadim nekim lepim ruckom ili mestom koje treba posetiti? Nemojte reci Predejane :D Nesto lepo ...

Mrak u Nis ako nista drugo barem ce se lepo najesti

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Skopje je zanimljivo, siptari drze vrhunske poslasticarnice, a i sve je jeftino.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk