Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

Jeste 60,80,60. Ja sam na prvoj dao 10 evra i rekao da mi vrate kusur u denarima tako da sam imao i u povratku, i još ostalo za neku kafu na pumpi

Sent from my Sony Xperia Z5 Compact

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mvd ne bi dao taman da je 10 din

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, 3x1.5€ ili 60-80-60.

Možeš na prvoj pumpi sipati gorivo i deo da ti vrate u €, a deo u denarima. Gorivo je oko 0.77 (ED), a 1€=oko 60-65 denara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta se kome isplati, ja generalno sve plaćam karticama u putu, na krajnjem odredištu imam neki keš u džepu u lokalnoj valuti obično podignut sa bankomata, i naravno evre za svaki slučaj.

Imaš kod nas i normalne banke kod kojih nije kurs 130+provizija za plaćanje u inostranstvu... za zemlje u kojima je € koristi se Skrill kartica, za neke druge Payoneer, ... nauka je to koja se izučava od prve Visa kartice Karić banke pre ~20 godina. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo se vratih iz Grcke. Ne lazu za stanje na granicama. Makar ne puno. Ja sam na izlazak iz Grcke i ulazak u Makedoniju cekao tacno 1.5 sat. A cekao bih  jos duze da se nisam "snalazio"... Mada nisam bio bas bezobrazan, kao neki koji su obilazili celu kolonu. Ljudi su se svadjali, samo sto se nisu potukli... Zena kojoj je puko film (neka madjarica) stala ispred kola da sama zavodi red, nije htela da im da da prodje- a oni je kolima gurali... Sastavio se rek od 1 km pre grcke granice, pa sve kroz niciju zemlju, sve do makedonske granice. Stajali smo skoro pola sata da se nijedna kola nisu ni pomerila.

Za ulazak u Grcku je bila jos veca guzva....

Na poslednjoj naplatnoj u Makedoniji makar 45 min, ako ne i sat vremena, Srbi i Makedonci na izlazu iz Mak. su ovog puta osvetlali obraz. Samo su mahali...

Sad sam u Vranju, od Neos Marmarasa do Vranja trebalo mi je 8 sati, umesto 5 koliko bi bilo normalno. 

 

P.s. gorivo u mak.je oko 45 denara - dizel, a 60 denara je za 1 euro. Na obe benzinske pumpe primaju kartice i izdaju racune. Trazili su na ulazu samo zeleni karton, a u guzvi ama bas nista.

9 hours ago, zrnke said:

 

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, a da probaš sledeći put da ideš na Dojran. Meni je pre 3 godine pukao film, i okrenuo sam sa Evzonija na Star Dojran, i tamo su bila 3 auta na granici. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam prosle godine preko Dojrana. Tacno je da nema guzve, ali sporiji je put, i nesto losiji- a najvaznije je sto je lokalni put, koji usporava i veoma zamara. Naplatne rampe po mak.nazalost se ne mogu izbeci. Kad sve saberes ustedeo bi pola sata - 45 min ali bi se vise umorio lokalnim putem, pa sam ove godine resio da nocim u Vranju. Da nisam trebao bi mi makar 13 sati puta do NS, sto mi je previse da bi se nazvalo odmor....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam drugu logiku, bolje da se vozim 45 min duže, nego da 1.5h stojim na granici, po suncu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ja nekako potrefim termine kad normalan svet ne ide, izbegavam okrugle datume, na granicu dolazim u nelogična vremena... sutra se vraćam pa ću javiti kako je bilo.

btw, kad sam išao pre 13 dana manje više sve se svodilo na "mahanje", niko nije pitao gde je dete, svi znaju da spava nazad... kao i uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/19/2016 at 7:23 PM, beli_Punto said:

Znajuci gde zivimo i da su lopovi spremni da godinama cute, jer i od toga kaplje neka para u njihove dzepove, ja bih se raspitao kod grcke policije ili kod turisticke agencije, koliko vas je bilo dole ove godine, mogli ste da pitate nekog pandura ili nekog od nasih ljudi tamo ... 

 

 

On 7/29/2016 at 9:15 AM, Milutin-NS said:

Uprosteno - na osnovu bilateralnog sporazuma koji imamo sa Grckom - jedini neophodan dokument i njima i nama je obicna saobracajna dozvola. Informacija je od nacelnika policije. Sve ostalo su kvazi informacije by AMSS

 

...ali dzaba. Vole ljudi da daju 4000, da vade potvrde, da se slikaju, da cekaju redove...samo da budes miran. Isto tako su mogli da izdaju...nalepnicu za potvrdu o primopredaji podneska koja kosta 7500 dinara, ne treba, niko je ni ne priznaje, ali da se bude miran, jer kako ces bez nalepnice o primopredaji...podneska, ali sto je sigurno, kako bez toga na put, i sta ako bas te zaustave odmah posle granice i traze...nalepnicu...primo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi na granicama su ..ovna...boli ih za guzvu

Iznenadiko me sti MK pusta sve na izlaz kad ono zasto....zato sto na ulaz u GR je guzva do mk granice...GR samo dva prolaza rade a automibila milion i yo krajnja leva prolaza.....20160820_112201.jpg 

2h cekanja na ulaz u Gr....cujem da je bilo i gore kasnije...ja bio oko 12h.

Da su otvorili jos dva prolaza ne bi bilo guzve ni 15minuta

 

A najvise me nerviraju ovi sto karticama placaju putarine

Najvecu guzvu oni prave :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad vidim nekog da placa karticom ispred mene, dodje mi da izadje i da ga zapalim. Pogotovo sad kad se i na Naisu ceka po pola sata :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Zhorz said:

 

A najvise me nerviraju ovi sto karticama placaju putarine

Najvecu guzvu oni prave :thumbdown:

Zato lepo jedne godine ne izvadis bezveznu medjunarodnu dozvolu, te pare preusmeris u nabavku TAGa i bas te briga ko kako placa. Kad su guzve na Bubnju do Transpeda, za ENP se najduze ceka 10 min. TAG se otplati za dva odlaska i povratka iz Grcke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...