Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

Ja mislio ti nastavljas dalje za GR pa cekam dalji izvestaj puta a ti se vratio nazad
Nije ni isao, vidis da je sedeo u tazbini u MK :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko išao? Probao? 

 

 

On 7/8/2022 at 6:16 AM, PremieRacing said:

 

Put broj 2.

 

... Kod Skopja, odmah posle rafinerije OKTA se isključujete na izlaz "Štip". ... autoput je samo do Štipa sa dve potpuno nove naplatne rampe ali se još uvek ništa ne plaća. Samo malo usporenje i free prolaz....

 

Ja prošao sve isto ponovo noćas i razlika je jedino što su počele naplate...prva rampa 70, druga 50 denara. 

 

Sutra nastavljam dalje preko Dojrana pa pišem kakav je drugi deo puta do Halkidikija. 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
Neko išao? Probao? 
 
 
 
Ja prošao sve isto ponovo noćas i razlika je jedino što su počele naplate...prva rampa 70, druga 50 denara. 
 
Sutra nastavljam dalje preko Dojrana pa pišem kakav je drugi deo puta do Halkidikija. 
Probaćemo u septembru :D

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se po ovakvom morskom dnu ne bih ni kupao sigurno, bar ne bos :)

 

 

Silenci, sto se tice zdravstvenog osiguranja, njega ne uzimas zbog granice ili ne znam koga nego zbog sebe tako da ti niko nece traziti a koliko sam primetio sva su ista tj iste stvari pokrivaju i iste cifre samo je razlika da li pokrivaju covid ili ne, ja jos nisam uplatio cekam da uplatim vozzi vidim da oni imaju neku ponudu i osiguranja ali tek kad uplatis njihovu pomoc na putu dobijes tu ponudu osiguranja pa cu videti sta nude, a vidim da grawe i uniqa ako se ne varam imaju i osiguranje kuće ili stana dok si na odmoru, to je valjda gratis ukljuceno pa je to dobra stvar onda.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da uniqa ili grawe gledam i ja zbog tog pokrica kuce a preko vozzi onda to i nije losa ponuda ako je 399 posto ovako sve koje sam gledao su 4500-4800

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/29/2022 at 3:07 PM, PremieRacing said:

...

Sutra nastavljam dalje preko Dojrana pa pišem kakav je drugi deo puta do Halkidikija. 

 

Zaboravio da se javim...

 

Drugi deo puta je prilično drugačiji i sporiji. Nije loš, podloga je dobra, ali je put znatno sporiji. Od Radoviša do Strumice je OK ali nema zaustavnih traka levo i desno, već samo redovne dve trake. 

U Strumici nema tabli niti znakova ali je dovoljno da na svakom kružnom toku idete pravo. Nakon izlaza iz Strumice kreće neki kao planinski put sa dosta krivina. Nije loš, nije zagušen ali se sporo vozi. Priroda je super. Nakon spuštanja sa prevoja, kod velike benzinske pumpe se skreće levo za Dojran a pravo se izlazi na redovan autoput i GP Gevgelija. Do Dojrana je OK a na prelazu nema gužve. Ovaj deo Strumica - Dojran je samo 40km tako da nije strašno...

 

Kroz Grčku se od Doirani do Soluna ide putem koji je paralelan sa redovnim Evzoni - Solun i odličan je. Nema gužve, sredili su loša mesta i napravili raskrsnice tako da nema lutanja. Kod Soluna se uključujete na Ring Road i onda pravac koji vam odgovara. 

 

Od mene toliko, nisam pametan za više. Ja ću ovu alternativu uvek i stalno da koristim pošto na graničnim prelazima ne da nema gužve već nema nikoga, a putevi su odlični i bez gužve. 

 

P.S. kad malo bolje razmislim, nije mi jasno da neko (SAT recimo) ne uradi patrolu ovim alternativnim putevima do Halkidikija.

 

Evo i seljački iscrtane mape, ja bolje Ne znam...crveno je std put za Grčku, plavo je alternativa:

IMG_20220802_231346.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Išao sam baš tim putem a od Doiranija sam se odvojio za Halkidiki 3. prst.

15.7 na Prohor Pčinjski sam čekao sat i po uveče oko 20h i 16.7. isto na Doirani ujutri sat i po oko 10h

31.7 Na Doirani sam čekao 5 minuta uveče oko 20h i ujutru na Prohoru oko 10h  čitavih 10 minuta

15.7 naplatne rampe nisu radile na A4 autoputu u Makedoniji (to je realno brza saobraćajnica, plava tabla, ne zelena) ali su 31.7. proradile

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/8/2022 at 1:46 PM, djomla said:
Ima neko preporuku za smeštaj u Dojranu? 

Vila Stefani....sasvim OK smestaj da se prenoci, pristojne cene, cisto

 

vila01.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja i drugar krenuli na Tasos 1og avgusta isli preko Bugarske i za ulazak u Bugarsku cekali vise od 7 sati,posle laganica kroz Bugarsku i Grcku.

Kad smo se vracali,isli smo do Soluna kod drugarice svracali,pa se preko makedonije vracali,al to nam je bila velika greska,bolje da smo preko Bugarske.Na Tasosu bili 8 nocenja.Evo par slika,nismo isli musom,vec sa njegovim Fiat Bravo 1.9mjet 120.

 

DSCF2877.JPG DSCF2886.JPG DSCF2898.JPG

DSCF2956.JPG DSCF2983.JPG DSCF2984.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa koliko sam čuo tad je i na severno Makedonskoj granici bio uzas,kilometarska kolona,bas je puno bilo,zato sa autom na more u Grcku samo u septembru il krajem avgusta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam 07.08. izašao iz Grčke, opet preko Doirani, i ušao u MK za 3min. Bez gužve. Jeste bilo možda 10-12 auta ispred mene al' kako sam prilazio prelazu otvorila se druga 'kućica' i bio sam prvi   ;)   Posle par dana (9-og ako ne grešim) sam iz MK ušao u SRB, opet na Prohor Pčinjski i bio jedini na granici. 

 

Ovo leto 6 puta prešao SRB-MK-SRB i svaki put bez gužve zahvaljujući Prohoru. Hvala im što postoje   :unworthy:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo Prohor i Dojran i nema greske. Desilo se kada sam ulazio u Makedoniju iz pravca Grcke, da je u suprotnom smeru bila kolona od nekoliko km na Dojranu, to nikad nisam video. Ali verujem da je bio neki problem , da se to generalno ne desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...