Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

2 hours ago, Ivan said:

Pa samo trajekt iz Kilinija i mostarina za Rio-Antirio (koliko znam, najduzi viseci most na svetu, nepuna 3 km) izadje skoro pola od te cifre.

Trajektom moze i iz kopnom blize Patre (cim se predje na Peloponez) - ali u tom slucaju ima vise morem, pa je i trajekt skuplji.

Iz Kilinija se ide na Zakintos a na Kefaloniju preko Lefkade, iz Vasilikija. 

Prelazak mosta je 13 evra. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Woodoo said:

Iz Kilinija se ide na Zakintos a na Kefaloniju preko Lefkade, iz Vasilikija. 

Pomenuo sam zato sto su oni u patroli namerno isli preko mosta ;) , na Peloponez. A odatle opet postoji opcija trajektom iz Patre (koju mislim da nisu ni pomenuli), a patrola je presla na Kefaloniju trajektom iz Kilinija. Tj. duze kopnom, a krace morem (od te 2 opcije sa Peloponeza).

 

Untitled.thumb.png.51c5a481cc105d24c02a0ab4883cb8b9.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma razumeo sam da je patrola tako uradila iako je nisam gledao. Moja napomena se odnosila na to kako je ispravno da se radi. Kefalonija nikako iz Kilinija, gubljenje vremena i novca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh na fejsu objavu kod aerodroma Skoplje, gde su radovi na putu, obratiti paznju na neku rupu koja je bas duboka i velika, mnogi sjebali felne i gume, ne vidi se lepo pogotovo nocu, valjda u desnoj traci, tako da treba biti oprezan i voziti polako u tom delu

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije moje da pametujem, tolike "patrole" i partole, i putopisi i "putopisi" ali mogu da predložim vrhunsku opciju za prolazak kroz MK...

 

IMG_20220706_081103.jpg

 

Put koji od Skopja vodi preko Sveti Nikole - Štip - Strumica - Dojran.

 

Veći deo je nov AP (nadam se da je završen ali moguće da se neki delovi još uvek rade)  .....t o be continued...

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

morao sam da prekinem, posao, pa sad nastavljam...:

 

Dakle put br. 2 - deo je nov AP koji se ne plaća (nema naplatnih rampi) ali je dobar deo i regionalni ali opet nov put, nova podloga. 

 

Samo i jedino deo od posle Strumice do Dojrana je preko neke čuke (planinski prevoj), ali nije dugačko i nije loše. A može i da se izađe na Smokvicu pa std na Gevgeliju...kome kako paše. 

 

edit: Idem sad u čet/pet tamo pa ko ne žuri za GR preko MK može da sačeka da izvestim kako je... Ja moram tim putem pošto je supruga makedonka pa idemo kod njenih. 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratio sam se preko MK, one rupe i prevoji su svake godine sve gori... valjda će i to uraditi kad već naplaćjuju putrainu... tako da ako počnu da ga rade ta alternativa bi bila dobra... Ali ono je strašno, zaboravi se čovek, nema i znaka upozorenja, samo odjdnom ogrnaičenje 80, šta je rekoh... kad ono... setim se da sam sa stilom tu u gluvu noć mi se otkačila zaštitna plastika ispod toška, pa sam sa wiktor inox nožićem i turpijom popustao šfraf :)

 

I kao što rekoh otišao na Taosos preko BG vratio preko MK, nešto mi je google map pokazivao 20 min duže na Bg i kolonu na izlasku iz GR a i nešto se dogovorao sa prijateljima da se možda sretnemo u predejane pa odlučih ma MK, i žešće se smorih.. jeste dosadan AP, pripreklo 38, ugrejala se konzerva... odlazak preko BG mi je bio mnogo zanimljiviji, i ladovinšiji uz Strumu... sad kad bih opet išao mislim da bih na BG, ovamo te samo tera da forsiraš brzinu, srčeš gorivo, više se umoriš...  više km pređeš za skoro isto vreme ali uz mnogo veću brzinu.. prosek mi je u povrtaku bio na 96kmh... potrošnja 6.6 po bordu  a u odlasku 6.0 i dosta mirnija vožnja... žao mi je samo što ne izmerih u odlaksu vreme vožnje, dosta sam čekao na ulasku u BG pa mi je to pokvarilo i vreme i utisak, da som još brzo ušao u BG bilo bi totalno uživanje. U povrtaku sam obe granice ušao odmah sa par auta i opet je to bio naporan put... Jeste, u odlasku sam noćio, znači i to, ali opet baš me je AP smorio u povrtaku... 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, djole81ar said:

Jeste dosadan AP, pripreklo 38, ugrejala se konzerva... odlazak preko BG mi je bio mnogo zanimljiviji, i ladovinšiji uz Strumu... sad kad bih opet išao mislim da bih na BG, ovamo te samo tera da forsiraš brzinu, srčeš gorivo, više se umoriš...

Lepo ti ja rekoh ;), kome voznja nije samo od A do B, a pogotovo ko ide na severoistocni deo grcke obale (Kavala, Keramoti, Tasos) - vrlo lepa alternativa. Plus ne treba zeleni karton, MK autoput sve losiji (pogotovo za nocnu voznju)... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/3/2022 at 10:38 AM, bane1321 said:

cake SMk putara koji umesto da poprave put, jednostavno su smanjili ograničenja brzine, na 120, većem delu 100, a oko Prilepa i 80km/h

Isto kao pesacka traka na mosticu u Matice srpske kada ides iz Mirijeva ka gradu. Od kada sam se preselio u Mirijevo tamo stoji znak zabranjen saobracaj za pesake umesto da zakrpe rupe kroz koje moze pesaku da prodje noga i skrlja se. Kada neko polomi nogu ili nos i prigovori, oni mu lepo kazu kako stoji znak da je zabranjeno za pesake... Za 6 godina kako ja tu prolazim, samo su pre godinu nabacali malo asfalta lopatom da ne gledas travu ispod mosta kroz rupe, ali i dalje stoji znak za zabranu pesacima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja svakako idem preko MKD samo me sad bacate u rebus oko tog puta a putovacu nocu, 2019 kad sam isao zadnji put nisam osetio nista bitno na putu, vozio sam citroen c4 koji nije neka udobnost bio ali je svakako udobniji od GP-a a god pre toga opet sa francuzom samo pezo koji je udobniji bio od oba i nista bitno nisam primetio sem u povratku u jednom delu gde su bili radovi ali na tamo kad se ide nista dramaticno ali nebitno mora da se obrati paznja sada jer 3 god su prosle propalo je to jos verovatno ako nije radjeno nista. Sto se brzine tica ja  ionako laganica teram na AP uvek 110-115 (toliko mi je 3000rpm)  tako da ne vozim brzo pa mi ni ta ogranicenja nece pasti tesko.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod makedonaca je Gevgelija i to je pravilan naziv i tako i pise na putu a sto smo ga mi krstili po nasem verovatno zbog mekog G koje mu dodje kao GJ pa ispada Djevdjelija to je druga stvar.

Kao i sto je Solun odomacen naziv kod nas a grci posebno solunci se jeze kad im kazes solun jer je Tesaloniki pravilan naziv, neretko ce te ispraviti ako kazes Solun ili se praviti da ne razumeju a u sustini i stvarno ne razumeju oni koji nisu upoznati sa srpskim govorom i izgovorom, npr. neko grcko dete da pitas gde je Solun sigurno nece razumeti.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad istoriju slabo poznajem a da kopam po njoj nemam nameru, gledam ono sto pise i kako oni kazu a sta je nekad bilo i sl. ne znam

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ni ovde ne kažeš da ideš u Tesaloniki, već u Solun, ne kažeš da ideš u Eladu, već u Grčku, ni u Bejdžing, već u Peking, ni u Budapest, već Budimpeštu!:whistle:

 

Svakako hvala, za odličan alternativni pravac, da se izbegne "turneja četiri skakaonice" i "oranje Kraljevića Marka (Krali Marka po makedonskom)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel svraćao možda neko kod Gevgelije možda kilometar od izlaska sa autoputa selo valjda Mrzenci ima neki restoran Javor Džoko kažu da je super jagnjetina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitao sam negde da se taj valjda iskrvario, ali ima neki Javor Agapi u istom mestu, za koji kažu da je bolji! Lično nisam išao 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Javor Dzoko sam vise preporuka cuo od drugara ali nikad nisam svratio jer nikad u vreme rucka nisam tuda. Uglavnom budem rano ujutru
 

 

 

 

Edited by neshaoct
popravio YT link

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, The Punisher said:

Odlično, probaću ga već sledeći petak

Hvala

 

Samo dobro zaplaniraj rutu i upoznaj se unapred kuda treba proći. Ja sam prošao tri miliona puta pa je meni domaće i više nego prihvatljivo ali iskreno ne bi voleo da ti presedne zbog nekih deonica ili skretanja. 

 

8 hours ago, neshtry said:

Đevđelija i Bitolj,a ne Gevgelija i Bitola.Do 1945. je to bila Južna Srbija,mani makedonce…

 

Ti možeš da ih "maneš" ali ja sam makedonski zet pa mi nije u redu da se pravim veliko Srbin. 

Dovoljno je što se svako trudi da priča srpski samnom... To je poštovanje koje treba uzvratiti. 

A btw, bilo je to i osmansko, i romansko, i grčko carstvo mnogo pre Srba da bi mi to sad svojatali...

 

4 hours ago, bane1321 said:

Čitao sam negde da se Dzoko iskrvario, ali ima neki Javor Agapi u istom mestu, za koji kažu da je bolji! Lično nisam išao 

 

Apsolutno vredi! 

 

Oba restorana su valjda nastala od istih ali podeljenih vlasnika a klopa je nestvarno dobra...

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažem, nisam bio, kao što neko gore reče, ne odgovara mi momenat prolaska, ali mislim da su na FB grupi Live from Greece, pričali da je Agape bolji...

Kad se vraćam klopam u Vranju. Ove godine je to bilo u "Kod bake na ručak" restoranu, vrlo smo zadovoljni!

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, PremieRacing said:

 

Ti možeš da ih "maneš" ali ja sam makedonski zet pa mi nije u redu da se pravim veliko Srbin. 

Dovoljno je što se svako trudi da priča srpski samnom... To je poštovanje koje treba uzvratiti. 

A btw, bilo je to i osmansko, i romansko, i grčko carstvo mnogo pre Srba da bi mi to sad svojatali...

:unworthy:

svaka cast Borko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratih se juče za NS i samo da javim i prijavim put i granične prelaze.

 

Nisam na kameri mogao da vidim Preševo 'ulaz u SRB iz MK' pa sam opet išao na Prohor Pčinjski. I opet sam bio jedini! Prosto nvrvtn koliko ga ljudi ne koriste a nije preko sveta... Meni je lepše da se provozam 30min duže nego da čekam 1:30-2h u redu na suncu. 

 

Na našem AP je gužva već prilična, a nedelja popodne je u smeru Subotica - BG - NI - pa onda Dimitrovgrad i Preševo bila užasna! Mogu da zamislim kako je bilo u petak i subotu... Beograd je bio u zastoju kao da je radni dan popodne, kolona stranih tablica od Zmaja do posle Gazele. Naplatna stanica Stara Pazova je bila takođe u kolapsu u pravcu NS-BG.

Tako će biti od sada do druge polovine avgusta kad turci krenu nazad na zapad :rolleyes: kada će biti užas u smeru ka Subotici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...