Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

Pa vozac konkretno ima minimalan kontakt sa ljudima generalno, sedi u kabini dok ceka utovar-istovar, sada mu verovatno papire donose da ne bi ulazio u kancelarije, moze da pravi pauze samo na odredjenim mestima gde opet nema ili moze da ima minimalnog kontakta i toliko, a turista u teoriji je slobodan u svakom smislu. Ide u pekare, restorane, verovatno misle na guzve po plazama, smestajima.. kada bi ljudi bili odgovorni ne bi bilo tolike frke ali kao sto vidimo mi sami medju nama a to vide i stranci, sigurnije im je tako iako to nikome ne odgovara :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo stigoh tradicijonalno na vreli Peloponez,put protekao opušteno bez gužvi i napetosti.Mk kao i uvek,zeleno kartonče pa sve ostalo,cene goriva su pojačane,ultra 100 je 111,50den, bezolovni 95 je 109,0den, dizel 99,50,plin59,0.Putarine su ostale iste kao i stanje puta,mada ima nekih radova.Na Gr granici nije bilo gužve, gorivo je skuplje ohoho, poskupele su i ostale potrebštine,putarine su ostake iste,za ulazak u Gr ne treba ništa osim pasoša i para!Vreme je odlično, voda još uvek hladna al podnošljiva!

 

IMG_20220604_075939_1.jpg IMG_20220604_115728.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm,gorivo(benzin) izadje od 150-180e,putarina od Bg do Antirija je oko 40e,trajekt Antirio-Rio 6,50e ili most13,6e, plus trajekt do Zantea.Isto toliko za povratak,košta,nije da nije, al doživljaj nema cenu!

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Drasko bgd said:

Evo stigoh tradicijonalno na vreli Peloponez,put protekao opušteno bez gužvi i napetosti.Mk kao i uvek,zeleno kartonče pa sve ostalo,cene goriva su pojačane,ultra 100 je 111,50den, bezolovni 95 je 109,0den, dizel 99,50,plin59,0.Putarine su ostale iste kao i stanje puta,mada ima nekih radova.Na Gr granici nije bilo gužve, gorivo je skuplje ohoho, poskupele su i ostale potrebštine,putarine su ostake iste,za ulazak u Gr ne treba ništa osim pasoša i para!Vreme je odlično, voda još uvek hladna al podnošljiva!

 

IMG_20220604_075939_1.jpg IMG_20220604_115728.jpg

I naravno, čuvene grčke cene na tri decimale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok se ti bakces preracunavajuci trecu decimalu, zavrnu te vec na prvoj cifri :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, neshtry said:

Uzmi neki Ryanair ili slično....nije ti kasno

Nije kasno ali necu, isplanirao sam metsovo na putu ka tamo a delfe u povratku. Nego me nervira ova inflacija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Put preko Delfa je ok za vožnju,dosta krivina da gore,dole baš dobar.Svrati u Nafpaktos lep gradić,posle  idu Itea ,Galaksidi imaju ok plaže.Sipaj gorivo ranije jer nema baš pumpi na tom potezu,bar je tako bilo,nisam odavno išao tuda.Od Lamije ka Solunu ima putarina kolko oćeš.Vredi videti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam od vas *** :D , koji bi svuda kolima pre nego avionom... Putnicima i deci jeste verovatno smor, ali je takva ruta dozivljaj i uzivanje za svakog Petrolheada.

Lep put, dobar auto i muzikica, tih 1100-1200 km nije nista ni u cugu, ko je u formi. A tek uz obilazak mesta usput i uzivanje i u tom segmentu, ihaaaa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka preporuka za nocenje u Skoplju? Planiramo da provedemo popodne po gradu, prespavamo i ujutru produzavamo za GR.  Prednost blizina centra i garaza ili privatan parking. Moze hotel, apartman, stan na dan itd samo bih voleo da ne moram da razmisljam o parkingu preko noci jer ce skoro sve stvari ostati u autu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U centru u starom trznom centru postoji parking koji je pod video nadzorom a postoji i fizicko obezbedjenje
Naravno placa se ali nije nesto mnogo
Za smestaj nemam preporuku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Villa RE3CA u Skoplju nudi pristojan smestaj, a dovoljno blizu centra mada lokalci ne misle tako. :) Meni bitna stvar, imaju svoje dvoriste gde mozete da parkirate auto. 15ak min peske do strogog centra. Nama je bio super izbor jer smo mogli da iznajmimo na 1 dan i da ne mislimo na parking i prevoz. Smestaj skroman, ali pristojan i cist.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može i ovo da pomogne

 

autoanaliza.jpg AutoAnaliza: Put do Grčke 2022.

 

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/6/2022 at 7:59 AM, Drasko bgd said:

Hm,gorivo(benzin) izadje od 150-180e,

Vala, i ja sad kad sam se sračunao koliko litara puta 200, 20.000 gorivo... prilično, sad se malo kajem što ne ubacih plin, samo za more bi bilo manje 50eur 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno mi je kako ove vloggere-bloggere ne mrzi da svake godine snimaju po 50 istih patrola do Halkidikija :D . Mislim da vise svaka baba zna kako bi stigla do tamo. I to zmureci u rikverc. Gde su skretanja na koja treba obratiti paznju, koja je zadnja pumpa u Makedoniji, koja su pravila i kazne u Grckoj, kako najbrze obici Solun, bla, bla...

 

Pripremiti kintu vise zbog poremecenih cena i teraj... Prosto mi je otkrovenje kada se neko zaje*e da malo promeni plocu i kada vidim neku lepu, novu lokaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Ivan said:

Mislim da vise svaka baba zna kako bi stigla do tamo. I to zmureci u rikverc.

 

Jao, pa vi iskusni vozači nikako ne razumete nas početnike :) Evo npr. ja, ako za dve godine (kad mi istekne probna dozvola) krenem kolima u Grčku, sigurno ću pogledati neku patrolu iz te godine, a ne neku stariju. A onda, se, što stalno dolaze novi vozači, možda se i druge stvari menjaju. Npr. novi putevi ili radovi na njima, potrebna dokumenta (eto, sad za Tursku ne treba pasoš), da li plaćanje mogu da vršim karticama (ranije nije moglo, sad negde može), gde da uzmem vinjete i sve tome slično...

 

Mada, meni se čini da se patrole dobrim delom i gledaju ne zbog prikupljanja informacija, već i zbog osećaja - volim da ih gledam, jer se tako "pripremam" za letovanje, pojačavam osećaj da ću uskoro na odmor i lepo mi je. Dok ne odeš na odmor, gužva, skupoća, žena te sekira, a deca nerviraju :lol: Ispade da je patrola najbolji deo letovanja :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skroz je zanimljivo pogledati patrole by Alvirko senior sada i uporediti tadašnja putovanja sa komforom koji imamo sada. Počev od automobila, puta, smeštaja...

 

Već decenijama ih gledam svake godine, uvek mi je zanimljivo. Naravno da do Halkidikija i HN znam svako skretanje, ali eto zanimljivo mi da pogledam.

 

Što je Mladen na ovoj patroli spomenuo, parafraziraću, 'Dokaz da je zemlja okrugla je da Alvirović uvek završi u Predejanama'

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • By the way,nije Bitola,nego Bitolj…isto  nije Badapest nego Budimpešta….na srpskom….a kako se zove glavni grad Severne Makedonije? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nesto racunao sad sa benzincem cu morati dva puta da tankam u MKD jednom na tamo i jednom u povratku a dok sam isao dizelom bilo je samo jedno tankanje na tamo, dobro osim manje potrosnje dizel je imao 20l vise rezervoar naspram benzinca, a sad i poskupljenje goriva malo remeti ali opet kad se sabere i oduzme 20-30e gore dole su i nebitni u celoj prici.

 

Sto se patrola tice pa uvek se prave one gde narod najvise ide jer ce im to najvise koristiti, sta ce nam patrola do atine ili nekih ostrva kad su to destinacije mahom za avion a opet da prave patrolu i do nekog usputnog nebitnog mesta i nema nekog smisla. Jesu manje vise sve te patrole iz godine u godinu iste razlikuje se samo neki detalji u vezi puta, radova, putarina, nekih promena i sl. tako da se i ne moze ocekivati ne znam sta bitno za videti

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...