Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

Ja zaista u Grčkoj nisam imao problema, idemo i u apartman za 300eur bez prevoza, i u hotele za više para. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

u Tursku sam isao od 2006 do 2011 kada su poceli rusi da dolaze a turci da dizu cene u nebesa.

jedno sto mora da se ogranici za Tursku je Alanja/antalija  i s druge strane Kusadasi i Marmaris. To dvoje ne moze da se poredi.

All inclusive hotel i ne vidite turke. niti izlazite van jel nema potrebe.

da nisu digli cene u nebesa zbog rusa i dalje bi isao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj ja da uporedim, pošto sam do sada uvek letovao na Crnogorskom primorju, ove godine prvi put u Grčkoj. Crna Gora ima lepo primorje, kad se osvrneš oko sebe, sve je nekako interesantno, dal zbog onog kamenjara ili čega već, meni se lično više dopada, nego ono što oko sebe vidim u Grčkoj. Što se tiče noćnog života, opet mi je Crna Gora ispred. Ali što se tiče vode, mora, odmora, Grčka je debelo ispred Crne Gore. U vodi nisam video ni najmanju trunku bilo čega, dok u Crnoj Gori da doplivaš do bova, umrsiš se u kesu, par vrsta morskih trava, pikavce, i sto lomova. Takođe na plaži, gde god spustiš peškir, brdo pikavaca, na koje se kao nepušač gadim. U Grčkoj toga nema, nema pikavaca na plaži, i ako ih ima, srbenda ih je tu bacila. Otišao sam na neku divlju plažu van grada, nigde žive duše, žena sa psom, pas vrši veliku nuždu na zemlju, žena kupi u kesu i odnosi sa sobom.

Ja konkretno muziku nisam čuo nigde da trešti, kao što trešti gde god se okreneš u CG. Pre dve godine smo bili 9 dana u Bečićima, savršen smeštaj, pogled, sve na nivou, duplo jeftinije nego što je koštalo u Neos Marmarasu ove godine, oba puta u sezoni. Otišao sam u Sutomore, planirao i platio 4 dana, posle drugog dana smo tražili da nam vrate novac i da idemo kući, jer nismo želeli da pokvarimo tih odličnih 9 dana u Bečićima. Dakle Sutomore, nikad više 100%. Konkretno CG, više nemam želju da idem tamo, ali ne kažem da neću, nikad se ne zna.. Obzirom da sam malo istraživao i vozio se po Sitoniji, bio i na Kasandri, verovatno bi Sarti bio neki moj izbor idealne pozicije na Halkidikiju. 

Letovanje u GR me je koštalo duplo više nego u CG, istim intezitetom, ali mi nije žao i opet bih se rado opredelio za Grčku. Lefkada mi je izazov za neki sledeći odmor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sebe dok sam imao 18-20 godina, ne bih mogao smisliti bilo drugde osim Crne Gore - upravo zbog noćnog života.

A sad sa 30, ne vidim nigde osim Grčke (možda JamajkeB)) - zbog odmora. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada stigao, prenosim svoje iskustvo sa Tasosa i puta kroz Bugarsku ovih dana.Za pocetak jedna slikad9fd6c5096358da5275de53b9f1d958f.jpg

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto mi je telefon crkao u polasku, pravim patrolu od grada Tassosa do Nisa.

Prvo ide ukrcavanje na trajekt, za nas 4- dvoje dece i moj traktor 27 eur u jednom pravcu, dakle 54 oba.

dea2326701538e1b8b4731bea3c6cedd.jpg

10e1577bb556fb7f7f40a8d8afe57011.jpg

Nekonje pitao za firemont

3f3d711bf9e048cc582bd8da7286bc30.jpg

Imace barkica plovi nekih 45 min i polasci sa obe strane su na 1 h.

Preporuka svima koji idu na Tahssos da hvataju trajekt iz Keramotija bas zbog kraceg putovanja i vise polazaka u odnosu na Kavalu

eb13fd84f9fe161e09557529dfc075f3.jpg

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Lm po dolasku i Keramoti mozete idete prvo levo i a potom skroz pravo i pratite put za Kavalu.Ovde moze biti zajeb jer do izlaska na auto put mozete ici magistarlom.Pratite zanak za aerodrum i kavalu te autoput. Do izlaska na auto put vozite od Keramotija nekih 20 km do izlaska na Egnatio Odos.

fa9faa0a0f14e70749cf652c02ba05eb.jpg

Inace oni koji idu preko MK ovim putem idu ka Solunu a oni koji se odlucenpreko Bg se posle 40-tak km odvajaju na skretanju gde pise Drama.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

A onda ne bas prijatnom magistralom vozite za Bg granici.Ideu mesta Drama pa Seres.Uglavnom magistrala i na pojedinim mestima jako uska.

Pri ulasku u Seres obratite paznju na cross ring jer u suprotnom idete kroz centar grada.Od Seresa do Bg granice je auto put ali u losem stanju.Tako je sve do pred 40 km istu kada ap odlican.Za tih 40 km platicete 2.4 eur

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potom ulazite u Bg, carinici drkadziije ko po obicaju i oba slucaja sve je trajalo po pola sata.

Po ulasku Bg imate dobar autoput i nekoliko benz.stanica neposredno posle granicnog prelaza.be89a13ae2a0b41439ab95d6d4fd3ed3.jpg

Autoput traje nekih 30-tak km kada krece magistrala, put odlican ali puno saobracajne policije pa treba voditi racuna na ogranicenja.

Nastavak sledi...

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

I za kraj... Od Dupnice do Sofije ima nekih 130 km i fenomenalan je auto put...1a1ed97c1cacf4d0fb6897f490429f00.jpg

Od Sofije do granice sa Srb je 40-tak km, radara koliko hoces i vozis ko po jajima 50-60-70.

Mene vise Bugarska nece videti sve dok ne naprave autoput.

Jeste krace i ima ustede u odnosu na MK ali je razlika minimalna i ne vredi cimanja.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo si se preso u km ali dobro ;) nije strasno. A inace AP dupnica Sofija je savrsen. Kao i put od Sofije do Kalotine(mitnice) a panduri stoje na tom putu mozda na 2 mesta i to je. Ne postujem ic njihova ogranicenja sem u Slivnicu gde je punkt i posle u Dragoman pricam iz pravca Sofije ka granici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na trajektu sam ja u odlasku platio 23,5 a u povratku 27 evrica,nas troje i puntac!Jel to kako te klepe ili zavisi od prevoznika,posto sam tamo isao sa plavim trajektom a nazad sa ovim crvenkastim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste dete,ali je opet razlika par evrica pa reko da nisu razlicite cene po kompanijama sto prevoze.Mozda su digli cene u medjuvremenu,posto sam otisao krajem juna a vracao se u julu pa kao fora pocela sezona ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto je jedno vreme ovde bilo prepričavanje da li treba ili ne treba međunarodna vozačka dozvola evo sa sajta ministarstva

http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/konzularni-poslovi/putovanja-u-inostranstvo/vozacke-dozvole-u-inostranstvu?lang=cyr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, lopovisanje AMSS je opet bilo na delu. Pokušavaju da uvale međunarodnu vozačku po svaku cenu za Grčku i ako za našu novu vozačku nije potrebna.

I onako mi je bila smešna ona slika priheftana na karton.I ako mi je istekla međunarodna prošle godine, novu mi nije bilo ni na kraj pameti da vadim.

Išao sam u Grčku preko Makedonije i preko Bugarske. Vidim da su Bugari završili auto put. A Makedonski AP je baš veseo... Na nekim deonicama je rupa do rupe, a tek talasi, depresije i sl. Nisu mi jasni Makedonci ni sa naplatnim rampama. Mnogo je velika gužva, veća nego na graničnim prelazima. A video sam i par radara u Mk.

Po meni, put je bolji kroz Bugarsku, ali je kroz Makedoniju jeftiniji (cena nafte i putarine). Ipak, vidim da Makedonci ubrzano sređuju svoj AP, pa kada ga dovedu u red, nema razloga ići kroz Bugarsku.

Bugarski cainici su tek posebna priča. Što nas ne vole, čudo jedno, a posebno kada vide BG registraciju.

Bugari namerno sklanjaju vinjete sa pumpi bližih granici da bi nas odrali kod onih "privatnika" u kamp kućicama.

Pripadam staroj gardi koja je "porasla" na Hrvatskom i Crnogorskom primorju. Sa Crnom Gorom sam završio još 1998 i od tada idem isključivo u HR i Grčku.

Grčka obala je takva da mi, jednostavno, ni 300 letovanja nije dovoljno da bi obišao šta želim.

U Hrvatskoj idem isključivo na Rab. Tu mi najviše odgovara. Posebno su zanimljive borove šume za jutarnje šetnje (taj miris u vazduhu se neda opisati). Put je inače perfektan. Od magistrale imam samo Ibarske oko 60 km i Jadranske isto oko 60 km. Sve ostalo je AP. Kod Hrvata je izuzetno skupa putarina a i trajekt. Mene je putarina sa trajektom koštala oko 160 eura za oba pravca. Trajektom se vozimo oko 15 minuta.Van pansionska potrošnja je izuzetno skupa na Rabu dok se privatni smeštaj može naći dosta povoljno.

Edited by vladag

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/1/2016 at 11:43 PM, andreja.micovic said:

Pošto je jedno vreme ovde bilo prepričavanje da li treba ili ne treba međunarodna vozačka dozvola evo sa sajta ministarstva

http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/konzularni-poslovi/putovanja-u-inostranstvo/vozacke-dozvole-u-inostranstvu?lang=cyr

 

Gledao sam na istom sajtu pre nekog vremena (pre nekoliko meseci, pre nego sto sam krenuo na more), i siguran sam da je pisalo da je potrebna medjunarodna. U medjuvremenu su promenili, i sad vise nema dileme - za one koji nisu otvorili link - ne treba!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/29/2016 at 9:15 AM, Milutin-NS said:

Uprosteno - na osnovu bilateralnog sporazuma koji imamo sa Grckom - jedini neophodan dokument i njima i nama je obicna saobracajna dozvola. Informacija je od nacelnika policije. Sve ostalo su kvazi informacije by AMSS

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3.10.2016. at 10:22 AM, ata said:

Gledao sam na istom sajtu pre nekog vremena (pre nekoliko meseci, pre nego sto sam krenuo na more), i siguran sam da je pisalo da je potrebna medjunarodna. U medjuvremenu su promenili, i sad vise nema dileme - za one koji nisu otvorili link - ne treba!!

Pre dva dana se pojavila vest da je informacija sa sajta ministarstva spoljnih poslova promenjena i da dozvola vise nije potrebna.

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/konacno-za-put-u-grcku-vise-nije-potrebna-medunarodna-vozacka-dozvola/s3m8vjj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuda do Grčke - preko Bugarske ili Makedonije?

 

165398-put.jpg

 

Prošle godine u Grčkoj je letovalo oko 900.000 srpskih turista. Ove godine mnogi će se dvoumiti da li da idu preko Makedonije ili Bugarske, gde se završavaju nove saobraćajnice. Putovanje preko Bugarske do Soluna duže je samo 40 kilometara, a neke agencije već sada su prebacile ture na bugarsku rutu. Ukoliko se na put ide preko Makedonije, recimo od Beograda do Soluna ima oko 645 kilometara, a preko Bugarske 685. Od Beograda, na primer, auto-putem do Niša se veoma brzo stiže. Zatim se ide kroz Sićevačku klisuru do Pirota, to je deonica Koridora 10 u izgradnji, pa su mogući kraći zastoji. Od Pirota put turiste dalje vodi do graničnog prelaza Gradina sa Bugarskom. Tu treba kupiti vinjetu za korišćenje auto-puta kroz Bugarsku, koja važi sedam dana i košta sedam evra.

 

''Kroz Bugarsku možete imati neke nepredviđene troškove kada je u pitanju saobraćajna policija, put je generalno dobar, većinom je auto-put i duži je za 50 kilometara'', kaže Igor Vranješević iz jedne turističke agencije. Put preko Makedonije do Grčke je ne samo nešto kraći već i jeftiniji, jer su cene goriva u Makedoniji najniže u regionu. U Makedoniji litar benzina košta 1.03 evra, a litar dizela 0.85 evra. Cena gasa je 0.5 evra za litar. U Bugarskoj benzin i dizel su po 1.08 evra za litar, a cena auto-plina 0.55 evra za litar. U Grčkoj su cene među najvišim u regionu. Tako litar benzina košta 1.6 evra, dizela 1.35, a plina 0.85 evra. ''Makedonija je bolja, ima 30 kilometra pred granicu gde su radovi i uži je put, ali zato je carinska procedura mnogo jednostavnija'', kaže Ljubiša Nešovanović iz jedne druge agencije. Za Bugarsku i Grčku ne treba zeleni karton, za Makedoniju treba, a ukoliko posedujete novu biometrijsku vozačku dozvolu, nije potrebna ni međunarodna vozačka dozvola. Naravno, ukoliko saobraćajna dozvola za vozilo kojim upravljate ne glasi na vaše ime, onda vam je potrebno i ovlašćenje za upravljanje tuđim vozilom koje u inostranstvu košta 1.500 dinara i važi 12 meseci.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emisija SAT: Mini-patrola do Dojrana

 

Ekipa emisije SAT ove nedelje pokazuje na koji način možete stići do alternativnog graničnog prelaza Dojran, ukoliko odlučite da izbegnete velike gužve na grčkom prelazu Evzoni. Saznaćete da li postoje još neki brži načini da se stigne do Dojrana, budući da su Makedonci pustili u saobraćaj novi auto-put.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman i da nije ove nove deonice auto puta kroz Makedoniju, Alvirko junior bi OPET izmislio neki razlog da se vozika- ako ne do Grčke, ono do Jadrana. Taman postavili nove zaštitne ograde, ili ofarbali zaustavnu liniju od Ražnja do Aleksinca, to će mu biti izgovor da gledaoci, i putnici namernici vide kako to izgleda. Pa sledeće godine kad osvane neki novi parking kod Doljevca, eto "razloga" za patrolu do Lefkade. Mislim, DOSADNO, totalno nepotrebno, ali kapiram kad pop nema šta da radi, on ide po selu i krsti jariće...Baš kao i reprize Otpisanih i Srećnih ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...