Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

On 6/26/2016 at 1:05 AM, Milutin-NS said:

Mozes misliti sto ce sesti u kola u provozoti se 15-20 minuta da vidi najpoznatiju plazu na Sitoniji...

 

Jesi bio ti nekad na Sitoniji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepota necega je poprilicno individualna stvar, pri tome sam ja naveo najPOZNATIJA plaza na Sitoniji...

 

Mozda sa 1.3 Mjet-om treba sat vremena od -orange- do Neosa :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idea 1.3mjet od čeličnih 70ks, na +36C i sa kockastim krovnim koferom cam ne može više od 137 po navigaciji :)

Putovali smo preko Dojrana do Psakoudia-e na Sitoniji, evo log iz iGo. 

Inače plaža u Psakoudia-i je super, kao i smeštaj i klopa, u Philoxenia bungalows. 

 

Screenshot_2016-06-25-14-10-54.pngScreenshot_2016-06-24-23-52-53.png

 

Požar u Neos Marmarasu je ugašen, plaža funkcioniše, juče smo sreli prijatelje koji su tamo smešteni, ali su zbog vetra došli u Psakoudia-u da se kupaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno da si u jednom danu završio putovanje. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U 2 dana, sa noćenjem u Dan Dar. Mi penzosi ne možemo u cugu da izvezemo. A da, samo za hejtera dizelaša, prosečna potrošnja od Bg do Dojrana 6.6l na pumpi (6.3 po bordu). Na auto putu po bordu 7.3, ali je pala kada sam ušao u grdeličku klisuru. Slab motor u nearodinamičnom autu sa koferom = katastrofa :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma bitno je da si dosao bez problema u grcku,i sta ce ti vise od 130 na sat,pa neides na trke vec na odmor da uzivas,a tu je Idea bas za uzivanje,a tu je i digitalna klima

sa srecom u grckoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kome ti to? Kada krenem od kuće ja sam na odmoru, putujemo sa noćenjem, a volim da se sprdam na svoj račun. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/27/2016 at 10:42 AM, marko.jovanovic said:
U 2 dana, sa noćenjem u Dan Dar. Mi penzosi ne možemo u cugu da izvezemo. A da, samo za hejtera dizelaša, prosečna potrošnja od Bg do Dojrana 6.6l na pumpi (6.3 po bordu). Na auto putu po bordu 7.3, ali je pala kada sam ušao u grdeličku klisuru. Slab motor u nearodinamičnom autu sa koferom = katastrofa

 

I meni odmor pocinje od polaska, i to od kada smo poceli sa prenocistem na Dojranskom jezeru. Pravo je zadovoljstvo putovati sa decom na takav nacin. Krene se do12h, u Dojranu smo do 17h. Odmorimo, prosetamo, veceramo i sutra ujutro jos par sati do odredista. Da ne pominjem prelaz u Dojranu gde sam najduze cekao 15 minuta...☺

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/27/2016 at 0:45 PM, bojan dim. said:

Pusti bre forum, popij jedno mitos pivo u hladu suncobrana i skupljaj snagu da se vratiš gore do hotela, ipak je to oko 150 stepenica

 

Hahah, brate moj napaćeni, brojao sam juče, 130 tačno, ali na sreću kroz šumicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad dođete negde, pravac trafika i uzmete njihovu Prepaid karticu za 20€. Aktivirate promociju za free minute i net i onda samo vrtite brojeve telefona kuca pored kojih prolazite... Brzo se nađe smestaj na taj način a posle vam ostane besplatnih GB koje dobijate promocijom na tom grckom broju.. Ostane i minuta da date nekom ko posle vas ide u Grcku da moze da se snađe za smestaj...

Slobodno, nebitno jel sezona ili nije, kad imate minuta na mobilnom, lako se nađe odličan i jeftin smestaj...

Sent from mighty voodoo magic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se u sredu noc vratio iz Sartija... Isao sa mladjim sinom na slepo. Odmah sam nasao smestaj i to extra, u vili Anesa, koja je u ovo doba bila prazna, par Nemaca i Austrijanaca....Vila je najuredniji smestaj u kome sam bio, tako da od mene topla preporuka. Inace nemaju klime ??? vec ventilatore, mada meni nije ni trebala, bio sam okrenut od sunca. Na moje pitanje kako to da nemaju klime, odgovorise mi da to nije dobro za nase zdravlje......:D

  Vlasnici su Italijan i Grkinja koji su radili u d.e, tako da nema tu nasih turista iako je Sarti pun u ovo doba godine BG, NS itd...

Ja sam smestaj dobio za 300eur trazeno 350 za 10dana, inace spustaju cenu bez problema za 10 i vise dana. U sezoni je cena 400 ali daju za 350.

Ako neko hoce imam kontakt telefon, ali morate znati Njemacki....:P

 

Orange beach je na 5min. od Sartija, ali je sigurno jedno 40min od Marmarasa, znam jer sam bio....

U Vurvuru sam isao i na Karidi beach, koja je slicna orangeu, i to je sve sto vredi videti tamo, jer mesto je po meni inace teska selendra.... bez setalista sa jednom ulicom kroz mesto i preskupim vilama oko nje.... Sarti je metropola za isti.

Dan pre polaska nazad je opicio led kad smo se vracali sa orangea, tako da sam dobio nekoliko manjih rupa po krovu, sreca pa mini kasko...

 

Ova vila je puna samo jul-avgust sa turistima iz AT i DE, resto je prazna... Ja isto nisam siguran da bih posao na slepo u sred sezone, moji neki prijatelji su isli i nisu uspeli da nadju nista ispod 40eur/dan i to jedva i srednje zalostan smestaj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja odbrojavam, Orange sam isplanirao pod obavezno, za dalje ćemo da vidimo, mada koliko čitam komentare, ogromne su guže, pogotovo u sezonii....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se vratio prosle nedelje sa Sitonije.

Orange je i meni jedna od najboljih plaza. Mora samo da se malo porani ako hoces da nadjes mesto, narocito u sezoni.

Sa Karidi plazom se nesto desilo od proslog puta kad sam bio tj sa morem pri obali. Nenormalno je prljavo, a steta sto nisam slikao.

Koviou plaza kod Nikitija mi se bas svidela, pored ostalih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko od kolega da je u Grckoj letovao u mestima Rodos, Krit, Samos? Blizi se godisnji a ovih par mesta mi se cine kao dobar odabir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...