Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

Ja sam poceo da gledam jos u februaru, i vec tada je Lefkada bila skoooro pa rasprodata, tj ono sto smo mi gledali. Naravno da uvek ima nesto da se nadje, ali treba na vreme sve isplanirati.

Ako te zanima Lefkada, evo ti sajt, pa imas mail, kontaktiraj pa vidi da li ima sta, i mozes da se cenkas za koji evro, ja sam tu rezervisao i deluje mi bas pristojno, a vidim da su komentari svi pozitivni, timokllia.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo medeni mesec proveli bas u Paralii,tada sam i prvi put bio u Grcku,ja se odusevio dok nismo poceli da menjamo mesta svake godine,uvek ima lepse,jeftinije,skuplje,blize,dalje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo upravo došao iz grada, obišao par agencija, otprilike cene kreću od 200€ po osobi za Pargu početkom avgusta... Koliko li će mi trebati za put i putarine do tamo? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratio sam se iz Grcke pre nedelju dana.Isao sam na Dojran,pa Atos.Putarina je kroz Srbiju bila ukupno u jednom pravcu oko 920,00,a kroz Makedoniju oko 200,00 denara (1 pravac),sto je oko 400 dinara. Benzin u Makedoniji je otprilike ko kod nas,al su im cigare mnogo jeftinije.Recimo  Pall Mall izadje oko 140.00, Marllboro oko 200,00. U Grckoj iste cigare su 3.7 eura,odnosno 4.5 Marlb.Pivo na kioscima (trafike) oko 1.5-1.8 eura, u restoranima od 2.8 eura  do 3.5 eura.( najcesce malo , a meni je i veliko-malo)I na kraju giros je oko 2.5 eura .To bi bio kratak pregled po meni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi danas rezervisasmo 8. avgust Neos Marmaras.. Zbog brdovitog terena u Pargi, ništa se ne uklapa u nešto što smo zamišljali, mi bi smo pogled na more, a ono nema ničega u šta se uklapamo.. Nadam se da ćemo obići sve te lepe plaže na Sitoniji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam i ja tamo, jeste brdovito i ima zeznutih ulica kad ides dublje u brdo tj dalje od mora, uske i bas bas strme... ali blize vodi nije strasno, ima dva centra na dva brda i sve se prepesaci za kratko vreme, lepo je jako i ima apartmana sa fenomenalnim pogledom, svakako mesto za preporuku....

Sad sam trazio,ali ne znam gde mi je slika sa pogledom, bio sam u prvom centru gde je inace luka i pogled na luku i more je fenomenalan bio, tu ima dva bolja restorana-picerije sa bastama na samom doku uz vodu... u drugom centru je fontana na trgu sa bastama od kafica...ide centar pa brdo pa centar pa brdo pa gradska plaza koja na pocetku i nije nesto ali dalje gde krecu kafici sa lezaljkama na plazi je extra, ne placaju se lezaljke, samo porucis pice i tvoja je ceo dan.... secam se havana bar pred kraj plaze, tu je bilo bas extra i tu sam bio najvise....

Inace ta dva brda izmedju centara su ti bukvalno setalista, sa radnjicama, restoranima......

Bice vam lepo.

I idite brodicem u obilazak plaza na ceo dan, 20€ po osobi, neverovatne plaze i jos neverovatnije boje mora.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neos, haha, bio sam 3 puta tamo, definitivno nije mesto za kilave benzince pod teretom :D, ali je za nabijanje kondicije super. Meni se lično sviđa, samo da nije stoke koja puši na plaži i u pesak baca pikavce, a piksle su na svakom stolu.

Neko kaže da nije strmo :P

 

2014-08-26 16.11.11.jpg2014-08-26 16.12.12.jpg2014-08-26 16.15.02.jpg

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pa ovim ulicama nisam ni zalazio posto realni ni nema potrebe, drugo je ako ti je smestaj tu, ali vide se kad ides ka plazi, stvarno su bas bas strme, ali u njima nema nikakvog desavanja.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

NM je samo za ljude sa losim kvacilom. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeli smo vilu Janis 2, na 100m od mora na ravnom, planiramo obavezno Orange Beach i da se vozimo što više je moguće po tim lepim plažama..

vila-janis-2-neos-marmaras-sitonija-halkidiki-grcka-leto-letovanje-sani-tours-9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moras da ides na Orange, imas sa te (zapadne) strane na potezu do Nikitija na jednu i do Toronija na drugu stranu mnogo super plaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, SikterBre said:

Uzeli smo vilu Janis 2, na 100m od mora na ravnom, planiramo obavezno Orange Beach i da se vozimo što više je moguće po tim lepim plažama..

vila-janis-2-neos-marmaras-sitonija-halkidiki-grcka-leto-letovanje-sani-tours-9.jpg

 

Odlican izbor... neces se pokajati !! Ja cu biti na 100m od tebe u istoj ulici desno - doduse pocetkom avgusta. :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sad u Neosu. Nama se svidja i ovo je peta godina za redom da smo ovde. Doduse uvek na Paradiso plazi, preko Sabre. Neos je veoma brdovit, ali tamo gde si ti je ravno. More je neverovatno cisto i providno i ako nema vetra, uzivaces. Predlazem paradiso, logumandra i Las Bandidas plazu. To ti je sve blizu i nemo potrebe da se ide preko puta nekih 50 km do orange.

Predlazem da ides preko Dojrana, jer sam ja pre 7 dana bio sam na granici, dok je na Gevgeliji bilo 4 kolone. Cene disela u MK 0.81 cent ili 50 denara. Benzin je slicna cena, a plin je podosta jeftiniji nego kod nas.

Ovde je sve skuplje za 20 % nego prosle godine, ali je podnosljivo. Na gradskoj plazi moras nesto da popijes da bi uzeo suncobran i lezaljke i to ce da te kosta 5-6 evra, s tim da moras da poranis da zauzmes mesto. Ima i luksuznijih varijanti sa ljuljaskama i baldehinima ali to ima svoju cenu, i mora da se rezervise u napred.

Inace sve ulice u Marmarasu, osim glavne, su toliko strme da koze pasu pod rucnom. Moras da imas vrhunsko kvacilo za to planinarenje.

Predlazem i odlazak u selo Partenonas, iznad Neos Marmarasa jedno 7 km uz brdo, kroz maslinjake. Predivno staro selo, sa odlicnim kafanama i kaficima, sa velicanstvenim pogledom na zaliv i Kasandru.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/25/2016 at 7:51 AM, ata said:

Odlican izbor... neces se pokajati !! Ja cu biti na 100m od tebe u istoj ulici desno - doduse pocetkom avgusta. :)

 

i ja ću takođe biti početkom avgusta tamo, 8. nam je zakazan termin :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/24/2016 at 8:50 PM, Evidenticar said:

Ne moras da ides na Orange, imas sa te (zapadne) strane na potezu do Nikitija na jednu i do Toronija na drugu stranu mnogo super plaza.

 

Mozes misliti sto ce sesti u kola u provozoti se 15-20 minuta da vidi najpoznatiju plazu na Sitoniji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozar je bio kod Masutis trgovine, nekih 5 km od Marmarasa ka Porto Karasu. Bili su ugrozeni i oni u Porto Karasu, ali ih je ogromni parking spasao. Nije bilo bezazleno. 4 kanadera i jedan helikopter, uz more vatrogasaca, su juce ceo dan gasili pozar. Svemu tome je kumovao neverovatno jak vetar koji je stalno raspaljivao vartu. Sada je sve ok. Vetra vise nema, ima po koji oblacak ali je veoma prijatno i osvezavajuce za razliku od predhodnih dana kada je stalno bilo 40 stepeni, a mozda i po koji stepen preko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...